Lågsäsong | december | är den billigaste månaden att bo här |
Högsäsong | november | är den dyraste månaden att bo här |
25 % | förväntad prisnedgång | |
36 % | förväntad prisökning |
Resepriser | 718 kr - 1 483 kr |
---|
Billigaste veckodag | fredag | är den billigaste dagen i veckan att boka |
Dyraste veckodag | torsdag | är den dyraste dagen i veckan att boka |
1 125 kr | är den genomsnittliga kostnaden per natt för ett hotell denna dag | |
580 kr | är den genomsnittliga kostnaden per natt för ett hotell denna dag |
De bästa priserna hittade av momondo-användare de senaste 24 timmarna.
Lägsta hotellpris | 663 kr |
---|---|
Hotell nära flygplats | 2053 |
Genomsnittlig vistelselängd | 13 daygar |
Den genomsnittliga längden på en vistelse i Saint - Martin - du - Touch är 13 nätter.
Rumspriser för hotell i Saint - Martin - du - Touch kan bli upp till 25% lägre i december. Det här är en bra period att boka för att spara pengar.
momondo är gratis! Vi söker utförligt igenom hundratals webbplatser för att ge dig resultat för boendetypen hotell och andra boendealternativ i Saint - Martin - du - Touch, från både välkända leverantörer för boende som hotell till små oberoende företag. momondo gör det sedan enkelt att filtrera alla dessa alternativ så att du kan hitta det perfekta stället att bo på.
När du sökt efter boende i Saint - Martin - du - Touch hjälper momondo dig att hitta ett bra ställe att övernatta genom att hjälpa dig filtrera dina resultat. Om du letar efter ett boende som erbjuder gratis frukost har vi ett filter för det. Behöver du kostnadsfritt internet eller gratis avbokning har vi ett annat. Du kan söka utifrån detta och mycket mer på momondo.