Hotel Bridge

Hotell med Restaurang

3 stjärnor
fre 31/7
-
lör 1/8
2 gäster, 1 rum
Leverantör
Leverantör för Hotel Bridge
Leverantör för Hotel Bridge
Leverantör för Hotel Bridge
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Rumspriser & erbjudanden för Hotel Bridge

fre 31/7
-
lör 1/8

Hotell-bekvämligheter & faciliteter

  • Restaurang
  • Rumservice
  • Flygbuss
  • Internet
  • Wifi
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Reception dygnet runt
  • Luftkonditionering
  • Hiss
  • Förvaring

Grundläggande bekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Internet
  • Wifi

Tjänster och bekvämligheter

  • Rumservice
  • Reception dygnet runt

Parkering och transport

  • Flygbuss

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hiss

Tvättstuga

  • Tvätt-/kemtvättsservice

Restauranger

  • Restaurang

Allmänt

  • Förvaring

Omdömen för Hotel Bridge

7,9
Bra1 019 verifierade omdömen
7,6Ensamresande
7,9Familjer
7,7Vänner
7,9Par

Rumsbokningsinformation för Hotel Bridge

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Vanliga frågor

  • Hur står sig Hotel Bridge jämfört med andra 3-stjärniga hotell i Prag?

    Hotel Bridge är 219 kr billigare än genomsnittet för ett 3-stjärnigt hotell i Prag. Du kan ofta hitta ett pris på 992 kr per natt för Hotel Bridge.

  • Hur långt är det mellan Hotel Bridge och Prag-Václav Havel flygplats?

    Köravståndet mellan Prag-Václav Havel flygplats och Hotel Bridge är 21,9 km och tar generellt 40 min att köra. Körtiden kan variera beroende på tid på dygnet och trafiken.

  • Hur tar man sig bäst till Hotel Bridge från Prag-Václav Havel flygplats?

    Ett annat mer vanligt alternativ är att helt enkelt ta en taxi eller använda sig av en samåkningstjänst för att ta sig från flygplatsen till Hotel Bridge. Den närmsta flygplatsen från hotellet är Prag-Václav Havel flygplats.

  • Finns det olika matalternativ på Hotel Bridge?

    Hotel Bridge har en restaurang som både gäster och icke-gäster kan besöka. Fråga om kökets öppettider i receptionen eller ring Hotel Bridge på +420 225 997 997. Gäster som bor på Hotel Bridge kan beställa mat direkt från köket upp till sina rum.

  • Har Hotel Bridge pool?

    Våra uppgifter visar att det för närvarande visar inte finns någon pool på Hotel Bridge. Dock gör hotellen ibland större förändringar, och det är därför bäst att ringa hotellet direkt på +420 225 997 997 och fråga om saken.

  • Hur nära ligger Hotel Bridge från centrum i Prag?

    Hotel Bridge ligger 10,9 km från stadskärnan i Prag där du finner spännande sevärdheter som Josefov.

  • Vilket är telefonnumret till Hotel Bridge?

    Om du har frågor om Hotel Bridge eller din bokning kan du ringa direkt till receptionen på +420 225 997 997.

  • Har Hotel Bridge Wi-Fi?

    Ja, Hotel Bridge erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Hotel Bridge?

    Tiden för utcheckning är 12:00. Det är en god idé att planera i enlighet med detta innan din avresa för att undvika eventuella avgifter.

  • Finns det tvättservice i Hotel Bridge?

    Boendet erbjuder tvättservice för alla gäster.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Prag?

    Från och med juli 2026 finns det 6 114 bolag att välja mellan för hotell i Prag.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Prag?

    Priserna för hotell i Prag uppdaterades senast idag.

Intressanta platser nära Hotel Bridge

Sevärdheter i Prag, Tjeckien utvalda av momondo

Här ligger Hotel Bridge: Vasatkova, 1024, Prag, Prague Region

Mest populära sevärdheterna

Nationalmuseet i Prag10,3 km
Sex Machines Museum10,8 km
O2 Arena5,5 km
Fortuna Arena8,1 km

momondos favorithotell i Prag

The Gold Bank

40 Opletalova, Prag, Prague Region

8,6
4 stjärnor

782 kr

Ibis Praha Old Town

Na Porici 5, Prag, Prague Region

8,1
3 stjärnor

834 kr

Don Giovanni Hotel Prague - Great Hotels of The World

Vinohradska 157a, Prag, Prague Region

9,2
4 stjärnor

765 kr

Congress & Wellness Hotel Olsanka

Táboritská 23, Prag, Prague Region

7,9
4 stjärnor

584 kr

Grand Hotel Prague Towers

Kongresova 1, Prag, Prague Region

9,0
5 stjärnor

1 159 kr

Elite Hotel

Ostrovni 32, Nove Mesto, Prag, Prague Region

8,9
4 stjärnor

1 036 kr

Luxury Family Hotel Royal Palace

Letenska 11, Prag, Prague Region

8,6
5 stjärnor

937 kr

Orea Hotel Angelo Praha

Radlicka 3216/1g, Prag, Prague Region

9,2
4 stjärnor

808 kr

Ambassador Zlata Husa

Vaclavske Namesti 5-7, Prag, Prague Region

8,3
5 stjärnor

1 055 kr

Närliggande boenden i Prag

Gamla stan

Visa mer

Metropol Design Hotel Old Town

Narodni 33, Prag, Prague Region

8,6
4 stjärnor

884 kr

Visa erbjudanden för hotell

Charles Bridge Palace

Anenské Námestí 203/1, Prag, Prague Region

8,9
4 stjärnor

1 040 kr

Visa erbjudanden för hotell

The President

Namesti Curieovych 100, Prag, Prague Region

9,1
5 stjärnor

1 599 kr

Visa erbjudanden för hotell

Unitas Hotel

Bartolomejska 9, Prag, Prague Region

9,4
4 stjärnor

1 147 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Bologna

Konviktska 263/5, Prag, Prague Region

8,5
4 stjärnor

1 002 kr

Visa erbjudanden för hotell

Eurostars Thalia

Narodni Trida 13, Prag, Prague Region

8,9
5 stjärnor

1 022 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Kings Court

U Obecniho Domu 3, Prag, Prague Region

9,5
5 stjärnor

2 012 kr

Visa erbjudanden för hotell

Clarion Hotel Prague Old Town

Hradebni 9, Prag, Prague Region

8,4
4 stjärnor

998 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Leon D´Oro

Havelska 29, Prag, Prague Region

8,9
4 stjärnor

1 300 kr

Visa erbjudanden för hotell

Prag 1

Visa mer

Ea Hotel Jeleni Dvur Prague Castle

Jeleni 197, Prag, Prague Region

7,6
3 stjärnor

519 kr

Visa erbjudanden för hotell

Lindner Hotel Prague Castle

Strahovska 128, Prag, Prague Region

8,5
4 stjärnor

1 130 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Monastery

Strahovske Nadvori 13, Prag, Prague Region

9,2
4 stjärnor

1 074 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Golden Star

Nerudova 48, Historical Centre, Prag, Prague Region

9,2
4 stjärnor

1 142 kr

Visa erbjudanden för hotell

The King Charles

Uvoz 4, Prag, Prague Region

8,7
4 stjärnor

692 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Questenberg

Uvoz 15/155, Prag, Prague Region

9,1
4 stjärnor

721 kr

Visa erbjudanden för hotell

Loreta

Loretánské Nám.8, Prag, Prague Region

9,3
3 stjärnor

885 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spa Beerland Chateaux - At Golden Pear

3 Nový Svet, Prag, Prague Region

8,4
3 stjärnor

943 kr

Visa erbjudanden för hotell

Aparthotel Tycho de Brahe

Novy Svet 1, Prag, Prague Region

8,4
4 stjärnor

719 kr

Visa erbjudanden för hotell

Prag 2

Visa mer

Union Hotel Prague

Ostrcilovo Namesti 4, Prag, Prague Region

7,7
4 stjärnor

603 kr

Visa erbjudanden för hotell

Apartment Four Year Seasons

Prag, Prague Region

8,3

474 kr

Visa erbjudanden för hotell

Apartments Emma

Prag, Prague Region

9,7

739 kr

Visa erbjudanden för hotell

Easy Housing Hostel In Prague

Spytihněvova 6, Prag, Prague Region

7,4
2 stjärnor

507 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hidden Nook of Old Prague

Prag, Prague Region

7,9

749 kr

Visa erbjudanden för hotell

Neklanova Apartments

3 Neklanova, Prag, Prague Region

7,6
3 stjärnor

869 kr

Visa erbjudanden för hotell

Prag 11

Visa mer

Hotel Globus

Gregorova 2115-10, Prague 4, Prag, Prague Region

8,4
3 stjärnor

489 kr

Visa erbjudanden för hotell

Top Hotel Praha & Conference Centre

Blazimska 1781/4, Prag, Prague Region

7,4
4 stjärnor

642 kr

Visa erbjudanden för hotell

Chodov Asc

7 Mírového Hnutí, Prag, Prague Region

8,3
3 stjärnor

557 kr

Visa erbjudanden för hotell

Amedia Express Prag, Trademark Collection by Wyndham

Türkova 5a/2318, Prag, Prague Region

8,3
3 stjärnor

601 kr

Visa erbjudanden för hotell

Fresh house

Turkova 2399/13, Prag, Prague Region

8,8
1 stjärna

622 kr

Visa erbjudanden för hotell

Home Le Fame

74 Malebná, Prag, Prague Region

9,4
3 stjärnor

574 kr

Visa erbjudanden för hotell

Skyline Prague Apartments

Prag, Prague Region

8,3

554 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Prag

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
fre 31/7
lör 1/8

Hitta bättre resultat för din vistelse i Prag

Populära städer i Tjeckien