Genomsnittspriset för hotell i närheten av Bahnhof München Ost är 1 167 kr per natt. Utav dessa hotell rekommenderar användare på momondo 11 hotell nedan för dem som vill bo i området. Eftersom det är mer populärt att besöka Bahnhof München Ost under vissa tider på året än andra kan priserna därför variera beroende på när du planerar att resa. Hotell i närheten av Bahnhof München Ost är vanligtvis 9 % billigare än genomsnittshotellet i Au-Haidhausen, som ligger på 1 290 kr.
Lågsäsong | juli | är den billigaste månaden att bo här |
Högsäsong | oktober | är den dyraste månaden att bo här |
38 % | förväntad prisnedgång | |
48 % | förväntad prisökning |
Resepriser | 980 kr - 3 050 kr |
---|
Dyraste veckodag | onsdag | är den dyraste dagen i veckan att boka |
Billigaste veckodag | söndag | är den billigaste dagen i veckan att boka |
26 024 kr | är den genomsnittliga kostnaden per natt för ett hotell denna dag | |
8 948 kr | är den genomsnittliga kostnaden per natt för ett hotell denna dag |
Billigaste tiden att boka på | Den billigaste tiden att boka hotell i Au-Haidhausen är: För boende med antalet stjärnor= 3, 65 dagar i förväg. För boende med antalet stjärnor= 4-5, 59 dagar i förväg. |
3-stjärnigt | 934 kr - 1 137 kr | |
---|---|---|
4-5-stjärnigt | 1 219 kr - 1 330 kr |
Lägsta hotellpris | 752 kr |
---|---|
Det mest populära hotellet (5-stjärnor) | Hotel München Palace |
Hotell nära flygplats | 83 |
Genomsnittlig vistelselängd | 2 daygar |
Det vanligaste valet bland våra användare för besök i Au-Haidhausen är 2 nätter.
Hotell i Au-Haidhausen visar en rad olika priser för sina rum. Dessa bestäms av faktorer som tillgänglighet, läge och bekvämligheter. I genomsnitt ligger priset för ett rum på omkring 1 214 kr per natt.
Det är mest ekonomiskt att boka hotell i Au-Haidhausen i juli. Priserna du betalar då kan vara 39% lägre än under högsäsong. Det här är en bra period att boka för att få ett fantastiskt erbjudande.
Rumspriser för hotell i Au-Haidhausen är som lägst lördag och som högst tisdag.
Ett vandrarhem (eller hotell med 2 stjärnor eller mindre) i Au-Haidhausen kostar i genomsnitt 752 kr per person per natt. Det är 462 kr billigare än genomsnittspriset för hotell i Au-Haidhausen.
momondo är gratis att använda utan dolda avgifter eller kostnader. momondo söker på flera resesajter för att ge dig de bästa alternativen för hotell och boendealternativ i Au-Haidhausen som du sedan kan filtrera snabbt och enkelt.
momondo erbjuder många filter som hjälper dig att hitta ett bra ställe att bo på i Au-Haidhausen. Du kan filtrera efter antal stjärnor, kostnadsfria erbjudanden så som gratis frukost eller internet samt omdömen, plats och pris.