The High Tide Motel by Myrtle

Hotell med Gratis WiFi

2 stjärnor
sön 2/8
-
mån 3/8
2 gäster, 1 rum
Leverantör
Leverantör för The High Tide Motel by Myrtle
Leverantör för The High Tide Motel by Myrtle
Leverantör för The High Tide Motel by Myrtle
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Rumspriser & erbjudanden för The High Tide Motel by Myrtle

sön 2/8
-
mån 3/8

Motell-bekvämligheter & faciliteter

  • Gratis WiFi
  • Luftkonditionering

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Luftkonditionering

Omdömen för The High Tide Motel by Myrtle

Rumsbokningsinformation för The High Tide Motel by Myrtle

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:30, utcheckning när som helst före 10:30

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Vanliga frågor

  • Hur står sig The High Tide Motel by Myrtle jämfört med andra 2-stjärniga hotell i Myrtle Beach?

    2-stjärniga hotell i Myrtle Beach kostar ofta 1 991 kr per natt, men The High Tide Motel by Myrtle är generellt tillgängligt för 826 kr per natt, och rankas likvärdigt med sina konkurrenter.

  • Hur långt är det mellan The High Tide Motel by Myrtle och Myrtle Beach Intl?

    The High Tide Motel by Myrtle ligger 27,1 km från Myrtle Beach Intl. Du kan förvänta dig att körningen från The High Tide Motel by Myrtle till Myrtle Beach Intl kommer ta ungefär 50 min. Det kan vara värt att kolla upp vilka tider det är rusningstrafik om du vill spara tid.

  • Hur tar man sig bäst till The High Tide Motel by Myrtle från Myrtle Beach Intl?

    Ett väldigt populärt alternativ bland gäster som bor på The High Tide Motel by Myrtle är att ta en taxi eller samåkningstjänst från Myrtle Beach Intl direkt till hotellet.

  • Har The High Tide Motel by Myrtle pool?

    Tyvärr visar inte våra uppgifter om det finns en pool på The High Tide Motel by Myrtle. Vi rekommenderar därför att du ringer till hotellets reception för att ta reda på det. Telefonnumret till The High Tide Motel by Myrtle är +1 843 280 9033.

  • Vilket är telefonnumret till The High Tide Motel by Myrtle?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse på The High Tide Motel by Myrtle kan du ringa +1 843 280 9033 för att prata med en receptionist.

  • Har The High Tide Motel by Myrtle Wi-Fi?

    Ja, The High Tide Motel by Myrtle erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för The High Tide Motel by Myrtle?

    Utcheckningstiden på The High Tide Motel by Myrtle är 10:30. Sen utcheckning kan vara möjlig vid förfrågan i receptionen.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Myrtle Beach?

    Antalet tillgängliga leverantörer av hotell i Myrtle Beach var 8 767 i juli 2026.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Myrtle Beach?

    Priser för hotell i Myrtle Beach uppdateras varje dag.

Intressanta platser nära The High Tide Motel by Myrtle

Sevärdheter i Myrtle Beach, Lulli-Carolina utvalda av momondo
Här ligger The High Tide Motel by Myrtle: 510 South Ocean Boulevard, Myrtle Beach, SC 29582

Mest populära sevärdheterna

  • Barefoot Landing6.3 km
  • The Carolina Opry13.2 km
  • Hall of Heroes15 km
  • Ocean Forest Country Club18 km
  • Doug Shaw Memorial Stadium20.7 km
  • The Children's Museum of South Carolina21.4 km
  • MagiQuest21.8 km
  • Myrtle Beach Convention Center21.8 km
  • Broadway at the Beach21.9 km
  • SkyWheel Myrtle Beach22.8 km
  • Ripley's tro det eller ej23.1 km
  • Myrtle Waves23.2 km

momondos favorithotell i Myrtle Beach

Holiday Pavilion Resort on the Boardwalk

1200 North Ocean Boulevard, Myrtle Beach, SC

8,0
3 stjärnor

1 183 kr

Paradise Resort

2201 South Ocean Boulevard, Myrtle Beach, SC

8,5
3 stjärnor

1 196 kr

Marina Inn at Grande Dunes

8121 Amalfi Place, Myrtle Beach, SC

8,9
4 stjärnor

1 710 kr

Dayton House Resort, BW Signature Collection

2400 North Ocean Boulevard, Myrtle Beach, SC

7,5
3 stjärnor

1 000 kr

DoubleTree Resort by Hilton Myrtle Beach Oceanfront

3200 South Ocean Boulevard, Myrtle Beach, SC

7,5
4 stjärnor

1 491 kr

Grande Shores Ocean Resort

201 77th Avenue North, Myrtle Beach, SC

8,1
3 stjärnor

963 kr

The Strand - A Boutique Resort

2700 North Ocean Boulevard, Myrtle Beach, SC

7,9
3 stjärnor

1 302 kr

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Myrtle Beach

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
sön 2/8
mån 3/8

Hitta bättre resultat för din vistelse i Myrtle Beach

Populära städer i USA