Baan Karonburi Resort (SHA Plus+)

Hotell med Utomhuspool

4 stjärnor
tors 6/8
-
fre 7/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
221 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Deluxe-rum, okänd sängtyp
221 kr
Deluxe-rum, okänd sängtyp
250 kr
Deluxe-rum, 2 enkelsängar
270 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Om Baan Karonburi Resort (SHA Plus+), Karon

Renlighet
8,4
Bekvämlighet
8,4
Plats
9,1
Tjänster
8,1
Personal
8,5
Valuta för pengarna
8,1
Gäster på detta hotell vid stranden får tillgång till bland annat fitnesscenter och barnpool. Baan Karonburi Resort erbjuder 100 luftkonditionerade rum med minibar och värdeförvaringsskåp. Rummen har balkonger. På tv:n kan du se satellitkanaler. Badrummen har badrockar, tofflor, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Skrivbord och telefon finns. Dessutom har rummen gratis flaskvatten och kaffe- och tebryggare. Städning erbjuds dagligen och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran. En utomhuspool och barnpool finns på området. Här finns även fitnesscenter.

Rumspriser & erbjudanden för Baan Karonburi Resort (SHA Plus+)

tors 6/8
-
fre 7/8
Typ av boende
Bokningslänk
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Dubbelrum, 2 enkelsängar
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, 2 enkelsängar
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, 1 enkelsäng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, 2 enkelsängar
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, 2 enkelsängar
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Resort-bekvämligheter & faciliteter

  • Utomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Gratis parkering
  • Wifi tillgängligt i alla områden

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Handdukar/lakan (extra kostnad)
  • Papperskorgar

Badrum

  • Dusch
  • Badmössa
  • Badkar
  • Spabad
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Tandborste
  • Morgonrock
  • Privat badrum

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Minibar
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Frukost på rummet
  • Te/kaffebryggare
  • Vattenkokare
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Kaffemaskin

Allmänt

  • Familjerum
  • Havsutsikt
  • Utsikt över trädgård
  • Tofflor
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Telefon
  • Utsikt över poolen
  • Förvaring

Tjänster och bekvämligheter

  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Kassaskåp
  • Valutaväxling på plats
  • Rumservice
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Vattenflaska
  • Reception dygnet runt

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Kassaskåp

Pool och spa

  • Poolbar
  • Spa
  • Utomhuspool
  • Poolhanddukar
  • Pool med utsikt

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Strandstolar
  • Strandhanddukar
  • Balkong
  • Trädgård

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda
  • Torkställ för kläder

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Bibliotek
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökfria rum tillgängliga
  • Hiss
  • Fjäderfri kudde
  • Rökningsområden

Parkering och transport

  • Gatuparkering
  • Flygbuss (tilläggsavgift)
  • Gratis parkering

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnpool
  • Barnvakt (tilläggsavgift)

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Sovrum

  • Garderob eller klädkammare

Fitness

  • Träningslokal

Omdömen för Baan Karonburi Resort (SHA Plus+)

8,2
Utomordentligt2 928 verifierade omdömen

Rumsbokningsinformation för Baan Karonburi Resort (SHA Plus+)

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Vanliga frågor

  • Hur står sig Baan Karonburi Resort (SHA Plus+) jämfört med andra 4-stjärniga hotell i Karon?

    Det finns en skillnad på 535 kr per natt i genomsnittspriset för 4-stjärniga hotell i Karon (777 kr per natt) och den genomsnittliga kostnaden per natt på Baan Karonburi Resort (SHA Plus+) (242 kr per natt).

  • Hur långt är det mellan Baan Karonburi Resort (SHA Plus+) och Phukets internationella?

    Det är 30,2 km mellan Phukets internationella och Baan Karonburi Resort (SHA Plus+). Att köra mellan flygplatsen och hotellet tar cirka 56 min, beroende på trafiken. Ta hänsyn till rusningstrafiken, speciellt nära storstadsområdena.

  • Hur tar man sig bäst till Baan Karonburi Resort (SHA Plus+) från Phukets internationella?

    Ett annat mer vanligt alternativ är att helt enkelt ta en taxi eller använda sig av en samåkningstjänst för att ta sig från flygplatsen till Baan Karonburi Resort (SHA Plus+). Den närmsta flygplatsen från hotellet är Phukets internationella.

  • Finns det olika matalternativ på Baan Karonburi Resort (SHA Plus+)?

    Baan Karonburi Resort (SHA Plus+) har en restaurang som kan besökas av hotellets gäster. Du kan äta i restaurangen eller beställa mat att ta med dig. Ring receptionen på +66 76 396 671 för att ta reda på kökets öppettider. Om du bor på Baan Karonburi Resort (SHA Plus+) är du mer än välkommen att beställa mat via hotellets rumsservicemeny.

  • Har Baan Karonburi Resort (SHA Plus+) pool?

    Ja. Många av momondos användare som reser till Karon letar specifikt efter hotell med pool. Baan Karonburi Resort (SHA Plus+) kan ha regler och riktlinjer för användning av poolen, så se till att fråga receptionen om poolens öppettider och andra detaljer.

  • Vilket är telefonnumret till Baan Karonburi Resort (SHA Plus+)?

    Om du har frågor om Baan Karonburi Resort (SHA Plus+) eller din bokning kan du ringa direkt till receptionen på +66 76 396 671.

  • Har Baan Karonburi Resort (SHA Plus+) Wi-Fi?

    Ja, Baan Karonburi Resort (SHA Plus+) erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller ett fitness-center tillgängligt för gäster som bor på Baan Karonburi Resort (SHA Plus+)?

    Baan Karonburi Resort (SHA Plus+) har ett fitness-center tillgängligt för gäster som vill använda det under sin vistelse.

  • Vilken tid är utcheckningen för Baan Karonburi Resort (SHA Plus+)?

    Planera att anlända efter 14:00 för incheckning. Utcheckningstiden är 12:00. Vi rekommenderar att du informerar receptionen om eventuella önskemål så tidigt som möjligt.

  • Vad är priset för ett rum på Baan Karonburi Resort (SHA Plus+)?

    Just nu är ett bra genomsnittspris 414 kr/natt, och vissa användare har till och med hittat erbjudanden som börjar från endast 132 kr/natt. Priserna kan dock ändras beroende på vilken tid på året du bokar, vilken typ av rum du föredrar etc. Fyll i formuläret ovan för att få erbjudanden för din resa.

  • Finns det tvättservice i Baan Karonburi Resort (SHA Plus+)?

    Ja, det finns det. Kontakta Baan Karonburi Resort (SHA Plus+), Karon för mer information om tillgänglig tvättservice. Det finns även strykjärn och en strykbräda på boendet. Du kan be om dem i receptionen om de inte finns på rummet.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Karon?

    Från och med juli 2026 finns det 1 116 bolag att välja mellan för hotell i Karon.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Karon?

    Priserna för hotell i Karon uppdateras dagligen.

Intressanta platser nära Baan Karonburi Resort (SHA Plus+)

Sevärdheter i Karon, Thailand utvalda av momondo

Här ligger Baan Karonburi Resort (SHA Plus+): 194/1 Karon Road, Karon 83100

Mest populära sevärdheterna

Karon Beach0,2 km
Karon Temple Market0,6 km
Wat Suwan Khirikhet0,6 km
Phuket Big Buddha2,7 km
Kata Beach3,0 km
Freedom Beach4,0 km
Kata Noi Beach4,2 km

momondos favorithotell i Karon

Kata Poolside Resort

36,38 Kata Road, Karon

8,4
3 stjärnor

213 kr

Kata Palm Resort

60 Kata Rd, Karon

8,2
4 stjärnor

387 kr

Woraburi Phuket Resort & Spa (SHA Plus+)

198 Patak Road, Karon

8,1
4 stjärnor

393 kr

Baan Karon Hill Phuket Resort

689 Moo 1, Patak Road, Karon

6,8
3 stjärnor

252 kr

On Hotel Phuket

643 Patak Rd, Karon Beach, Karon

7,4
3 stjärnor

136 kr

Tuana Hotels The Phulin Resort

10/2 Patak 18, Patak Road, Karon

7,1
4 stjärnor

136 kr

Sugar Marina Resort - Fashion - Kata Beach (SHA Plus+)

20/10 Kata Road, Karon

8,4
4 stjärnor

368 kr

Centara Grand Beach Resort Phuket (SHA Plus+)

683 Patak Road, Karon Beach, Karon

8,1
5 stjärnor

1 076 kr

Chanalai Garden Resort, Kata Beach

247 Koktanode Rd, Karon

8,5
4 stjärnor

382 kr

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Karon

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
tors 6/8
fre 7/8

Hitta bättre resultat för din vistelse i Karon

Populära städer i Thailand