Banana Shout Resort

Hotell med Gratis WiFi

3 stjärnor
8,4
Utomordentligt
baserat på 73 omdömen
73 verifierade omdömen
fre 30/10
-
lör 31/10
2 gäster, 1 rum
Leverantör
Leverantör för Banana Shout Resort
Leverantör för Banana Shout Resort
Leverantör för Banana Shout Resort
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Banana Shout Resort room price & deals

fre 30/10
-
lör 31/10

Bed & breakfast Amenities & Facilities

  • Gratis WiFi
  • Tvättstuga
  • Kylskåp
  • Förvaring

Tvättstuga

  • Tvättstuga

Restauranger

  • Kylskåp

Allmänt

  • Förvaring

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi

Banana Shout Resort Reviews

8,4
Utomordentligt73 verifierade omdömen
8,5Vänner
6,7Ensamresande
8,5Familjer
8,7Par

Banana Shout Resort room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Frequently asked questions

  • Hur långt är det mellan Banana Shout Resort och Montego Bay Sangster Intl?

    Köravståndet mellan Montego Bay Sangster Intl och Banana Shout Resort är 55,0 km och tar generellt 1 tim 42 min att köra. Körtiden kan variera beroende på tid på dygnet och trafiken.

  • Hur tar man sig bäst till Banana Shout Resort från Montego Bay Sangster Intl?

    Ett väldigt populärt alternativ bland gäster som bor på Banana Shout Resort är att ta en taxi eller samåkningstjänst från Montego Bay Sangster Intl direkt till hotellet.

  • Har Banana Shout Resort pool?

    Våra uppgifter visar att det för närvarande visar inte finns någon pool på Banana Shout Resort. Dock gör hotellen ibland större förändringar, och det är därför bäst att ringa hotellet direkt på +1 876 957 0384 och fråga om saken.

  • Vilket är telefonnumret till Banana Shout Resort?

    För att få hjälp av personal på Banana Shout Resort kan du ringa +1 876 957 0384.

  • Har Banana Shout Resort Wi-Fi?

    Ja, Banana Shout Resort erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Banana Shout Resort?

    Planera att anlända efter 14:00 för incheckning. Utcheckningstiden är 12:00. Vi rekommenderar att du informerar receptionen om eventuella önskemål så tidigt som möjligt.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Negril?

    Det finns 541 bolag tillgängliga för hotell i Negril från och med oktober 2026.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Negril?

    Priserna för hotell i Negril uppdaterades senast idag.

Places of interest near Banana Shout Resort

Attractions in Negril, Jamaica curated by momondo

Här ligger Banana Shout Resort: 128 One Love Drive, Negril 3004

Mest populära sevärdheterna

Negril Cliffs0,1 km
Negril Lighthouse0,8 km
Times Square Mall4,5 km
Negril Hills Golf Club5,4 km
Seven Mile Beach5,5 km
Royal Palm Reserve6,6 km
Kool Runnings Water Park8,8 km
Blue Hole Mineral Springs8,9 km

momondo’s favorite Negril hotels

Grand Lido Negril Au-Naturel, An Autograph Collection Resort - Adults Only

Norman Manley Blvd. P.O. Box 88, Negril

8,7
4 stjärnor

5 578 kr

Hedonism II Resort

Norman Manley Boulevard, Negril

8,0
4 stjärnor

5 367 kr

Couples Swept Away

111 Norman Manley Blvd, Negril

8,8
5 stjärnor

4 664 kr

Couples Negril

P.O. Box 35 Norman Manley Blvd., Negril

8,4
4 stjärnor

4 842 kr

Xtabi Resort

Xtabi Resort Lighthouse Road, Negril

7,0
3 stjärnor

614 kr

Rondel Village

Norman Manley Blvd. P.O Box 96, Negril

8,0
3 stjärnor

1 139 kr

Fun Holiday Beach Resort

Norman Manley Boulevard, Negril

5,8
3 stjärnor

809 kr

Rooms On The Beach Negril

Norman Manley Blvd, PO Box 25, Negril, Jamaica, Negril

8,7
3 stjärnor

1 119 kr

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Negril

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
fre 30/10
lör 31/10

Hitta bättre resultat för din vistelse i Negril

Populära städer i Jamaica