Lågsäsong | februari | är den billigaste månaden att bo här |
Högsäsong | juni | är den dyraste månaden att bo här |
51 % | förväntad prisnedgång | |
55 % | förväntad prisökning |
Resepriser | 566 kr - 2 603 kr |
---|
Billigaste veckodag | tisdag | är den billigaste dagen i veckan att boka |
Dyraste veckodag | fredag | är den dyraste dagen i veckan att boka |
1 764 kr | är den genomsnittliga kostnaden per natt för ett hotell denna dag | |
566 kr | är den genomsnittliga kostnaden per natt för ett hotell denna dag |
De bästa priserna hittade av momondo-användare de senaste 24 timmarna.
Lägsta hotellpris | 355 kr |
---|---|
Det mest populära hotellet (5-stjärnor) | Veeve - Parliament Hill Townhouse |
Hotell nära flygplats | 21094 |
Genomsnittlig vistelselängd | 9 daygar |
Det vanligaste valet bland våra användare för besök i Chalk Farm är 9 nätter.
Hotell i Chalk Farm visar en rad olika priser för sina rum. Dessa bestäms av faktorer som tillgänglighet, läge och bekvämligheter. I genomsnitt ligger priset för ett rum på omkring 1 410 kr per natt.
Det är enkelt att boka boende av typen hotell eller andra alternativ i Chalk Farm med momondo. Det är gratis att använda oss och det förekommer inga dolda kostnader eller avgifter. momondo jämför hundratals webbplatser och ger dig alla dina boenderesultat för hotell i Chalk Farm på ett och samma ställe.
momondo erbjuder många filter som hjälper dig att hitta ett bra ställe att bo på i Chalk Farm. Du kan filtrera efter antal stjärnor, kostnadsfria erbjudanden så som gratis frukost eller internet samt omdömen, plats och pris.