Legere Express Bielefeld

Hotell med Gratis WiFi

3 stjärnor
tors 23/7
-
fre 24/7
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
618 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Dubbelrum, okänd sängtyp
618 kr
Queensize-rum, okänd sängtyp
697 kr
Queensize-rum, okänd sängtyp
747 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats
Utsedd till vinnare av Europas bästa reseapp 2023

Om Legere Express Bielefeld, Bielefeld

Renlighet
8,3
Bekvämlighet
8,2
Plats
8,7
Tjänster
7,9
Personal
8,3
Valuta för pengarna
8,0
Rökfria LEGERE EXPRESS Bielefeld är ett hotell med en snackbar/deli, parkering och ett mötesrum. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds expressincheckning och en varuautomat. LEGERE EXPRESS Bielefeld erbjuder 112 rum med hårtork och gratis toalettartiklar. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. Platt-tv med digitalkanaler. Badrummen har dusch. Detta hotell i Bielefeld erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker dagligen.

Rumspriser & erbjudanden för Legere Express Bielefeld

tors 23/7
-
fre 24/7
Typ av boende
Bokningslänk
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Hotell-bekvämligheter & faciliteter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Parkering
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Expressutcheckning
  • Barnsängar tillgängliga

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Mobil hotspot-enhet
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar

Tillgänglighet och lämplighet

  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Lättillgänglig dusch
  • Nås via hiss
  • Allergivänligt
  • Tillgänglig parkering
  • Allergivänliga rum
  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Övre våningar nås med hiss

Restauranger

  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Kontinental frukost
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Matplats
  • Matbord

Allmänt

  • Utsikt över lugn gata
  • Familjerum
  • Vardagsrum
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Utsikt över innergården
  • Ljudisolerade rum

Media och underhållning

  • Radio
  • Flat-screen TV
  • Delat lounge/TV-område
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Badrum

  • Dusch
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum
  • Walk-in-dusch

Parkering och transport

  • EV-laddningsstation
  • Parkering
  • Privat parkering

Saker att göra

  • Sällskapsspel/pussel
  • Spelrum
  • Biljardbord

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Garderob eller klädkammare

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda

Tjänster och bekvämligheter

  • Nyckelkortsåtkomst
  • Expressutcheckning

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnvänlig buffé

Omdömen för Legere Express Bielefeld

7,9
Bra
2332 verifierade omdömen
Fantastiskt
848
Utomordentligt
654
Bra
474
Okej
144
Till belåtenhet
113
Mediokert
56
Dåligt
46
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Rumsbokningsinformation för Legere Express Bielefeld

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Vanliga frågor

  • Hur långt är det mellan Legere Express Bielefeld och Paderborn?

    Köravståndet mellan Paderborn och Legere Express Bielefeld är 46,4 km och tar generellt 1 tim 26 min att köra. Körtiden kan variera beroende på tid på dygnet och trafiken.

  • Hur tar man sig bäst till Legere Express Bielefeld från Paderborn?

    Ett väldigt populärt alternativ bland gäster som bor på Legere Express Bielefeld är att ta en taxi eller samåkningstjänst från Paderborn direkt till hotellet.

  • Är Legere Express Bielefeld djurvänligt?

    Legere Express Bielefeld välkomnar husdjur i sina lokaler.

  • Har Legere Express Bielefeld pool?

    Tyvärr visar inte våra uppgifter om det finns en pool på Legere Express Bielefeld. Vi rekommenderar därför att du ringer till hotellets reception för att ta reda på det. Telefonnumret till Legere Express Bielefeld är +49 4952 1923 8440.

  • Vilket är telefonnumret till Legere Express Bielefeld?

    Du kan ringa +49 4952 1923 8440 om du har frågor om hotellet eller din vistelse på Legere Express Bielefeld.

  • Har Legere Express Bielefeld Wi-Fi?

    Ja, Legere Express Bielefeld erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Legere Express Bielefeld?

    Utcheckningstiden på Legere Express Bielefeld är 12:00. Sen utcheckning kan vara möjlig vid förfrågan i receptionen.

  • Vad är priset för ett rum på Legere Express Bielefeld?

    Gäster kan för närvarande räkna med att betala 862 kr i genomsnitt för en natt på Legere Express Bielefeld, Bielefeld. Ange önskade resedatum i formuläret ovan för att hitta erbjudanden från 619 kr per natt.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Bielefeld?

    Antalet tillgängliga leverantörer av hotell i Bielefeld var 332 i juli 2026.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Bielefeld?

    Priserna för hotell i Bielefeld uppdateras dagligen.

Intressanta platser nära Legere Express Bielefeld

Sevärdheter i Bielefeld, Tyskland utvalda av momondo
Här ligger Legere Express Bielefeld: Kavalleriestrasse 9, 33602 Bielefeld, Nordrhein-Westfalen

Mest populära sevärdheterna

  • Bielefeld Central Station0.5 km
  • Old Townhall0.5 km
  • Teater Bielefeld0.6 km
  • Lichtwerk0.6 km
  • Ishara Bielefeld0.6 km
  • Museum Huelsmann0.7 km
  • Old Market Bielefeld0.7 km
  • Neustädter Marienkirche1.1 km
  • art gallery Bielefeld1.1 km
  • Sparrenburg1.4 km
  • Schüco Arena1.5 km
  • Farmhouse Museum2 km

momondos favorithotell i Bielefeld

Senator Hotel

Sonderburger Str. 3, Bielefeld, Nordrhein-Westfalen

8,1
3 stjärnor

673 kr

Hotel Ravensberger Hof Bielefeld

Güsenstraße 4, Bielefeld, Nordrhein-Westfalen

8,5
3 stjärnor

635 kr

Legere Hotel Bielefeld

Neumarkt 2, Bielefeld, Nordrhein-Westfalen

8,5
4 stjärnor

799 kr

Aappartel Boardinghouse City Center

Bielefeld, Nordrhein-Westfalen

8,1

799 kr

ibis Styles Bielefeld

Niederwall 31-35, Bielefeld, Nordrhein-Westfalen

8,3
3 stjärnor

1 010 kr

Sunday Hotel Bielefeld Johannisberg

Am Johannisberg 5, Bielefeld, Nordrhein-Westfalen

7,7
4 stjärnor

577 kr

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Bielefeld

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
tors 23/7
fre 24/7

Hitta bättre resultat för din vistelse i Bielefeld

Populära städer i Tyskland