Royal Yao Yai Island Beach Resort

Hotell med Privat strand

4 stjärnor
ons 5/8
-
tors 6/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
538 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Deluxe-rum, okänd sängtyp
538 kr
Deluxe-rum, okänd sängtyp
668 kr
Deluxe-rum, okänd sängtyp
728 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Om Royal Yao Yai Island Beach Resort, Ko Yao Yai

Renlighet
8,4
Bekvämlighet
8,3
Plats
9,1
Tjänster
8,0
Personal
7,9
Valuta för pengarna
7,7
Njut av solen på stranden eller koppla av med en spabehandling på Royal Yao Yai Island Beach Resort -sha Extra Plus+. Avsluta dagen med en utsökt middag på en av deras 2 restauranger. Handdukarna byts på begäran Royal Yao Yai Island Beach Resort -sha Extra Plus+ har 200 luftkonditionerade rum som har ingång från loftgång samt värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. Rummen har balkonger. Dessa individuellt möblerade rum har separat middagsplats och inkluderar matbord. Sängar med bäddmadrasser samt egyptiska bomullslakan, duntäcken och sängtillbehör av högsta kvalitet. 40-tums LED-tv med satellitkanaler, betalfilmer och Netflix. Badrummen har dusch med regndusch, badrockar, tofflor och bidéer. Denna resort i Ko Yao erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 50+ Mbps. Boendet tillhandahåller skrivbord och skrivbordsstolar, samt telefon; gratis lokalsamtal ingår (restriktioner kan förekomma). Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och hårtork. Allergitestade sängkläder, byte av handdukar och byte av lakan kan fås på begäran. Uppbäddningsservice erbjuds varje kväll och städning sker dagligen. Gym och äventyrsbad (gratis) med vattenrutschkana finns på denna resort. Här hittar du 2 utomhuspooler och barnpool. Här finns även fitnesscenter. Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Rumspriser & erbjudanden för Royal Yao Yai Island Beach Resort

ons 5/8
-
tors 6/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, 1 enkelsäng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Resort-bekvämligheter & faciliteter

  • Privat strand
  • Vattensportanläggningar (på plats)
  • Snorkling
  • Utomhuspool
  • Infinity pool
  • Vattenrutschkana
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice

Allmänt

  • Familjerum
  • Utsikt över trädgård
  • Utsikt över innergården
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Skåp
  • Bergsutsikt
  • Utsikt över poolen
  • Förvaring
  • Vardagsrum
  • Tofflor
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolerade rum
  • Ljudisolering
  • Telefon
  • Kakel/marmorgolv
  • Stadsutsikt

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Allergivänligt
  • Allergivänlig kudde
  • Lägre badrumsvask
  • Rökningsområden
  • Privat ingång
  • Rökfria rum tillgängliga
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås med hiss

Tjänster och bekvämligheter

  • Bankomat på plats
  • Affärscentrum
  • Biluthyrning
  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Utflyktsdisk
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Fotmassage
  • Expressutcheckning
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Reception dygnet runt
  • Kassaskåp
  • Vattenflaska

Grundläggande bekvämligheter

  • Internet
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Luftkonditionering
  • Pyjamas
  • Gratis WiFi
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Schampo
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar
  • Balsam

Badrum

  • Högre toalett
  • Hårfön
  • Utomhusbad
  • Offentligt bad
  • Morgonrock
  • Privat badrum
  • Dusch
  • Badmössa
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Tandborste
  • Walk-in-dusch

Saker att göra

  • Presentbutik
  • Eco-turism
  • Fiske
  • Kanot
  • Snorkling
  • Kvällsunderhållning
  • Matlagningsklasser
  • Vattenland
  • Vattensportanläggningar (på plats)
  • Vindsurfning
  • Båtturer

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Köksutrustning
  • Kök
  • Kokvrå
  • Vattenkokare
  • Kylskåp
  • Kaffemaskin
  • Matplats

Utomhus

  • Utomhus matplats
  • Utomhusmöbler
  • Picknickområde
  • Privat strand
  • Trädgård
  • Terrass/uteplats
  • Strandhanddukar
  • Balkong

Restauranger

  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Matsal
  • Kafeteria
  • Matbord

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnpool
  • Barnmåltider
  • Inomhus lekområde
  • Utomhusleksaker för barn
  • Barnvakt (tilläggsavgift)
  • Lekplats

Pool och spa

  • Infinity pool
  • Utomhuspool
  • Poolhanddukar
  • Pool med utsikt
  • Massage
  • Vattenrutschkana

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Förstahjälpenlåda

Parkering och transport

  • Flygbuss (tilläggsavgift)
  • Gratis parkering
  • Privat parkering
  • Transferservice (mot extra avgift)

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Delat lounge/TV-område
  • TV

Sovrum

  • Kudde med fjäderstoppning
  • Uttag nära sängen
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Fitness

  • Aerobics
  • Träningslokal
  • Gym

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Torkställ för kläder

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Omdömen för Royal Yao Yai Island Beach Resort

8,0
Utomordentligt1 664 verifierade omdömen

Rumsbokningsinformation för Royal Yao Yai Island Beach Resort

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Vanliga frågor

  • Hur står sig Royal Yao Yai Island Beach Resort jämfört med andra 4-stjärniga hotell i Ko Yao Yai?

    Royal Yao Yai Island Beach Resort ligger generellt under genomsnittspriset för 4-stjärniga hotell i Ko Yao Yai. I genomsnitt kan du förvänta dig att få betala 960 kr per natt i Ko Yao Yai. Royal Yao Yai Island Beach Resort kostar generellt 544 kr per natt, vilket är 416 kr billigare än genomsnittet i Ko Yao Yai.

  • Hur långt är det mellan Royal Yao Yai Island Beach Resort och Phukets internationella?

    Körningen från Phukets internationella till Royal Yao Yai Island Beach Resort med avståndet 32,4 km kommer ta dig cirka 1 tim beroende på trafiken. Hotell i mer tätbebyggda områden göra att din resetid blir längre.

  • Hur tar man sig bäst till Royal Yao Yai Island Beach Resort från Phukets internationella?

    Ett väldigt populärt alternativ bland gäster som bor på Royal Yao Yai Island Beach Resort är att ta en taxi eller samåkningstjänst från Phukets internationella direkt till hotellet.

  • Är Royal Yao Yai Island Beach Resort djurvänligt?

    Husdjur tillåts på Royal Yao Yai Island Beach Resort.

  • Finns det olika matalternativ på Royal Yao Yai Island Beach Resort?

    Royal Yao Yai Island Beach Resort har en restaurang som både gäster och icke-gäster kan besöka. Fråga om kökets öppettider i receptionen eller ring Royal Yao Yai Island Beach Resort på +66 76 428 666. Om du bor på Royal Yao Yai Island Beach Resort är du mer än välkommen att beställa mat via hotellets rumsservicemeny.

  • Har Royal Yao Yai Island Beach Resort pool?

    Royal Yao Yai Island Beach Resort har en pool som hotellets gäster kan använda. Tänk på att många hotell ofta har regler då det kommer till användning av poolen. momondo råder dig att prata med receptionen innan du tar ett dopp.

  • Vilket är telefonnumret till Royal Yao Yai Island Beach Resort?

    Du kan ringa direkt till hotellet på +66 76 428 666.

  • Har Royal Yao Yai Island Beach Resort Wi-Fi?

    Ja, Royal Yao Yai Island Beach Resort erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller ett fitness-center tillgängligt för gäster som bor på Royal Yao Yai Island Beach Resort?

    Det finns ett gym tillgängligt för de gäster som bor på Royal Yao Yai Island Beach Resort. De flesta hotellgym är inte öppna dygnet runt, så se till att fråga i receptionen om gymmets öppettider.

  • Vilken tid är utcheckningen för Royal Yao Yai Island Beach Resort?

    På Royal Yao Yai Island Beach Resort är den obligatoriska utcheckningstiden 12:00. Incheckning kan finnas tillgänglig från 15:00. Kontakta receptionen för särskilda önskemål.

  • Vad är priset för ett rum på Royal Yao Yai Island Beach Resort?

    Priserna kan variera beroende på rumstyp, datum och tillgänglighet. Just nu kan du hitta fantastiska rumserbjudanden för Royal Yao Yai Island Beach Resort mellan 493 kr och 776 kr per natt. Ange önskade datum i formuläret ovan för att se de bästa erbjudandena för dig.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Ko Yao Yai?

    Från och med juli 2026 finns det 78 bolag att välja mellan för hotell i Ko Yao Yai.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Ko Yao Yai?

    Priser för hotell i Ko Yao Yai uppdateras varje dag.

Intressanta platser nära Royal Yao Yai Island Beach Resort

Sevärdheter i Ko Yao Yai, Thailand utvalda av momondo

Här ligger Royal Yao Yai Island Beach Resort: 128 Moo 7, Loh Pa Red Beach,Koh Yao Yai, Ko Yao Yai 83000

Mest populära sevärdheterna

Loh Paret Beach0,1 km
At Lamiya Mosque4,9 km
Fasai Beach5,4 km

momondos favorithotell i Ko Yao Yai

Yao Yai Beach Resort - Sha Extra Plus

80/8-12 Moo 7, Ban Lopareh, Ko Yao Yai

8,9
4 stjärnor

913 kr

Santhiya Koh Yao Yai Resort & Spa

88 Moo 7, Phunai, Ko Yao Yai

9,0
5 stjärnor

884 kr

Koh Yao Yai Village

78 Moo 4, Ko Yao Yai

9,1
4 stjärnor

688 kr

Koh Yao Yai Hillside Resort

57 Moo 4, Koh Yao, Phang-Nga, Ko Yao Yai

9,1
4 stjärnor

427 kr

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Ko Yao Yai

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
ons 5/8
tors 6/8

Hitta bättre resultat för din vistelse i Ko Yao Yai

Populära städer i Thailand