The Denes Guest House

Hotell med Gratis WiFi

4 stjärnor
ons 29/7
-
tors 30/7
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
1 496 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Dubbelrum, okänd sängtyp
1 496 kr
Dubbelrum, okänd sängtyp
1 523 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Om The Denes Guest House, Lynton

Renlighet
9,8
Bekvämlighet
9,4
Plats
9,7
Tjänster
9,6
Personal
10,0
Valuta för pengarna
9,6
Rökfria The Denes Guest House är ett bed and breakfast med avgiftsfri parkering och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Ingen städning tillgänglig. The Denes Guest House har 6 rum. Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Rumspriser & erbjudanden för The Denes Guest House

ons 29/7
-
tors 30/7
Dubbelrum, okänd sängtyp
1 496 kr
per natt med moms
Dubbelrum, okänd sängtyp
1 523 kr
per natt med moms
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Bed & breakfast-bekvämligheter & faciliteter

  • Gratis WiFi
  • Privat badrum
  • TV
  • Internet
  • Hårfön
  • Kylskåp
  • Rökning förbjuden
  • Brandvarnare
  • Gratis parkering
  • Privat parkering

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Kroppstvål
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Papperskorgar

Badrum

  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Dusch
  • Privat badrum
  • Walk-in-dusch

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Övre våningar nås via trappor

Saker att göra

  • Fågelskådning
  • Vandring
  • Cykling

Allmänt

  • Fönster
  • Familjerum
  • Heltäckningsmatta

Parkering och transport

  • Gratis parkering
  • Privat parkering

Media och underhållning

  • Radio
  • TV

Sovrum

  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Kylskåp

Tjänster och bekvämligheter

  • Vattenflaska
  • Nyckelåtkomst

Utomhus

  • Trädgård

Omdömen för The Denes Guest House

9,3
Fantastiskt454 verifierade omdömen

Rumsbokningsinformation för The Denes Guest House

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 16:00, utcheckning när som helst före 10:30

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Vanliga frågor

  • Hur långt är det mellan The Denes Guest House och Cardiff Wales?

    The Denes Guest House ligger 39,4 km från Cardiff Wales. Du kan förvänta dig att körningen från The Denes Guest House till Cardiff Wales kommer ta ungefär 1 tim 13 min. Det kan vara värt att kolla upp vilka tider det är rusningstrafik om du vill spara tid.

  • Hur tar man sig bäst till The Denes Guest House från Cardiff Wales?

    Ett annat mer vanligt alternativ är att helt enkelt ta en taxi eller använda sig av en samåkningstjänst för att ta sig från flygplatsen till The Denes Guest House. Den närmsta flygplatsen från hotellet är Cardiff Wales.

  • Har The Denes Guest House pool?

    Våra uppgifter visar att det för närvarande visar inte finns någon pool på The Denes Guest House. Dock gör hotellen ibland större förändringar, och det är därför bäst att ringa hotellet direkt på +44 159 875 3573 och fråga om saken.

  • Vilket är telefonnumret till The Denes Guest House?

    Du kan ringa +44 159 875 3573 om du har frågor om hotellet eller din vistelse på The Denes Guest House.

  • Har The Denes Guest House Wi-Fi?

    Ja, The Denes Guest House erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för The Denes Guest House?

    Utcheckningstiden på The Denes Guest House är 10:30. Sen utcheckning kan vara möjligt vid förfrågan.

  • Vad är priset för ett rum på The Denes Guest House?

    Genomsnittspriset för en natt på The Denes Guest House som nyligen hittats är 1 329 kr och kan ligga så lågt som 1 245 kr/natt. Observera att priserna kan påverkas av resedatum, rumstyp och tillgänglighet. Det enda du behöver göra för att se aktuella erbjudanden är att ange dina datum i formuläret ovan.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Lynton?

    Från och med juli 2026 finns det 180 bolag att välja mellan för hotell i Lynton.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Lynton?

    Priserna för hotell i Lynton uppdaterades senast idag.

Intressanta platser nära The Denes Guest House

Sevärdheter i Lynton, England utvalda av momondo

Här ligger The Denes Guest House: 15 Longmead, Lynton, EX35 6DQ

Mest populära sevärdheterna

Lyn and Exmoor Museum0,6 km
Valley of Rocks1,0 km
Lee Abbey1,7 km

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Lynton

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
ons 29/7
tors 30/7

Hitta bättre resultat för din vistelse i Lynton

Populära städer i Storbritannien