Citiclub Hotel Melbourne

Hotell med Restaurang

3 stjärnor
7,2
Bra
baserat på 2053 omdömen
2 053 verifierade omdömen
lör 31/10
-
sön 1/11
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
579 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Superior-rum, okänd sängtyp
579 kr
Superior-rum, okänd sängtyp
667 kr
Superior-rum, 2 enkelsängar
672 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

About Citiclub Hotel Melbourne, Melbourne

Renlighet
8,0
Bekvämlighet
8,2
Plats
8,6
Tjänster
7,7
Personal
8,6
Valuta för pengarna
7,9
CitiClub Hotel Melbourne är ett hotell med en restaurang, en nattklubb och 2 barer/lounger. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Här erbjuds dessutom bland annat en takterrass, ett konferenscenter och ett kafé. CitiClub Hotel Melbourne erbjuder 71 rum med värdeförvaringsskåp och hårtork. LCD-tv med digitalpremiumkanaler. Badrummen har dusch och gratis toalettartiklar. Gäster erbjuds gratis fast internetuppkoppling och wi-fi (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)). Boendet tillhandahåller skrivbord, skrivbordsstolar och telefon. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och mörkläggningsgardiner. Städning sker dagligen. Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Citiclub Hotel Melbourne room price & deals

lör 31/10
-
sön 1/11
Typ av boende
Bokningslänk
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 2 enkelsängar
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 queen size-säng
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 queen size-säng
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 queen size-säng
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, 1 queen size-säng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, 1 enkelsäng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, 1 queen size-säng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, 1 king size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Hotell Amenities & Facilities

  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Café
  • Affärscentrum
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV

Citiclub Hotel Melbourne Reviews

7,2
Bra
2053 verifierade omdömen
Fantastiskt
664
Utomordentligt
416
Bra
414
Okej
172
Till belåtenhet
156
Mediokert
62
Dåligt
172
Sortera efter:Senaste

Visa omdömen som nämner

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Alla omdömen

6.0
Okej
Daniel, feb. 2025
Fredag/lördagskvällar var en mardröm på grund av nattklubben

Citiclub Hotel Melbourne room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:30, utcheckning när som helst före 10:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Frequently asked questions

  • Hur står sig Citiclub Hotel Melbourne jämfört med andra 3-stjärniga hotell i Melbourne?

    3-stjärniga hotell i Melbourne kostar ofta 1 361 kr per natt, men Citiclub Hotel Melbourne är generellt tillgängligt för 754 kr per natt, och rankas likvärdigt med sina konkurrenter.

  • Hur långt är det mellan Citiclub Hotel Melbourne och Melbourne Essendon?

    Körningen från Melbourne Essendon till Citiclub Hotel Melbourne med avståndet 11,0 km kommer ta dig cirka 20 min beroende på trafiken. Hotell i mer tätbebyggda områden göra att din resetid blir längre.

  • Hur tar man sig bäst till Citiclub Hotel Melbourne från Melbourne Essendon?

    Då det finns tillgänglig parkering på Citiclub Hotel Melbourne kan du alltid överväga att hyra en bil för så lite som 477 kr per dag och parkera på hotellets parkering. Detta ger dig full frihet då du besöker Melbourne. Ett väldigt populärt alternativ bland gäster som bor på Citiclub Hotel Melbourne är att ta en taxi eller samåkningstjänst från Melbourne Essendon direkt till hotellet.

  • Finns det olika matalternativ på Citiclub Hotel Melbourne?

    Citiclub Hotel Melbourne har en restaurang som både gäster och icke-gäster kan besöka. Fråga om kökets öppettider i receptionen eller ring Citiclub Hotel Melbourne på +61 386 012 701. Gäster som bor på Citiclub Hotel Melbourne kan beställa mat direkt från köket upp till sina rum.

  • Har Citiclub Hotel Melbourne pool?

    Våra uppgifter visar att det för närvarande visar inte finns någon pool på Citiclub Hotel Melbourne. Dock gör hotellen ibland större förändringar, och det är därför bäst att ringa hotellet direkt på +61 386 012 701 och fråga om saken.

  • Vilket är telefonnumret till Citiclub Hotel Melbourne?

    Du kan ringa +61 386 012 701 om du har frågor om hotellet eller din vistelse på Citiclub Hotel Melbourne.

  • Har Citiclub Hotel Melbourne Wi-Fi?

    Ja, Citiclub Hotel Melbourne erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Citiclub Hotel Melbourne?

    Standard utcheckningstiden på Citiclub Hotel Melbourne är 10:00. Gäster kan checka in efter 14:30.

  • Vad är priset för ett rum på Citiclub Hotel Melbourne?

    Genomsnittspriset för en natt på Citiclub Hotel Melbourne som nyligen hittats är 1 417 kr och kan ligga så lågt som 564 kr/natt. Observera att priserna kan påverkas av resedatum, rumstyp och tillgänglighet. Det enda du behöver göra för att se aktuella erbjudanden är att ange dina datum i formuläret ovan.

  • Finns det tvättservice i Citiclub Hotel Melbourne?

    Boendet erbjuder tvättservice för alla gäster. Strykutrustning så som strykbrädor och strykjärn finns också tillgängligt.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Melbourne?

    Från och med oktober 2026 finns det 6 248 bolag att välja mellan för hotell i Melbourne.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Melbourne?

    Priserna för hotell i Melbourne uppdaterades senast idag.

Places of interest near Citiclub Hotel Melbourne

Attractions in Melbourne, Australien curated by momondo
Här ligger Citiclub Hotel Melbourne: 113 Queen Street, Melbourne, VIC 3000

Top landmarks

  • Collins Street137 m
  • Sea Life Melbourne Aquarium0.6 km
  • Federation Square0.7 km
  • Crown Entertainment Complex0.9 km
  • Arts Centre Melbourne0.9 km
  • Old Melbourne Gaol1 km
  • Marvel Stadium1.2 km
  • Melbourne Convention and Exhibition Centre1.2 km
  • Royal Exhibition Building1.5 km
  • Melbourne Museum1.7 km
  • Melbourne Cricket Ground2 km
  • University of Melbourne2.2 km

momondo’s favorite Melbourne hotels

Yti Garden Hotel

378 Little Bourke Street, Melbourne, VIC

7,6
3 stjärnor

663 kr

Flagstaff Gardens Hotel Melbourne

380 William Street, Melbourne, VIC

8,3
4 stjärnor

1 274 kr

Best Western Melbourne City

16 Spencer Street, Melbourne, VIC

8,0
3 stjärnor

803 kr

Aura on Flinders Serviced Apartments

Melbourne, VIC

8,3

912 kr

Punthill Little Bourke

Melbourne, VIC

7,3

987 kr

Nightcap at Skyways Hotel

113 Matthews Avenue, Melbourne, VIC

7,9
3 stjärnor

806 kr

Travelodge Hotel Melbourne Docklands

66 Aurora Lane, Melbourne, VIC

8,0
4 stjärnor

1 028 kr

Space Hotel - Hostel

380 Russell Street, Melbourne, VIC

8,7
3 stjärnor

774 kr

Atlantis Hotel Melbourne

300 Spencer Street, Melbourne, VIC

8,5
4 stjärnor

704 kr

Nearby accommodation in Melbourne

Carlton

See more

Crowne Plaza Melbourne Carlton by IHG

701 Swanston Street, Melbourne, VIC

9,0
4 stjärnor

1 172 kr

Visa erbjudanden för hotell

Best Western Plus Travel Inn Hotel

Cnr Grattan and Drummond Streets, Melbourne, VIC

8,3
4 stjärnor

905 kr

Visa erbjudanden för hotell

Essence Hotel Carlton

609 Swanston Street, Melbourne, VIC

7,8
3 stjärnor

742 kr

Visa erbjudanden för hotell

Lygon Lodge Carlton

220 Lygon Street, Melbourne, VIC

8,0
3 stjärnor

839 kr

Visa erbjudanden för hotell

Zagame's House

66 Lygon Street, Melbourne, VIC

9,1
4 stjärnor

1 301 kr

Visa erbjudanden för hotell

Melbourne Carlton Central Apartment Hotel

Melbourne, VIC

7,4

824 kr

Visa erbjudanden för hotell

The Eminence Apartments By Cllix

Melbourne, VIC

8,5

1 176 kr

Visa erbjudanden för hotell

East Melbourne

See more

Georgian Court Inn

21 George Street, Melbourne, VIC

6,3
3 stjärnor

673 kr

Visa erbjudanden för hotell

Park Hyatt Melbourne

1 Parliament Square, Melbourne, VIC

9,1
5 stjärnor

2 626 kr

Visa erbjudanden för hotell

Mantra on Jolimont Melbourne

133 Jolimont Road, Melbourne, VIC

8,3
4 stjärnor

1 035 kr

Visa erbjudanden för hotell

Pullman Melbourne On The Park

192 Wellington Parade, Melbourne, VIC

9,0
5 stjärnor

1 471 kr

Visa erbjudanden för hotell

The Mansion Melbourne

80 Victoria Parade East Melbourne, Melbourne, VIC

8,3
5 stjärnor

754 kr

Visa erbjudanden för hotell

Sora East Melbourne

90 Albert Street, Melbourne, VIC

7,4
4 stjärnor

729 kr

Visa erbjudanden för hotell

Lanson Place Parliament Gardens

502 Albert Street, Melbourne, VIC

9,2
5 stjärnor

1 827 kr

Visa erbjudanden för hotell

South Yarra

See more

The Lyall Hotel and Spa

16 Murphy Street, Melbourne, VIC

9,6
5 stjärnor

2 543 kr

Visa erbjudanden för hotell

The Como Melbourne

630 Chapel Street, Melbourne, VIC

8,1
5 stjärnor

1 429 kr

Visa erbjudanden för hotell

Melbourne South Yarra Central Apartment Hotel

Melbourne, VIC

7,8

762 kr

Visa erbjudanden för hotell

District South Yarra

Melbourne, VIC

8,6

1 185 kr

Visa erbjudanden för hotell

Ovolo Melbourne South Yarra, a Wyndham Hotel

234 Toorak Road, Melbourne, VIC

8,7
4 stjärnor

1 234 kr

Visa erbjudanden för hotell

SoYa on Davis Apartment Hotel

Melbourne, VIC

8,6

951 kr

Visa erbjudanden för hotell

Punthill South Yarra Grand

7 Yarra Street, South Yarra, Melbourne, VIC

8,0
4 stjärnor

1 268 kr

Visa erbjudanden för hotell

The Olsen Melbourne - Art Series

Melbourne, VIC

8,5

1 199 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Melbourne

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
lör 31/10
sön 1/11

Hitta bättre resultat för din vistelse i Melbourne

Populära städer i Australien