NH Logroño Herencia Rioja

Hotell med Träningslokal

4 stjärnor
8,7
Utomordentligt
baserat på 2395 omdömen
2 395 verifierade omdömen
tors 22/10
-
fre 23/10
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
935 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Standardrum, okänd sängtyp
935 kr
Standardrum, 1 queen size-säng
956 kr
Standardrum, okänd sängtyp
970 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

About NH Logroño Herencia Rioja, Logroño

Renlighet
9,2
Bekvämlighet
9,2
Plats
9,5
Tjänster
8,8
Personal
9,2
Valuta för pengarna
8,5

NH Logrono Herencia Rioja är ett centralt beläget och modernt hotell, vilket ger dig enkel tillgång till många av stadens främsta attraktioner. Hotellet byggdes 1992 och renoverades 2019.

NH Logrono Herencia Rioja har gemensamma arbetsutrymmen. Det finns även privat parkering för din bil. Vid behov kan du använda ett av de 5 mötesrummen som finns på hotellet, varje mötesrum rymmer upp till 150 personer. Gymmet har gratis vatten, handdukar, maskiner för konditionsträning och fria vikter. Receptionen är öppen 24 timmar om dygnet. Den flerspråkiga personalen finns tillgänglig och hjälper gärna till. Värdeskåp finns att hyra.

Det finns 83 rum som alla har gott om utrymme, modern inredning och ljusa möbler. Du kan också välja att boka en av de 2 lyxiga sviterna. Sviterna har 1 queen size-säng, eget badrum, städservice, luftkonditionering och ett vardagsrum.

Hotellets restaurang Brasserie Zarcillo serverar lokala rätter. På morgonen serveras en frukostbuffé. Hotellets bar har en mysig atmosfär med öppen spis. I området finns även restauranger som Emociones en Boca, La Galeria, Restaurante La Chula och La Chispa Adecuada.

Närmaste sevärdheten är Murrieta-fontänen. Inom promenadavstånd hittar du Laurel Street och den gamla stadsdelen. Närmaste flygplats är Agoncillos flygplats, som ligger 9 km från hotellet. Logronos tågstation ligger knappt 10 km bort. I närheten, 2 km från hotellet, hittar du sevärdheter som Riojas internationella universitet samt Riojaforum konferenscenter. La Rioja-museet ligger också väldigt nära, knappt 1 km från hotellet.

NH Logroño Herencia Rioja room price & deals

tors 22/10
-
fre 23/10
Typ av boende
Bokningslänk
Queensize-rum, 1 queen size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 queen size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Hotell Amenities & Facilities

  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Affärscentrum
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Gratis toalettartiklar

Tjänster och bekvämligheter

  • Konferensrum
  • Affärscentrum
  • Concierge-service
  • Kassaskåp
  • Valutaväxling på plats
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Utflyktsdisk
  • Expressutcheckning
  • Flexibelt evenemangsutrymme
  • Reception dygnet runt

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Luftkonditionering

Restauranger

  • Minibar
  • Inpackade luncher
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Kafeteria
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Frukost på rummet
  • Mat kan levereras till gästboendet

Tillgänglighet och lämplighet

  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Rökning förbjuden
  • Rökningsområden

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Kassaskåp
  • Rengöringsprodukter

Badrum

  • Dusch
  • Badkar
  • Hårfön
  • Toalett
  • Privat badrum

Allmänt

  • Familjerum
  • Ljudisolerade rum
  • Telefon
  • Tidningar
  • Förvaring

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Delat lounge/TV-område
  • Kabel- eller satellit-TV

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice

Pool och spa

  • Bubbelpool
  • Bastu

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnvakt (tilläggsavgift)

Parkering och transport

  • Parkering

Fitness

  • Träningslokal

NH Logroño Herencia Rioja Reviews

8,7
Utomordentligt2 395 verifierade omdömen

NH Logroño Herencia Rioja room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Frequently asked questions

  • Hur står sig NH Logroño Herencia Rioja jämfört med andra 4-stjärniga hotell i Logroño?

    NH Logroño Herencia Rioja ligger generellt under genomsnittspriset för 4-stjärniga hotell i Logroño. I genomsnitt kan du förvänta dig att få betala 2 224 kr per natt i Logroño. NH Logroño Herencia Rioja kostar generellt 979 kr per natt, vilket är 1 245 kr billigare än genomsnittet i Logroño.

  • Hur långt är det mellan NH Logroño Herencia Rioja och Logroño Agoncillo?

    Om det är lite trafik tar de 11,2 km mellan Logroño Agoncillo och NH Logroño Herencia Rioja ungefär 20 min att köra. Om ditt hotell ligger i ett storstadsområde kan du förvänta dig längre körtid på grund av mer trafik.

  • Hur tar man sig bäst till NH Logroño Herencia Rioja från Logroño Agoncillo?

    Om du letar efter ett enkelt sätt att ta dig från Logroño Agoncillo till NH Logroño Herencia Rioja kan det vara värt att ringa en taxi eller beställa en samåkningstjänst som tar dig till hotellet, och runt i staden under din vistelse.

  • Är NH Logroño Herencia Rioja djurvänligt?

    Gäster på NH Logroño Herencia Rioja är välkomna att ta med sina hundar under sin vistelse.

  • Finns det olika matalternativ på NH Logroño Herencia Rioja?

    NH Logroño Herencia Rioja har en restaurang som kan besökas av hotellets gäster. Du kan äta i restaurangen eller beställa mat att ta med dig. Ring receptionen på +34 941 210 222 för att ta reda på kökets öppettider. Om du bor på NH Logroño Herencia Rioja är du mer än välkommen att beställa mat via hotellets rumsservicemeny.

  • Har NH Logroño Herencia Rioja pool?

    Våra uppgifter visar att det för närvarande visar inte finns någon pool på NH Logroño Herencia Rioja. Dock gör hotellen ibland större förändringar, och det är därför bäst att ringa hotellet direkt på +34 941 210 222 och fråga om saken.

  • Vilket är telefonnumret till NH Logroño Herencia Rioja?

    Om du har frågor om NH Logroño Herencia Rioja eller din bokning kan du ringa direkt till receptionen på +34 941 210 222.

  • Har NH Logroño Herencia Rioja Wi-Fi?

    Ja, NH Logroño Herencia Rioja erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller ett fitness-center tillgängligt för gäster som bor på NH Logroño Herencia Rioja?

    Ja, det finns ett gym tillgängligt för gäster som bor på NH Logroño Herencia Rioja. För att ta reda på gymmets öppettider är det bäst att fråga i receptionen vid incheckningen.

  • Vilken tid är utcheckningen för NH Logroño Herencia Rioja?

    Utcheckningstiden på NH Logroño Herencia Rioja är 12:00. Sen utcheckning kan vara möjligt vid förfrågan.

  • Vad är priset för ett rum på NH Logroño Herencia Rioja?

    Genomsnittspriset för en natt på NH Logroño Herencia Rioja som nyligen hittats är 1 837 kr och kan ligga så lågt som 927 kr/natt. Observera att priserna kan påverkas av resedatum, rumstyp och tillgänglighet. Det enda du behöver göra för att se aktuella erbjudanden är att ange dina datum i formuläret ovan.

  • Finns det tvättservice i NH Logroño Herencia Rioja?

    Det finns tvättservice på NH Logroño Herencia Rioja. Kontakta boendets reception för mer information.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Logroño?

    Antalet tillgängliga leverantörer av hotell i Logroño var 543 i oktober 2026.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Logroño?

    Priser för hotell i Logroño uppdateras varje dag.

Places of interest near NH Logroño Herencia Rioja

Attractions in Logroño, Spanien curated by momondo

Här ligger NH Logroño Herencia Rioja: Calle Marques De Murrieta, 14, 26005 Logroño

Mest populära sevärdheterna

Cubo del Revellín0,3 km
Museo de La Rioja0,4 km
Calle del Laurel0,4 km
Iglesia de Santiago el Real0,5 km
Procathedral of Santa Maria de la Redonda0,6 km
Paseo del Espolón0,7 km
Iglesia de San Bartolomé0,8 km

momondo’s favorite Logroño hotels

Sercotel Portales

Portales, 85, Logroño

8,7
3 stjärnor

730 kr

Hotel Carlton Rioja

Gran Vía Del Rey D. Juan Carlos I, 5, Logroño

8,7
4 stjärnor

999 kr

F&G Logroño Hotel

Avenida de Viana, 2-6, Logroño

8,4
3 stjärnor

727 kr

Eurostars Marques de Vallejo

Marqués de Vallejo, 8, Logroño

8,8
4 stjärnor

800 kr

Hotel Bodega La Casa del Cofrade

Ctra. De Nalda, Km 9, Logroño

8,8
2 stjärnor

899 kr

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Logroño

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
tors 22/10
fre 23/10

Hitta bättre resultat för din vistelse i Logroño

Populära städer i Spanien