Haadyao Bungalows

Hotell med Restaurang

3 stjärnor
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Leverantör
Leverantör för Haadyao Bungalows
Leverantör för Haadyao Bungalows
Leverantör för Haadyao Bungalows
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Om Haadyao Bungalows, Ko Pha Ngan

Renlighet
8,0
Plats
8,0
Personal
6,0
Valuta för pengarna
6,0
Övergripande
6,0
Haad Yao Bungalows är beläget i Ko Pha Ngan Town och erbjuder gratis trådlöst internet. Här finns även skönhetssalong, utomhuspool och barnpool. Att bo på resorten är kul för hela familjen. Barnen kommer att älska lekområdet och vuxna kan planera sightseeing med hjälp från den vänliga personalen på resorts resedisk. För den på jakt efter utomhusäventyr har detta resorten ett brett utbud av aktiviteter, så som fiske och kanotpaddling. Rummen i Haad Yao Bungalows har kylskåp, minibar och privat badrum. De erbjuder vatten på flaska och trådlöst internet på rummen. Här finns en restaurang, vilket gör det till ett idealt ställe att äta på. Det finns även en mängd olika drinkar att välja från i baren som har panoramautsikt över stranden. Ko Pha Ngan Towns välkända attraktioner ligger i närheten av Haad Yao Bungalows och Haad Yao Beach befinner sig endast 10 minuter bort. För dem som tycker om cykling erbjuder resorten cykeluthyrning.

Rumspriser & erbjudanden för Haadyao Bungalows

tis 4/8
-
ons 5/8

Resort-bekvämligheter & faciliteter

  • Restaurang
  • Rumservice
  • Cykeluthyrning
  • Gratis WiFi
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Tvättstuga
  • Bankomat på plats
  • Barnvakt eller crèche
  • Valutaväxling på plats
  • Kylskåp

Restauranger

  • Restaurang
  • Minibar
  • Kylskåp

Tjänster och bekvämligheter

  • Bankomat på plats
  • Rumservice
  • Valutaväxling på plats

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice

Familjevänligt

  • Barnvakt eller crèche
  • Lekplats

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Luftkonditionering

Saker att göra

  • Cykeluthyrning

Allmänt

  • Förvaring

Omdömen för Haadyao Bungalows

7,7
Bra64 verifierade omdömen
7,0Ensamresande
8,3Par
7,8Familjer
6,8Vänner

Rumsbokningsinformation för Haadyao Bungalows

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Vanliga frågor

  • Hur står sig Haadyao Bungalows jämfört med andra 3-stjärniga hotell i Ko Pha Ngan?

    Haadyao Bungalows är 276 kr billigare än genomsnittet för ett 3-stjärnigt hotell i Ko Pha Ngan. Du kan ofta hitta ett pris på 650 kr per natt för Haadyao Bungalows.

  • Hur långt är det mellan Haadyao Bungalows och Ko Samui Koh Samui/Samui Island?

    Det är 27,2 km mellan Ko Samui Koh Samui/Samui Island och Haadyao Bungalows. Att köra mellan flygplatsen och hotellet tar cirka 50 min, beroende på trafiken. Ta hänsyn till rusningstrafiken, speciellt nära storstadsområdena.

  • Hur tar man sig bäst till Haadyao Bungalows från Ko Samui Koh Samui/Samui Island?

    Ett annat mer vanligt alternativ är att helt enkelt ta en taxi eller använda sig av en samåkningstjänst för att ta sig från flygplatsen till Haadyao Bungalows. Den närmsta flygplatsen från hotellet är Ko Samui Koh Samui/Samui Island.

  • Finns det olika matalternativ på Haadyao Bungalows?

    Haadyao Bungalows har en restaurang som kan besökas av hotellets gäster. Du kan äta i restaurangen eller beställa mat att ta med dig. Ring receptionen på +66 77 349 000 för att ta reda på kökets öppettider. Gäster som bor på Haadyao Bungalows kan beställa mat direkt från köket upp till sina rum.

  • Har Haadyao Bungalows pool?

    Tyvärr visar inte våra uppgifter om det finns en pool på Haadyao Bungalows. Vi rekommenderar därför att du ringer till hotellets reception för att ta reda på det. Telefonnumret till Haadyao Bungalows är +66 77 349 000.

  • Vilket är telefonnumret till Haadyao Bungalows?

    Du kan ringa direkt till hotellet på +66 77 349 000.

  • Har Haadyao Bungalows Wi-Fi?

    Ja, Haadyao Bungalows erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Haadyao Bungalows?

    Standard utcheckningstiden på Haadyao Bungalows är 12:00. Gäster kan checka in efter 14:00.

  • Finns det tvättservice i Haadyao Bungalows?

    Ja, du kan tvätta på Haadyao Bungalows.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Ko Pha Ngan?

    Det finns 1 891 bolag tillgängliga för hotell i Ko Pha Ngan från och med juli 2026.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Ko Pha Ngan?

    Priserna för hotell i Ko Pha Ngan uppdateras dagligen.

Intressanta platser nära Haadyao Bungalows

Sevärdheter i Ko Pha Ngan, Thailand utvalda av momondo

Här ligger Haadyao Bungalows: 53/6 Moo 8, Haad Yao, Haad Salad, Ko Pha Ngan 84280

Mest populära sevärdheterna

Haad Yao Beach0,3 km
Haad Son Beach0,9 km
Haad Chao Phao Beach1,2 km
Haad Salad Beach1,2 km
Sri Thanu Beach2,3 km
Srithanu Beach2,3 km
Haad Mae Haad Beach2,3 km
Haad Khom Beach5,7 km
Ao Nai Wok Beach6,8 km

momondos favorithotell i Ko Pha Ngan

Haad Yao Bayview Resort & Spa - Sha Plus Certified

57 Moo. 8 Haad Yao Beach, Ko Pha Ngan

6,7
3 stjärnor

252 kr

Salad Hut

61/3 Moo.8 Haad Salad, Koh Phangan, Ko Pha Ngan

9,5
4 stjärnor

1 629 kr

Santhiya Koh Phangan Resort & Spa

22/7 Moo 5 Bantai, Ko Pha Ngan

8,7
5 stjärnor

1 258 kr

Havana Beach Resort

Thong Nai Pan Yai Bech 47/5 Moo 5, Ko Pha Ngan

8,5
3 stjärnor

786 kr

Rin Beach Resort

94/2 M.6, Ko Pha Ngan

7,6
3 stjärnor

278 kr

Beck 's Resort

152/1 Nai Wok Bay, Moo 1, Ko Pha Ngan

7,7
3 stjärnor

194 kr

Salad Buri Resort - Haad Salad

60/2 Moo 8 Haad Salad, Ko Pha Ngan

7,7
4 stjärnor

572 kr

Maehaad Bay Resort

106/4 Moo 7, Ko Pha Ngan

8,3
4 stjärnor

536 kr

Delight Resort

140 Beach Front Road, Haad Rin, Ko Pha Ngan

8,0
3 stjärnor

155 kr

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Ko Pha Ngan

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
tis 4/8
ons 5/8

Hitta bättre resultat för din vistelse i Ko Pha Ngan

Populära städer i Thailand