Alla omdömen
Inget trevligt bemötande vid incheckning.
För dyrt att ladda bilen över natten. Premiera gäster med ett självkostnadspris istället. För 400 kr kan jag ladda bilen full på en ordinär laddstation med snabbladdare och det borde det inte kosta för en boende på ett hotell.
Mysigt, trevligt och lyxigt
Frukost var bra o miljön på Herrgården var super
Vi hade bokat Bed and brekfast, dock framgick det inte att detta inte var på Herrgården utan i en vanlig villa en bit ifrån herrgården
Måltiderna var utmärkta, personalen var fantastisk, vackra omgivningar med en vacker trädgård. Vacker interiör med gamla saker och möbler. En intressant lanthandel och ett museum att besöka.
Det kanske inte var så tillgängligt för gäster med käpp och rullator.
Fantastiskt vacker herrgård och omgivningar! Herrgården är välbevarad och tidstypiskt inredd. Finns även många andra fina gamla hus på området och det går en underbar promenadslinga runt sjön. God middag och bra frukost!
Servicen var på varierande nivå. Rummet på B&B var rymligt men kändes mer som att bo hemma hos någon än på en herrgård. Har man möjlighet att bo i herrgården är det nog att föredra. Maten var god men dyr, särskilt förrätterna. Inträdet till spa-delen var också väl högt.
Otroligt vackra omgivningar.
Fick inte tillgång till spaet då sonen inte var 12. Vore bra om detta tydliggjordes vid bokning.
Herrgården där man äter frukost var helt otroligt vacker med fin utsikt. Kostpreferenser gick smidigt att lösa.
B&B-delen (vilket inte tydligt framgick att jag bokat) ligger i villaområdet bredvid herrgården och är rätt och slätt en villa där man hyr rum med delat. badrum. Sängarna var mjuka trots att vi bett om hårdare sängar och var ingenting man snappat upp i kommunikationen som vi tog del av.
Jag bokade ett rum åt ett brudpar och de var mycket mer än nöjda :). Rekommenderas varmt
Fina omgivningar
Tyvärr var personalen på kvällen för få eller ovana och det blev inte så roligt för dem. Vi försökte peppa