Villa Via Hotel Midrand

Hotell med Utomhuspool

3 stjärnor
ons 16/9
-
tors 17/9
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
251 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Executive-rum, okänd sängtyp
251 kr
Deluxe-rum, okänd sängtyp
309 kr
Kingsize-rum, okänd sängtyp
311 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Villa Via Hotel Midrand room price & deals

ons 16/9
-
tors 17/9
Typ av boende
Bokningslänk
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, 1 enkelsäng
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Hotell Amenities & Facilities

  • Utomhuspool
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Gratis parkering
  • Affärscentrum
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Mobil hotspot-enhet
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar
  • Balsam

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Frukost på rummet
  • Te/kaffebryggare
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Matplats

Tjänster och bekvämligheter

  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Nyckelåtkomst
  • Expressutcheckning
  • Vattenflaska
  • Reception dygnet runt

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Rökfria rum tillgängliga
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Tillgänglig parkering
  • Fjäderfri kudde
  • Övre våningar nås via trappor
  • Rökningsområden

Allmänt

  • Familjerum
  • Utsikt över trädgård
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Telefon
  • Kakel/marmorgolv
  • Utsikt över poolen
  • Förvaring

Badrum

  • Dusch
  • Badkar
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Kassaskåp

Parkering och transport

  • Flygbuss (tilläggsavgift)
  • Gratis parkering
  • Privat parkering
  • Transferservice (mot extra avgift)

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Streamingtjänst
  • TV

Utomhus

  • Grill
  • Utomhusmöbler
  • Eldstad utomhus
  • Trädgård

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Smartphone
  • Skrivbord

Pool

  • Utomhuspool

Villa Via Hotel Midrand Reviews

7,0
Bra712 verifierade omdömen

Villa Via Hotel Midrand room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 11:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Frequently asked questions

  • Hur långt är det mellan Villa Via Hotel Midrand och Johannesburg OR Tambo internationella?

    Om det är lite trafik tar de 18,6 km mellan Johannesburg OR Tambo internationella och Villa Via Hotel Midrand ungefär 34 min att köra. Om ditt hotell ligger i ett storstadsområde kan du förvänta dig längre körtid på grund av mer trafik.

  • Hur tar man sig bäst till Villa Via Hotel Midrand från Johannesburg OR Tambo internationella?

    Ett annat mer vanligt alternativ är att helt enkelt ta en taxi eller använda sig av en samåkningstjänst för att ta sig från flygplatsen till Villa Via Hotel Midrand. Den närmsta flygplatsen från hotellet är Johannesburg OR Tambo internationella.

  • Är Villa Via Hotel Midrand djurvänligt?

    Gäster på Villa Via Hotel Midrand är välkomna att ta med sina hundar under sin vistelse.

  • Finns det olika matalternativ på Villa Via Hotel Midrand?

    Villa Via Hotel Midrand har en restaurang som både gäster och icke-gäster kan besöka. Fråga om kökets öppettider i receptionen eller ring Villa Via Hotel Midrand på +27 118 058 980. Ett av de enklaste alternativen för gäster i Midrand som bor på Villa Via Hotel Midrand är att beställa upp mat till rummet vilket är ett alternativ som finns tillgängligt för alla hotellgäster.

  • Har Villa Via Hotel Midrand pool?

    Ja, Villa Via Hotel Midrand har en pool för sina gäster. Hotellpooler har vanligtvis olika öppettider så se till att prata med receptionen innan du använder den.

  • Vilket är telefonnumret till Villa Via Hotel Midrand?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse på Villa Via Hotel Midrand kan du ringa +27 118 058 980 för att prata med en receptionist.

  • Har Villa Via Hotel Midrand Wi-Fi?

    Ja, Villa Via Hotel Midrand erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Villa Via Hotel Midrand?

    Utcheckningstiden på Villa Via Hotel Midrand är 11:00. Sen utcheckning kan vara möjligt vid förfrågan.

  • Vad är priset för ett rum på Villa Via Hotel Midrand?

    De billigaste erbjudandena som hittats ligger på endast 282 kr per natt. Medelpriset för ett rum på Villa Via Hotel Midrand ligger för närvarande runt 440 kr/natt. Ange dina datum i formuläret ovan för mer information.

  • Finns det tvättservice i Villa Via Hotel Midrand?

    Ja, du kan tvätta på Villa Via Hotel Midrand. Gästerna kan också använda boendets strykjärn och strykbräda antingen på rummet eller i tvättstugan.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Midrand?

    Antalet tillgängliga leverantörer av hotell i Midrand var 906 i september 2026.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Midrand?

    Priserna för hotell i Midrand uppdateras dagligen.

Places of interest near Villa Via Hotel Midrand

Attractions in Midrand, Sydafrika curated by momondo

Här ligger Villa Via Hotel Midrand: 25 Neerlandia Road, Halfway Gardens, 1685 Midrand, Gauteng

Mest populära sevärdheterna

Cocktails and Canvas1,6 km
Dainfern Golf and Country Club12,3 km
Castle Kyalami6,0 km
Kyalami Country Club6,7 km

momondo’s favorite Midrand hotels

Midrand Conference Centre

661 Pendulum Road, Midrand, Gauteng

7,5
4 stjärnor

537 kr

Town Lodge Waterfall, Midrand

Montrose Road, Off Bekker Road, Waterfall Park, Vorna Valley Midrand (Exit N1 at Allandale Road), Midrand, Gauteng

8,1
2 stjärnor

710 kr

Accolades Boutique Venue

72 Dale Road, Midrand, Gauteng

8,4
4 stjärnor

624 kr

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Midrand

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
ons 16/9
tors 17/9

Hitta bättre resultat för din vistelse i Midrand

Populära städer i Sydafrika