Bridal Tea House - Western District

Hotell med Restaurang

3 stjärnor
tors 6/8
-
fre 7/8
2 gäster, 1 rum
Leverantör
Leverantör för Bridal Tea House - Western District
Leverantör för Bridal Tea House - Western District
Leverantör för Bridal Tea House - Western District
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Rumspriser & erbjudanden för Bridal Tea House - Western District

tors 6/8
-
fre 7/8

Hotell-bekvämligheter & faciliteter

  • Restaurang
  • Rumservice
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Internet
  • Wifi
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Tvättstuga
  • Hårfön
  • Reception dygnet runt
  • Luftkonditionering

Grundläggande bekvämligheter

  • Internet
  • Wifi
  • Luftkonditionering

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice

Restauranger

  • Restaurang
  • Minibar

Tjänster och bekvämligheter

  • Rumservice
  • Reception dygnet runt

Media och underhållning

  • Kabel- eller satellit-TV

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hiss

Badrum

  • Hårfön

Allmänt

  • Förvaring

Rumsbokningsinformation för Bridal Tea House - Western District

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:30, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Vanliga frågor

  • Hur står sig Bridal Tea House - Western District jämfört med andra 3-stjärniga hotell i Hongkong?

    3-stjärniga hotell i Hongkong kostar ofta 1 048 kr per natt, men Bridal Tea House - Western District är generellt tillgängligt för 0 kr per natt, och rankas likvärdigt med sina konkurrenter.

  • Hur långt är det mellan Bridal Tea House - Western District och Hongkongs internationella?

    Körningen från Hongkongs internationella till Bridal Tea House - Western District med avståndet 22,8 km kommer ta dig cirka 42 min beroende på trafiken. Hotell i mer tätbebyggda områden göra att din resetid blir längre.

  • Hur tar man sig bäst till Bridal Tea House - Western District från Hongkongs internationella?

    Om du letar efter ett enkelt sätt att ta dig från Hongkongs internationella till Bridal Tea House - Western District kan det vara värt att ringa en taxi eller beställa en samåkningstjänst som tar dig till hotellet, och runt i staden under din vistelse.

  • Finns det olika matalternativ på Bridal Tea House - Western District?

    Ja, Bridal Tea House - Western District har en restaurang där du kan äta på plats eller beställa mat att ta med dig. Det finns även många andra högkvalitativa alternativ då det kommer till mat i Hongkong för den som letar efter något annat. Gäster som bor på Bridal Tea House - Western District kan beställa mat direkt från köket upp till sina rum.

  • Har Bridal Tea House - Western District pool?

    Enligt våra uppgifter finns det ingen pool på Bridal Tea House - Western District, men ibland gör hotellen ändringar utan att uppdatera oss. Vi rekommenderar därför att du ringer till Bridal Tea House - Western District på +852 3188 6699.

  • Hur nära ligger Bridal Tea House - Western District från centrum i Hongkong?

    Bridal Tea House - Western District ligger endast 5,5 km från stadskärnan i Hongkong. Närmaste landmärke från centrum i Hongkong är Mongkok Police Station, vilket gör det mycket tillgängligt för gäster som bor på Bridal Tea House - Western District.

  • Vilket är telefonnumret till Bridal Tea House - Western District?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse på Bridal Tea House - Western District kan du ringa +852 3188 6699 för att prata med en receptionist.

  • Har Bridal Tea House - Western District Wi-Fi?

    Ja, Bridal Tea House - Western District erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Bridal Tea House - Western District?

    Planera att anlända efter 14:30 för incheckning. Utcheckningstiden är 12:00. Vi rekommenderar att du informerar receptionen om eventuella önskemål så tidigt som möjligt.

  • Finns det tvättservice i Bridal Tea House - Western District?

    Boendet erbjuder tvättservice för alla gäster.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Hongkong?

    Från och med juli 2026 finns det 1 535 bolag att välja mellan för hotell i Hongkong.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Hongkong?

    Priserna för hotell i Hongkong uppdaterades senast idag.

Intressanta platser nära Bridal Tea House - Western District

Sevärdheter i Hongkong, Hong Kong utvalda av momondo

Här ligger Bridal Tea House - Western District: No. 385-387 Queen?S Road West, Hongkong

Mest populära sevärdheterna

International Finance Centre1,9 km
Victoria Harbour2,3 km
Nathan Road3,6 km

momondos favorithotell i Hongkong

B P International

No. 8 Austin Road, Tsim Sha Tsui, Hongkong

8,2
4 stjärnor

829 kr

pentahotel Hong Kong, Tuen Mun

6 Tsun Wen Road, Hongkong

8,5
4 stjärnor

586 kr

The Emperor Hotel

No. 373 Queen's Road East, Hongkong

8,2
4 stjärnor

709 kr

Royal Plaza Hotel

193 Prince Edward Road West, Hongkong

8,9
5 stjärnor

1 083 kr

Dorsett Wanchai, Hong Kong

387-397 Queen's Road East, Wan Chai, Hongkong

7,6
4 stjärnor

684 kr

Best Western Plus Hotel Hong Kong

308 Des Voeux Road West, Hongkong

7,5
4 stjärnor

578 kr

Ramada by Wyndham Hong Kong Harbour View

239 Queen's Road West, Hongkong

6,5
4 stjärnor

492 kr

The Cityview

23 Waterloo Road, Hongkong

8,7
4 stjärnor

776 kr

Harbour Grand Kowloon

20 Tak Fung Street, Hongkong

8,1
5 stjärnor

1 244 kr

Närliggande boenden i Hongkong

Sha Tin District

Visa mer

Hyatt Regency Hong Kong Sha Tin

18 Chak Cheung Street, Hongkong

8,7
4 stjärnor

1 207 kr

Visa erbjudanden för hotell

Eastern District

Visa mer

Harbour Plaza North Point

665 King's Road, Hongkong

7,9
4 stjärnor

627 kr

Visa erbjudanden för hotell

Furnished Private room with private bathroom in Hong Kong Island

Hongkong

310 kr

Visa erbjudanden för hotell

Luxury Panoramic Seaview 3 Bd Full Club House

Hongkong

Visa erbjudanden för hotell

China Rich Oriental Hotel

225 Shau Kei Wan Rd, Hongkong

6,6
3 stjärnor

697 kr

Visa erbjudanden för hotell

Kornhill Apartments

Hongkong

28 913 kr

Visa erbjudanden för hotell

Southern District

Visa mer

Nina Hotel Island South

55 Wong Chuk Hang Road, Hongkong

8,4
4 stjärnor

748 kr

Visa erbjudanden för hotell

the Arca

43 Heung Yip Road, Hongkong

8,8
4 stjärnor

897 kr

Visa erbjudanden för hotell

Large, cozy and comfortable two-bedroom apartment

Hongkong

18 403 kr

Visa erbjudanden för hotell

Shama Hub Metro South Hong Kong

Metro South Tower 2 43 Wong Chuk Hang Road, Wong Chuk Hang, Hongkong

9,3
4 stjärnor

1 261 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Hongkong

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
tors 6/8
fre 7/8

Hitta bättre resultat för din vistelse i Hongkong