Hotel Valencia Santana Row

Hotell med Utomhuspool

4 stjärnor
8,8
Utomordentligt
baserat på 389 omdömen
389 verifierade omdömen
mån 19/10
-
tis 20/10
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
2 674 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Dubbelrum, okänd sängtyp
2 674 kr
Dubbelrum, okänd sängtyp
2 695 kr
Standardrum, okänd sängtyp
2 738 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Hotel Valencia Santana Row room price & deals

mån 19/10
-
tis 20/10
Traditionellt rum, 1 king size-säng
2 986 kr
per natt med moms
Traditionellt rum, 1 king size-säng
3 019 kr
per natt med moms
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Hotell Amenities & Facilities

  • Utomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Kaffemaskin
  • Parkeringsservice
  • Affärscentrum
  • Flat-screen TV

Tjänster och bekvämligheter

  • Bankomat på plats
  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Kassaskåp
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Utflyktsdisk
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Expressutcheckning
  • Flexibelt evenemangsutrymme
  • Reception dygnet runt

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar
  • Balsam

Tillgänglighet och lämplighet

  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Allergivänligt
  • Allergivänliga rum
  • Rökning förbjuden
  • Rökningsområden

Allmänt

  • Familjerum
  • Vardagsrum
  • Utsikt över innergården
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Telefon
  • Bergsutsikt
  • Tidningar
  • Förvaring

Restauranger

  • Minibar
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Frukost på rummet
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Kaffemaskin

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Pay-per-view-kanaler
  • Streamingtjänst
  • TV

Badrum

  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Morgonrock
  • Privat badrum

Pool och spa

  • Massage
  • Bubbelpool
  • Utomhuspool

Parkering och transport

  • Parkering
  • Parkeringsservice
  • Privat parkering

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Kassaskåp

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Balkong

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Saker att göra

  • Vinturer

Fitness

  • Träningslokal

Hotel Valencia Santana Row Reviews

8,8
Utomordentligt389 verifierade omdömen

Hotel Valencia Santana Row room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Frequently asked questions

  • Hur långt är det mellan Hotel Valencia Santana Row och San Jose?

    Det är 4,9 km mellan San Jose och Hotel Valencia Santana Row. Att köra mellan flygplatsen och hotellet tar cirka 9 min, beroende på trafiken. Ta hänsyn till rusningstrafiken, speciellt nära storstadsområdena.

  • Hur tar man sig bäst till Hotel Valencia Santana Row från San Jose?

    Om du har för avsikt att hyra en bil och ta dig från San Jose till hotellet slipper du leta efter parkeringsplats eftersom Hotel Valencia Santana Row har parkering för sina gäster. Att hyra en vanlig bil i området kostar generellt 296 kr per dag. Om du letar efter ett enkelt sätt att ta dig från San Jose till Hotel Valencia Santana Row kan det vara värt att ringa en taxi eller beställa en samåkningstjänst som tar dig till hotellet, och runt i staden under din vistelse.

  • Är Hotel Valencia Santana Row djurvänligt?

    Husdjur tillåts på Hotel Valencia Santana Row.

  • Finns det olika matalternativ på Hotel Valencia Santana Row?

    Hotel Valencia Santana Row har en restaurang som kan besökas av hotellets gäster. Du kan äta i restaurangen eller beställa mat att ta med dig. Ring receptionen på +1 408 551 0010 för att ta reda på kökets öppettider. Gäster som bor på Hotel Valencia Santana Row kan beställa mat direkt från köket upp till sina rum.

  • Har Hotel Valencia Santana Row pool?

    Hotel Valencia Santana Row har en pool som hotellets gäster kan använda. Tänk på att många hotell ofta har regler då det kommer till användning av poolen. momondo råder dig att prata med receptionen innan du tar ett dopp.

  • Vilket är telefonnumret till Hotel Valencia Santana Row?

    Om du har frågor om Hotel Valencia Santana Row eller din bokning kan du ringa direkt till receptionen på +1 408 551 0010.

  • Har Hotel Valencia Santana Row Wi-Fi?

    Ja, Hotel Valencia Santana Row erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller ett fitness-center tillgängligt för gäster som bor på Hotel Valencia Santana Row?

    Hotel Valencia Santana Row har ett fitness-center tillgängligt för gäster som vill använda det under sin vistelse.

  • Vilken tid är utcheckningen för Hotel Valencia Santana Row?

    På Hotel Valencia Santana Row är den obligatoriska utcheckningstiden 12:00. Incheckning kan finnas tillgänglig från 15:00. Kontakta receptionen för särskilda önskemål.

  • Vad är priset för ett rum på Hotel Valencia Santana Row?

    Kostnaden varierar beroende på vilket typ av rum du föredrar och dina resedatum. Genomsnittspriset per natt på Hotel Valencia Santana Row, San Jose ligger på 6 288 kr, men du kan hitta bra erbjudanden för så lite som 2 770 kr. Du kan se alla priserna för din resa i formuläret ovan.

  • Finns det tvättservice i Hotel Valencia Santana Row?

    Ja, du kan få dina kläder tvättade med tvättservicen på Hotel Valencia Santana Row, San Jose. Gästerna kan också använda boendets strykjärn och strykbräda antingen på rummet eller i tvättstugan.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i San Jose?

    Från och med oktober 2026 finns det 612 bolag att välja mellan för hotell i San Jose.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för San Jose?

    Priserna för hotell i San Jose uppdaterades senast idag.

Places of interest near Hotel Valencia Santana Row

Attractions in San Jose, Kalifornien curated by momondo

Här ligger Hotel Valencia Santana Row: 355 Santana Row, San Jose, CA 95128

Mest populära sevärdheterna

Santana Row0,1 km
Winchester Hus0,3 km
San Jose Municipal Rose Garden2,1 km
SAP Center at San Jose4,3 km
San Jose Museum of Art5,3 km

momondo’s favorite San Jose hotels

Motel 6-San Jose, Ca - Convention Center

1041 The Alameda, San Jose, CA

6,2
2 stjärnor

1 309 kr

The Westin San Jose

302 South Market Street, San Jose, CA

8,0
4 stjärnor

1 739 kr

Extended Stay America Suites - San Jose - Downtown

1560 North 1st Street, San Jose, CA

6,0
2 stjärnor

1 166 kr

Convention Center Inn & Suites

475 South 2nd Street, San Jose, CA

9,4
2 stjärnor

1 699 kr

Fairfield Inn & Suites by Marriott San Jose

1755 North First Street, San Jose, CA

8,5
3 stjärnor

1 309 kr

Nearby accommodation in San Jose

West San Jose

See more

TownePlace Suites by Marriott San Jose Cupertino

440 Saratoga Avenue, San Jose, CA

8,6
3 stjärnor

1 348 kr

Visa erbjudanden för hotell

Aloft San Jose Cupertino

4241 Moorpark Avenue, San Jose, CA

8,1
3 stjärnor

1 632 kr

Visa erbjudanden för hotell

This Property is Newly Built ,1.6 Miles to the Apple Headquarter

San Jose, CA

9,7

782 kr

Visa erbjudanden för hotell

Homestay - Sunny California Home with pool

Campbell, CA

989 kr

Visa erbjudanden för hotell

Posh home near Santana Row for vacation/business

San Jose, CA

8,9

2 232 kr

Visa erbjudanden för hotell

Studios Inn

348 South Clover Avenue, San Jose, CA

8,3
3 stjärnor

1 249 kr

Visa erbjudanden för hotell

Luxury stay near Santana Row for vacation/business

San Jose, CA

9,3

2 180 kr

Visa erbjudanden för hotell

Entire Quiet Santana Row Luxe Queen Bed Loft! Yours To Call Home!

San Jose, CA

10,0

2 412 kr

Visa erbjudanden för hotell

Downtown

See more

Four Points by Sheraton San Jose Downtown

211 South First Street, San Jose, CA

8,3
3 stjärnor

1 439 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hilton San Jose

300 Almaden Boulevard, San Jose, CA

8,0
4 stjärnor

2 112 kr

Visa erbjudanden för hotell

The Westin San Jose

302 South Market Street, San Jose, CA

8,0
4 stjärnor

1 739 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hyatt Place San Jose, Downtown

282 Almaden Boulevard, San Jose, CA

8,2
3 stjärnor

1 584 kr

Visa erbjudanden för hotell

San Jose Marriott

301 South Market Street, San Jose, CA

7,9
4 stjärnor

2 488 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel De Anza by IHG

233 West Santa Clara Street, San Jose, CA

7,7
4 stjärnor

1 579 kr

Visa erbjudanden för hotell

Convention Center Inn & Suites

475 South 2nd Street, San Jose, CA

9,4
2 stjärnor

1 699 kr

Visa erbjudanden för hotell

TownePlace Suites by Marriott San Jose Downtown

495 West San Carlos Street, San Jose, CA

9,1
3 stjärnor

1 549 kr

Visa erbjudanden för hotell

Signia San Jose

170 South Market Street, San Jose, CA

8,1
4 stjärnor

2 188 kr

Visa erbjudanden för hotell

Central San Jose

See more

Signature Inn San Jose

1215 South First Street, San Jose, CA

6,7
2 stjärnor

974 kr

Visa erbjudanden för hotell

Marbella Lane Mini Gu Est House Dtwn Sj Parking

San Jose, CA

7,8

879 kr

Visa erbjudanden för hotell

Casa Royal Inn

610 East Hedding Street, San Jose, CA

5,5
2 stjärnor

1 629 kr

Visa erbjudanden för hotell

Modern Minimalist Home

San Jose, CA

4,0

2 049 kr

Visa erbjudanden för hotell

Modern Stylish Home Near San Jose Airport, Sjsu, Sap

San Jose, CA

1 389 kr

Visa erbjudanden för hotell

SJ Downtown Private Guess House with Gated Parking Room7

San Jose, CA

6,0

1 799 kr

Visa erbjudanden för hotell

La Quinta Inn & Suites by Wyndham San Jose Airport-Downtown

1036 North Fourth Street, San Jose, CA

8,0
3 stjärnor

1 304 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spacious 2br + Gigabit Wi-Fi + 2 Parking Spots

San Jose, CA

9,0

1 789 kr

Visa erbjudanden för hotell

Travelers Rest Motel

1315 South 1st Street, San Jose, CA

2 stjärnor

967 kr

Visa erbjudanden för hotell

North San Jose

See more

Uptown Oasis San Jose Airport

1355 North 4th Street, San Jose, CA

6,2
3 stjärnor

1 100 kr

Visa erbjudanden för hotell

DoubleTree by Hilton San Jose

2050 Gateway Place, San Jose, CA

6,3
4 stjärnor

1 630 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spark by Hilton San Jose Airport

2585 Seaboard Avenue, San Jose, CA

7,7
3 stjärnor

1 129 kr

Visa erbjudanden för hotell

Courtyard by Marriott San Jose Airport

1471 North 4th Street, San Jose, CA

8,4
3 stjärnor

1 213 kr

Visa erbjudanden för hotell

Extended Stay America Suites - San Jose - Downtown

1560 North 1st Street, San Jose, CA

6,0
2 stjärnor

1 166 kr

Visa erbjudanden för hotell

Country Inn & Suites by Radisson, San Jose Airport

1350 North 4th Street, San Jose, CA

8,2
3 stjärnor

1 199 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hyatt House San Jose/Silicon Valley

75 Headquarters Drive, San Jose, CA

8,9
3 stjärnor

1 716 kr

Visa erbjudanden för hotell

Sonesta Select San Jose Airport

1727 Technology Drive, San Jose, CA

7,9
3 stjärnor

1 369 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hyatt Place San Jose Airport

82 Karina Court, San Jose, CA

8,6
3 stjärnor

1 449 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till San Jose

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
mån 19/10
tis 20/10

Hitta bättre resultat för din vistelse i San Jose

Populära städer i USA