Om du planerar att bo på momondos rekommenderade hotell i området kring Jebel Ali närmst UAE Exchange (Dubai Metro) kan du vänta dig priser på 344 kr/natt. Detta pris fluktuerar beroende på årstid. Generellt är ett pris på 344 kr/natt ett bra erbjudande för momondo-användare som bor i närheten av UAE Exchange (Dubai Metro). Hotell i närheten av UAE Exchange (Dubai Metro) är vanligtvis 56 % billigare än genomsnittshotellet i Jebel Ali, som ligger på 786 kr.
Lågsäsong | maj | är den billigaste månaden att bo här |
Högsäsong | januari | är den dyraste månaden att bo här |
88 % | förväntad prisnedgång | |
50 % | förväntad prisökning |
Resepriser | 368 kr - 6 113 kr |
---|
Dyraste veckodag | onsdag | är den dyraste dagen i veckan att boka |
Billigaste veckodag | fredag | är den billigaste dagen i veckan att boka |
47 596 kr | är den genomsnittliga kostnaden per natt för ett hotell denna dag | |
3 722 kr | är den genomsnittliga kostnaden per natt för ett hotell denna dag |
De bästa priserna hittade av momondo-användare de senaste 24 timmarna.
Lägsta hotellpris | 344 kr |
---|---|
Det mest populära hotellet (5-stjärnor) | Ja Palm Tree Court |
Hotell nära flygplats | 503 |
Genomsnittlig vistelselängd | 7 daygar |
Den genomsnittliga längden på en vistelse i Jebel Ali är 7 nätter.
I genomsnitt kostar det cirka 889 kr per natt att boka ett rum i Jebel Ali. Priserna varierar beroende på faktorer som betyg, årstid och hotellets läge.
Rumspriser för hotell i Jebel Ali kan bli upp till 89% lägre i maj. Det här är en bra period att boka för att spara pengar.
torsdag är den billigaste dagen för hotellrum i Jebel Ali. tisdag är den dyraste dagen.
I genomsnitt kostar ett vandrarhem i Jebel Ali kring 344 kr. Detta pris är per person, per natt och gäller för vandrarhem och hotell med 2 stjärnor eller mindre. Det är 545 kr billigare än ett genomsnittligt hotell i Jebel Ali.
Brand New - In front of Metro In Jebel Ali and close to EXPO - CDR
Dubai, Förenade Arabemiraterna
Exquisite Studio near Metro Station
Dubai, Förenade Arabemiraterna
Burj Views by Al Bannai Properties
Dubai, Förenade Arabemiraterna
Keyhost - Aura 1026
Dubai, Förenade Arabemiraterna
Brand New Studio | Aura by Azizi
Dubai, Förenade Arabemiraterna
Modern Living In This 2BR Apt In The Heart of Downtown Jebel Ali - Sleeps 4!
Dubai, Förenade Arabemiraterna
momondo är gratis att använda utan dolda avgifter eller kostnader. momondo söker på flera resesajter för att ge dig de bästa alternativen för hotell och boendealternativ i Jebel Ali som du sedan kan filtrera snabbt och enkelt.
Du kan hitta ett toppenställe att bo på i Jebel Ali genom att använda våra filter när du har gjort en sökning ovan. momondos filter låter dig sortera alternativen efter antalet stjärnor, plats och pris – men också efter mer avancerade alternativ så att du kan välja boende baserat på stil, bekvämligheter som gratis frukost och internet samt förbättrade hälso- och säkerhetsalternativ.