Selesa Inn

Hotell med Restaurang

1 stjärna
ons 2/9
-
tors 3/9
2 gäster, 1 rum
Leverantör
Leverantör för Selesa Inn
Leverantör för Selesa Inn
Leverantör för Selesa Inn
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

About Selesa Inn, Kuala Lumpur

Renlighet
6,0
Plats
6,0
Personal
6,0
Valuta för pengarna
6,0
Övergripande
6,0
Selesa Inn Hotel ligger mindre än 20 minuters promenad från Chow Kit Monorail Station vilket är en idealisk bas då man gästar Kuala Lumpur. Här erbjuds 3-stjärnigt boende med luftkonditionerade rum. Hotellet erbjuder en 24-timmars öppen reception samt en tur- och utflyktsdisk, rumsservice och bagageförvaring. Gratis internet är tillgängligt för boende som behöver koppla upp sig det under sin vistelse. Selesa Inn Hotel har 45 rum, alla utrustade med kabel-/satellit TV kanaler, te- & kaffebryggare och minibar. Var och ett av de privata badrummen är utrustade med dusch. Gäster på Selesa Inn Hotel kan ta del av en unik matupplevelse i deras restaurang på området, perfekt att ha nära när man är hungrig. Området runt omkring detta hotellet är populärt för sin shopping. Öppna universitetet Malaysia, Petronas Twin Towers och Kuala Lumpur Tower ligger 10 minuter bort med bil.

Selesa Inn room price & deals

ons 2/9
-
tors 3/9

Hotell Amenities & Facilities

  • Restaurang
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Reception dygnet runt
  • Luftkonditionering
  • Hiss
  • Minibar
  • Förvaring

Restauranger

  • Restaurang
  • Minibar

Tjänster och bekvämligheter

  • Rumservice
  • Reception dygnet runt

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Luftkonditionering

Media och underhållning

  • Kabel- eller satellit-TV

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hiss

Allmänt

  • Förvaring

Selesa Inn Reviews

6,0
Okej1 verifierat omdöme
6,0Ensamresande

Selesa Inn room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Frequently asked questions

  • Hur står sig Selesa Inn jämfört med andra 1-stjärniga hotell i Kuala Lumpur?

    Det finns en skillnad på 400 kr per natt i genomsnittspriset för 1-stjärniga hotell i Kuala Lumpur (400 kr per natt) och den genomsnittliga kostnaden per natt på Selesa Inn (0 kr per natt).

  • Hur långt är det mellan Selesa Inn och Kuala Lumpur Subang?

    Köravståndet mellan Kuala Lumpur Subang och Selesa Inn är 16,1 km och tar generellt 30 min att köra. Körtiden kan variera beroende på tid på dygnet och trafiken.

  • Hur tar man sig bäst till Selesa Inn från Kuala Lumpur Subang?

    Ett väldigt populärt alternativ bland gäster som bor på Selesa Inn är att ta en taxi eller samåkningstjänst från Kuala Lumpur Subang direkt till hotellet.

  • Finns det olika matalternativ på Selesa Inn?

    Om du bor på Selesa Inn är du mer än välkommen att beställa mat via hotellets rumsservicemeny.

  • Har Selesa Inn Wi-Fi?

    Ja, Selesa Inn erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Selesa Inn?

    På Selesa Inn är den obligatoriska utcheckningstiden 12:00. Incheckning kan finnas tillgänglig från 14:00. Kontakta receptionen för särskilda önskemål.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Kuala Lumpur?

    Det finns 8 206 bolag tillgängliga för hotell i Kuala Lumpur från och med augusti 2026.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Kuala Lumpur?

    Priserna för hotell i Kuala Lumpur uppdaterades senast idag.

Places of interest near Selesa Inn

Attractions in Kuala Lumpur, Malaysia curated by momondo

Här ligger Selesa Inn: 285 - 287 Jalan Tuanku Abddul Rahman, Kuala Lumpur 50010

Mest populära sevärdheterna

Bazaar Baru Chow Kit0,6 km
Jamek Mosque1,3 km
Merdeka Square1,3 km
Petronas Twin Towers1,7 km
Suria KLCC1,7 km
Petaling Street1,8 km
KLCC Park2,0 km

momondo’s favorite Kuala Lumpur hotels

Grand Hyatt Kuala Lumpur

12 Jalan Pinang, Kuala Lumpur

9,1
5 stjärnor

1 415 kr

Novotel Kuala Lumpur City Centre

2 Jalan Kia Peng, Kuala Lumpur

8,7
4 stjärnor

872 kr

EQ Kuala Lumpur

Equatorial Plaza, Jalan Sultan Ismail, Kuala Lumpur

9,2
5 stjärnor

1 654 kr

Hotel Royal Kuala Lumpur

Jalan Walter Grenier, Kuala Lumpur

8,6
4 stjärnor

441 kr

Concorde Hotel Kuala Lumpur

2 Jalan Sultan Ismail, Kuala Lumpur

8,7
4 stjärnor

673 kr

Oasia Suites Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

8,3

453 kr

Furama Bukit Bintang

136 Jalan Changkat Thambi Dollah, Kuala Lumpur

7,8
4 stjärnor

389 kr

Four Seasons Hotel Kuala Lumpur

145 Jalan Ampang, Kuala Lumpur

9,1
5 stjärnor

3 385 kr

Grand Millennium Kuala Lumpur

160 Jalan Bukit Bintang, Kuala Lumpur

8,6
5 stjärnor

1 041 kr

Nearby accommodation in Kuala Lumpur

Keramat

See more

Oakwood Hotel and Residence Kuala Lumpur

222 Jalan Ampang, Kuala Lumpur

8,3
4 stjärnor

540 kr

Visa erbjudanden för hotell

DoubleTree by Hilton Kuala Lumpur

348 Jalan Tun Razak, Kuala Lumpur

8,9
5 stjärnor

835 kr

Visa erbjudanden för hotell

Somerset Kuala Lumpur

No 187 Jalan Ampang, Kuala Lumpur

8,5
4 stjärnor

764 kr

Visa erbjudanden för hotell

Utm Hotel & Residence

No 8 Jalan Maktab Kampung Datuk Keramat, Kuala Lumpur

8,4
3 stjärnor

378 kr

Visa erbjudanden för hotell

Pavilion Embassy Klcc By Elite Host

200 Jalan Ampang Pavilion Embassy Service Suites Tower C, Kuala Lumpur

9,0
3 stjärnor

512 kr

Visa erbjudanden för hotell

Trillion Suites By Slg

Kuala Lumpur

8,7

773 kr

Visa erbjudanden för hotell

Classic Malay House

26, Jalan Datuk Keramat, Kuala Lumpur

8,7
3 stjärnor

673 kr

Visa erbjudanden för hotell

Bukit Seputeh

See more

New 3-bedroom condo with 600 sq ft terrace viewing Kuala Lumpur City,

Kuala Lumpur

1 023 kr

Visa erbjudanden för hotell

Kuala Lumpur City Centre

See more

Novotel Kuala Lumpur City Centre

2 Jalan Kia Peng, Kuala Lumpur

8,7
4 stjärnor

872 kr

Visa erbjudanden för hotell

Grand Hyatt Kuala Lumpur

12 Jalan Pinang, Kuala Lumpur

9,1
5 stjärnor

1 415 kr

Visa erbjudanden för hotell

EQ Kuala Lumpur

Equatorial Plaza, Jalan Sultan Ismail, Kuala Lumpur

9,2
5 stjärnor

1 654 kr

Visa erbjudanden för hotell

Four Seasons Hotel Kuala Lumpur

145 Jalan Ampang, Kuala Lumpur

9,1
5 stjärnor

3 385 kr

Visa erbjudanden för hotell

Mandarin Oriental, Kuala Lumpur

Kuala Lumpur City Centre, Po Box 10905, Kuala Lumpur

9,1
5 stjärnor

1 641 kr

Visa erbjudanden för hotell

Traders Hotel, Kuala Lumpur

Kuala Lumpur City Centre, Kuala Lumpur

9,0
5 stjärnor

1 375 kr

Visa erbjudanden för hotell

Ascott Kuala Lumpur

No 9 Jalan Pinang, Kuala Lumpur

8,3
5 stjärnor

1 359 kr

Visa erbjudanden för hotell

Marriott Executive Apartments Kuala Lumpur

17 Jalan Kia Peng, Kuala Lumpur

9,4
4 stjärnor

1 252 kr

Visa erbjudanden för hotell

Imperial Lexis Kuala Lumpur

15 Jalan Kia Peng, Kuala Lumpur

8,9
5 stjärnor

1 408 kr

Visa erbjudanden för hotell

Mercure Kuala Lumpur Shaw Parade

No. 152, Jalan Changkat Thambi Dollah, Kuala Lumpur

8,6
4 stjärnor

607 kr

Visa erbjudanden för hotell

Furama Bukit Bintang

136 Jalan Changkat Thambi Dollah, Kuala Lumpur

7,8
4 stjärnor

389 kr

Visa erbjudanden för hotell

Vivatel Kuala Lumpur

85, Jalan Loke Yew, Kuala Lumpur

8,1
4 stjärnor

446 kr

Visa erbjudanden för hotell

Sky Hotel @ Pudu

35 Jalan Changkat Thambi Dollah, Kuala Lumpur

8,1
2 stjärnor

123 kr

Visa erbjudanden för hotell

D'Majestic Place by Widebed

Kuala Lumpur

7,8

247 kr

Visa erbjudanden för hotell

Lucentia Residence By Horizon Home

Kuala Lumpur

8,0

515 kr

Visa erbjudanden för hotell

D'Majestic by Lush Living

Kuala Lumpur

7,3

265 kr

Visa erbjudanden för hotell

Pillows Plus Kingston 3 Kuala Lumpur

36-38, Jalan Baba, Off Jalan Changkat Thambi Dollah, Kuala Lumpur

8,2
3 stjärnor

171 kr

Visa erbjudanden för hotell

The Ohana Suite

Kuala Lumpur

7,6

149 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Kuala Lumpur

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
ons 2/9
tors 3/9

Hitta bättre resultat för din vistelse i Kuala Lumpur

Populära städer i Malaysia