La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis

Hotell med Inomhuspool

2 stjärnor
5,1
Till belåtenhet
baserat på 683 omdömen
683 verifierade omdömen
sön 18/10
-
mån 19/10
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
599 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Kingsize-rum, 1 king size-säng
599 kr
Kingsize-rum, 1 king size-säng
622 kr
Kingsize-rum, okänd sängtyp
625 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Property safety measures

Förhöjd sanitet

Daglig rengöring, fler hygienprodukter.

Policy för fysisk distansering

Lobbys anpassade för fysisk distansering.

Kontaktfri in- och utcheckning

Minimal kontakt med hotellpersonal och andra gäster.

La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis room price & deals

sön 18/10
-
mån 19/10
Typ av boende
Bokningslänk
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Standardrum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 king size-säng
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Hotell Amenities & Facilities

  • Inomhuspool
  • Träningslokal
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Kaffemaskin
  • Gratis parkering
  • Affärscentrum
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Luftkonditionering
  • Gratis toalettartiklar
  • Värme

Tjänster och bekvämligheter

  • Affärscentrum
  • Expressutcheckning
  • Snabbköp på plats
  • Rumservice
  • Reception dygnet runt

Media och underhållning

  • Radio
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Flat-screen TV
  • TV

Allmänt

  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Bäddsoffa

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökfria rum tillgängliga
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Hiss

Badrum

  • Hårfön
  • Toalett
  • Privat badrum

Restauranger

  • Kylskåp
  • Kaffemaskin
  • Mikrovågsugn

Parkering och transport

  • Gratis parkering
  • Privat parkering

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykjärn och strykbräda

Sovrum

  • Garderob eller klädkammare
  • Väckarklocka

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Utomhus

  • Terrass/uteplats

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning

Familjevänligt

  • Gratis frukost

Fitness

  • Träningslokal

Pool

  • Inomhuspool

La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis Reviews

5,1
Okej683 verifierade omdömen

La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 11:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Frequently asked questions

  • Hur långt är det mellan La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis och Belleville?

    Köravståndet mellan Belleville och La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis är 11,9 km och tar generellt 22 min att köra. Körtiden kan variera beroende på tid på dygnet och trafiken.

  • Hur tar man sig bäst till La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis från Belleville?

    Ett väldigt populärt alternativ bland gäster som bor på La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis är att ta en taxi eller samåkningstjänst från Belleville direkt till hotellet.

  • Är La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis djurvänligt?

    Ta gärna med dig din hund under din vistelse på La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis.

  • Finns det olika matalternativ på La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis?

    Ett av de enklaste alternativen för gäster i O'Fallon som bor på La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis är att beställa upp mat till rummet vilket är ett alternativ som finns tillgängligt för alla hotellgäster.

  • Har La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis pool?

    La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis har en pool som hotellets gäster kan använda. Tänk på att många hotell ofta har regler då det kommer till användning av poolen. momondo råder dig att prata med receptionen innan du tar ett dopp.

  • Vilket är telefonnumret till La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis?

    Du kan ringa +1 618 726 2323 om du har frågor om hotellet eller din vistelse på La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis.

  • Har La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis Wi-Fi?

    Ja, La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller ett fitness-center tillgängligt för gäster som bor på La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis?

    Det finns ett gym tillgängligt för de gäster som bor på La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis. De flesta hotellgym är inte öppna dygnet runt, så se till att fråga i receptionen om gymmets öppettider.

  • Vilken tid är utcheckningen för La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis?

    På La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis är den obligatoriska utcheckningstiden 11:00. Incheckning kan finnas tillgänglig från 15:00. Kontakta receptionen för särskilda önskemål.

  • Vad är priset för ett rum på La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis?

    Kostnaden varierar beroende på vilket typ av rum du föredrar och dina resedatum. Genomsnittspriset per natt på La Quinta Inn & Suites by Wyndham O'Fallon, IL - St. Louis, O'Fallon ligger på 913 kr, men du kan hitta bra erbjudanden för så lite som 617 kr. Du kan se alla priserna för din resa i formuläret ovan.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i O'Fallon?

    Det finns 18 bolag tillgängliga för hotell i O'Fallon från och med oktober 2026.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för O'Fallon?

    Priser för hotell i O'Fallon uppdateras varje dag.

momondo’s favorite O'Fallon hotels

Candlewood Suites O'Fallon

1332 Park Plaza Drive, O'Fallon, IL

7,3
2 stjärnor

1 009 kr

Extended Stay America Select Suites - St. Louis - O' Fallon, IL

154 Regency Park, O'Fallon, IL

6,7
2 stjärnor

759 kr

Hilton Garden Inn St. Louis Shiloh/O'Fallon

360 Regency Park Drive, O'Fallon, IL

7,2
3 stjärnor

1 229 kr

Super 8 by Wyndham O'Fallon

1100 Eastgate Drive, O'Fallon, IL

5,5
2 stjärnor

550 kr

Sleep Inn O'Fallon near I-64

140 Venita Drive, O'Fallon, IL

5,9
2 stjärnor

609 kr

Quality Inn O'fallon Il - St. Louis

1409 West US 50, O'Fallon, IL

6,0
3 stjärnor

589 kr

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till O'Fallon

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
sön 18/10
mån 19/10

Hitta bättre resultat för din vistelse i O'Fallon

Populära städer i USA