Au Gîte du Cerf Argenté B&B

Hotell med Bubbelpool

4 stjärnor
tis 1/9
-
ons 2/9
2 gäster, 1 rum
Leverantör
Leverantör för Au Gîte du Cerf Argenté B&B
Leverantör för Au Gîte du Cerf Argenté B&B
Leverantör för Au Gîte du Cerf Argenté B&B
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Au Gîte du Cerf Argenté B&B room price & deals

tis 1/9
-
ons 2/9

Bed & breakfast Amenities & Facilities

  • Bubbelpool
  • Gratis WiFi
  • Luftkonditionering
  • Barnsängar tillgängliga
  • Mikrovågsugn
  • Rökfria rum tillgängliga
  • Gratis internet

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Luftkonditionering
  • Gratis internet

Pool och spa

  • Bubbelpool

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökfria rum tillgängliga

Restauranger

  • Mikrovågsugn

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga

Au Gîte du Cerf Argenté B&B Reviews

9,7
Fantastiskt312 verifierade omdömen
9,6Vänner
9,6Par
9,6Familjer
9,9Ensamresande

Au Gîte du Cerf Argenté B&B room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 11:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Frequently asked questions

  • Har Au Gîte du Cerf Argenté B&B pool?

    Våra uppgifter visar att det för närvarande visar inte finns någon pool på Au Gîte du Cerf Argenté B&B. Dock gör hotellen ibland större förändringar, och det är därför bäst att ringa hotellet direkt på +1 819 847 4264 och fråga om saken.

  • Vilket är telefonnumret till Au Gîte du Cerf Argenté B&B?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse på Au Gîte du Cerf Argenté B&B kan du ringa +1 819 847 4264 för att prata med en receptionist.

  • Har Au Gîte du Cerf Argenté B&B Wi-Fi?

    Ja, Au Gîte du Cerf Argenté B&B erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Au Gîte du Cerf Argenté B&B?

    Tiden för utcheckning är 11:00. Det är en god idé att planera i enlighet med detta innan din avresa för att undvika eventuella avgifter.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Magog?

    Från och med augusti 2026 finns det 137 bolag att välja mellan för hotell i Magog.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Magog?

    Priserna för hotell i Magog uppdaterades senast idag.

Places of interest near Au Gîte du Cerf Argenté B&B

Attractions in Magog, Québec curated by momondo

Här ligger Au Gîte du Cerf Argenté B&B: 2984 Chemin Georgeville, Magog, QC J1X 0M8

Mest populära sevärdheterna

Marais de la Riviere aux Cerises10,3 km
Le Cep D'Argent16,2 km

momondo’s favorite Magog hotels

Auberge La Belle Victorienne

142 Merry Nord, Magog, QC

8,4
4 stjärnor

1 432 kr

Motel de la Pente Douce

1787 Riviere aux cerises, Magog, QC

6,4
2 stjärnor

730 kr

Magog/Comme Chez Soi Restaurant & Auberge

3219 Principale Ouest (Route 112), Magog, QC

7,4
3 stjärnor

892 kr

Magog/Au Manoir De La Rue Merry

92 Rue Merry Sud, Magog, QC

9,2
4 stjärnor

1 603 kr

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Magog

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
tis 1/9
ons 2/9

Hitta bättre resultat för din vistelse i Magog

Populära städer i Kanada