Pris | 1 190 kr–2 157 kr |
---|
Seascale | 27% billigare | Hotell i Seascale är de billigaste i Lake District nationalpark med ett genomsnittspris på endast 1 190 kr per natt | |
Bowness-on-Windermere | 24% dyrare | Bowness-on-Windermere har de högsta priserna för hotell i Lake District nationalpark, med ett genomsnittligt rumspris på 2 157 kr per natt | |
Windermere | Besöktes av 77% fler användare |
The Windermere Hotel
Lake District National Park, Kendal Rd,la23, Windermere, United Kingdom
De bästa priserna hittade av momondo-användare de senaste 24 timmarna.
Keswick är staden med flest sökningar i Lake District nationalpark gjorda av momondos användare. Priser för hotell i Keswick ligger generellt på 1 446 kr/natt. Andra populära städer i Lake District nationalpark är Windermere (1 760 kr/natt) och Ambleside (947 kr/natt).
Följande hotell har bäst omdömen i Lake District nationalpark: 9,8 - Langdale Chase i Windermere, 9,1 - Linthwaite House i Windermere, 8,9 - Hillthwaite i Windermere
momondo är gratis! Vi söker utförligt igenom hundratals webbplatser för att ge dig resultat för boendetypen hotell och andra boendealternativ i Lake District nationalpark, från både välkända leverantörer för boende som hotell till små oberoende företag. momondo gör det sedan enkelt att filtrera alla dessa alternativ så att du kan hitta det perfekta stället att bo på.
När du sökt efter boende i Lake District nationalpark hjälper momondo dig att hitta ett bra ställe att övernatta genom att hjälpa dig filtrera dina resultat. Om du letar efter ett boende som erbjuder gratis frukost har vi ett filter för det. Behöver du kostnadsfritt internet eller gratis avbokning har vi ett annat. Du kan söka utifrån detta och mycket mer på momondo.