Hotel Bella Bravo

Hotell med Utomhuspool

3 stjärnor
ons 5/8
-
tors 6/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
490 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Dubbelrum, okänd sängtyp
490 kr
Standardrum, okänd sängtyp
510 kr
Standardrum, okänd sängtyp
550 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Om Hotel Bella Bravo, Alanya

Renlighet
8,0
Plats
8,0
Personal
6,0
Valuta för pengarna
10,0
Övergripande
8,0
Detta lägenhetshotell är ett lägenhetshotell med en utomhuspool, en restaurang och en bar/lounge. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds kaffe i allmänt utrymme, en säsongsöppen utomhuspool samt en barnpool. Pentryt i lägenheten har kylskåp och spishäll, och dessutom finns möblerad balkong och tv med digitalkanaler. Dessutom finns bäddsoffa, rumsservice och kaffe- och tebryggare. Detta lägenhetshotell erbjuder 40 luftkonditionerade rum med kaffe- och tebryggare och hårtork. Rummen har inredda balkonger. Rummen är möblerade med enkel bäddsoffa. Rummen på detta lägenhetshotell med 4 stjärnor har pentry med kylskåp, spishäll och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch. På tv:n kan du se digitalkanaler. Städning sker dagligen. En utomhuspool och barnpool finns på området.

Rumspriser & erbjudanden för Hotel Bella Bravo

ons 5/8
-
tors 6/8
Standardrum, okänd sängtyp
510 kr
per natt med moms
Standardrum, okänd sängtyp
550 kr
per natt med moms
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Hotell-bekvämligheter & faciliteter

  • Utomhuspool
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Gratis WiFi
  • Kaffemaskin
  • Barnpool
  • Internet
  • Hårfön
  • Reception dygnet runt
  • Valutaväxling på plats

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökfria rum tillgängliga
  • Hiss
  • Rökningsområden

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Internet
  • Luftkonditionering

Kök

  • Kaffemaskin
  • Kokvrå

Restauranger

  • Restaurang
  • Bar/lounge

Tjänster och bekvämligheter

  • Valutaväxling på plats
  • Reception dygnet runt

Badrum

  • Hårfön

Utomhus

  • Trädgård

Allmänt

  • Förvaring

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning

Familjevänligt

  • Barnpool

Pool

  • Utomhuspool

Omdömen för Hotel Bella Bravo

6,8
Okej29 verifierade omdömen
4,2Vänner
8,7Ensamresande
4,7Par
6,9Familjer

Rumsbokningsinformation för Hotel Bella Bravo

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Vanliga frågor

  • Hur står sig Hotel Bella Bravo jämfört med andra 3-stjärniga hotell i Alanya?

    Hotel Bella Bravo är 646 kr billigare än genomsnittet för ett 3-stjärnigt hotell i Alanya. Du kan ofta hitta ett pris på 604 kr per natt för Hotel Bella Bravo.

  • Hur långt är det mellan Hotel Bella Bravo och Gazipasa?

    Om du planerar att ta dig direkt från Gazipasa till Hotel Bella Bravo kan du förvänta dig en körning på 1 tim 5 min då avståndet är 35,0 km.

  • Hur tar man sig bäst till Hotel Bella Bravo från Gazipasa?

    Om du letar efter ett enkelt sätt att ta dig från Gazipasa till Hotel Bella Bravo kan det vara värt att ringa en taxi eller beställa en samåkningstjänst som tar dig till hotellet, och runt i staden under din vistelse.

  • Finns det olika matalternativ på Hotel Bella Bravo?

    Hotel Bella Bravo har en restaurang som både gäster och icke-gäster kan besöka. Fråga om kökets öppettider i receptionen eller ring Hotel Bella Bravo på +90 242 514 4486.

  • Har Hotel Bella Bravo pool?

    Ja. Många av momondos användare som reser till Alanya letar specifikt efter hotell med pool. Hotel Bella Bravo kan ha regler och riktlinjer för användning av poolen, så se till att fråga receptionen om poolens öppettider och andra detaljer.

  • Vilket är telefonnumret till Hotel Bella Bravo?

    Det bästa numret att nå Hotel Bella Bravo på är +90 242 514 4486.

  • Har Hotel Bella Bravo Wi-Fi?

    Ja, Hotel Bella Bravo erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Hotel Bella Bravo?

    Standard utcheckningstiden på Hotel Bella Bravo är 12:00. Gäster kan checka in efter 14:00.

  • Vad är priset för ett rum på Hotel Bella Bravo?

    Gäster kan för närvarande räkna med att betala 944 kr i genomsnitt för en natt på Hotel Bella Bravo, Alanya. Ange önskade resedatum i formuläret ovan för att hitta erbjudanden från 500 kr per natt.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Alanya?

    Antalet tillgängliga leverantörer av hotell i Alanya var 1 281 i juli 2026.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Alanya?

    Priser för hotell i Alanya uppdateras varje dag.

Intressanta platser nära Hotel Bella Bravo

Sevärdheter i Alanya, Turkiet utvalda av momondo

Här ligger Hotel Bella Bravo: Obakoy Mevkii, Ataturk Caddesi, No 27, Alanya

Mest populära sevärdheterna

Sapadere Kanyonu24,5 km
Kizil Kule3,6 km
Alanya Kalesi4,3 km
Alanya Arkeoloji Müzesi4,6 km
Alanya Aquapark4,7 km
Kleopatra Plaji6,1 km
Alanya Lunapark6,8 km

momondos favorithotell i Alanya

ananea Kleopatra Beach - Adults Only 12

Saray Mah. 900. Sok. No:4, Alanya

8,2
4 stjärnor

1 214 kr

Labranda Alantur

Kestel Mah. Sahil Cad. 2, Alanya

8,1
5 stjärnor

1 314 kr

Telatiye Resort Hotel

Konakli Mah. Ayisigi Sokak No.4, Alanya

7,6
5 stjärnor

1 074 kr

Ramira City Hotel - Adults Only

60 Atatürk Bulvari, Alanya

8,9
4 stjärnor

1 010 kr

Kleopatra Atlas Hotel Adults Only

Çarsi Mah.Seral Sok.No:14 Alanya/Türkiye, 6, Alanya

7,7
4 stjärnor

860 kr

scylax family club

Mahmutlar Mahallesi, D-400 Karayolu Üstü Blv. No201 BB, Alanya

4 stjärnor

623 kr

Sun Fire Beach Hotel

Mahmutlar Mah., Sahil Yolu No:155, Alanya

4,5
4 stjärnor

432 kr

Wasa Hotel

Saray Mah Alaaddinoglu Sk No: 11, Alanya

6,2
3 stjärnor

757 kr

Asia Beach Resort & Spa Hotel

Oba Mah. 30. Sokak No.1, Alanya

7,9
5 stjärnor

1 278 kr

Närliggande boenden i Alanya

Club Sidar

Saray Mah. M.Sükrü Ulusoy Cad. No.24, Alanya

8,4
3 stjärnor

305 kr

Visa erbjudanden för hotell

ananea Kleopatra Beach - Adults Only 12

Saray Mah. 900. Sok. No:4, Alanya

8,2
4 stjärnor

1 214 kr

Visa erbjudanden för hotell

Grand Okan Hotel

Saray Mah. Ataturk Bulvari No:141, Alanya

9,4
4 stjärnor

958 kr

Visa erbjudanden för hotell

Ramira City Hotel - Adults Only

60 Atatürk Bulvari, Alanya

8,9
4 stjärnor

1 010 kr

Visa erbjudanden för hotell

Riviera Hotel & Spa

Saray Mah Guzelyali Cad No 32, Alanya

8,4
4 stjärnor

1 427 kr

Visa erbjudanden för hotell

Ramira Joy Hotel

Saray Mahallesi Yunus Emre Caddesi, No: 34/A, Alanya

9,0
4 stjärnor

931 kr

Visa erbjudanden för hotell

Sultan Sipahi Resort Hotel

Saray Mah.Guzelyali Caddesi, 30, Alanya

6,3
4 stjärnor

608 kr

Visa erbjudanden för hotell

Wasa Hotel

Saray Mah Alaaddinoglu Sk No: 11, Alanya

6,2
3 stjärnor

757 kr

Visa erbjudanden för hotell

Kahya Hotel

Saray Mahallesi, Güzelyali Caddesi, No: 24, Alanya

8,5
4 stjärnor

1 393 kr

Visa erbjudanden för hotell

Kizlar Pinari

Visa mer

Anahtar Apart Hotel

Kizlar Pinari Mah. Atatürk Cds Anahtar Cikmazi, 1, Alanya

2,4
3 stjärnor

267 kr

Visa erbjudanden för hotell

Kleopatra Balik Hotel

Kizlar Pinari Mahallesi Atatürk, Caddesi No. 220-1, Alanya

4,8
3 stjärnor

541 kr

Visa erbjudanden för hotell

Sun Vera Hotel

Kizlarpinari Mah. Zamanoglu Cad No 62, Alanya

6,1
2 stjärnor

566 kr

Visa erbjudanden för hotell

Kleopatra Arsi Hotel

Saray Mah. Ugurlu Sok. No:7, Alanya

6,9
4 stjärnor

924 kr

Visa erbjudanden för hotell

Kleopatra Sun Light Hotel

Kizlarpinari mh Ali Dizdaroglu sk, 66, Alanya

6,2
3 stjärnor

484 kr

Visa erbjudanden för hotell

Kleopatra Ada Hotel

Dinek St. No:12, Kizlarpinari Str, Alanya

5,8
4 stjärnor

585 kr

Visa erbjudanden för hotell

Blue Star Hotel

Saray Mahallesi Çevreyolu Cad. Toromanlar Sok., Alanya

6,5
4 stjärnor

880 kr

Visa erbjudanden för hotell

Kleopatra Celine Hotel

Ataturk Caddesi No 226, Alanya

8,7
3 stjärnor

1 046 kr

Visa erbjudanden för hotell

Kleopatra Beach Hotel

Kizlarpinari Mah. Ataturk Cad., 194/A, Alanya

6,7
4 stjärnor

743 kr

Visa erbjudanden för hotell

Guller Pinari

Visa mer

Lavinia Apart Hotel

Gullerpinari Mah., Oba Cad. Ugur Sok. No.21, Alanya

8,0
3 stjärnor

311 kr

Visa erbjudanden för hotell

En Vie Beach

Ahmet Tokus Blv. Keykubat Cad. 22, Alanya

8,2
3 stjärnor

882 kr

Visa erbjudanden för hotell

Gurses Life Hotel

Guller Pinari Mah. Acikalin Sok. No 17, Alanya

8,8
3 stjärnor

495 kr

Visa erbjudanden för hotell

Sealine Hotel

Güllerpinari Mahallesi, Kerim Kaptanlar Caddesi, 20-22, Alanya

10,0
3 stjärnor

952 kr

Visa erbjudanden för hotell

Büyük Hotel

Güllerpinari Mah Ahmet Tokus Blv No 43, Alanya

8,6
4 stjärnor

733 kr

Visa erbjudanden för hotell

Demanor Hotel Adult Only

Güllerpinari Mahallesi, Ahmet Tokus Bulvari No: 18, Alanya

8,9
3 stjärnor

675 kr

Visa erbjudanden för hotell

Panorama Hotel

Ahmet Tokus Bulvari No: 30, Alanya

9,0
4 stjärnor

1 642 kr

Visa erbjudanden för hotell

Arsi Enfi City Beach Hotel

Keykubat Cad. No.113, Alanya

7,2
4 stjärnor

774 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hawaii Suite Beach Hotel

Guller Pinari Mah. Ahmet Asim Tokus Bulv, No:125, Alanya

7,2
3 stjärnor

583 kr

Visa erbjudanden för hotell

Villa Sonata

Damlatas Cad. Seral Sok. No 31, Alanya

8,1
4 stjärnor

447 kr

Visa erbjudanden för hotell

Lemon Villa Hotel - Adult Only

Carsi Mah Tophane Cad No 20, Alanya

9,6
2 stjärnor

729 kr

Visa erbjudanden för hotell

Kaptan Hotel

Iskele Caddesi No 70, Alanya

8,3
4 stjärnor

895 kr

Visa erbjudanden för hotell

Kleopatra Atlas Hotel Adults Only

Çarsi Mah.Seral Sok.No:14 Alanya/Türkiye, 6, Alanya

7,7
4 stjärnor

860 kr

Visa erbjudanden för hotell

Castle Boutique Hotel Alanya

Carsi, Kaleyolu Caddesi No:93 Alanya/Antalya 93, Alanya

8,0
5 stjärnor

738 kr

Visa erbjudanden för hotell

Numa Port Hotel

Iskele Cad No: 82, Alanya

9,1
4 stjärnor

829 kr

Visa erbjudanden för hotell

Park Hotel

Carsi Mah. Kaleyolu Cad. No: 4, Alanya

9,2
2 stjärnor

561 kr

Visa erbjudanden för hotell

Sunny Hill Alya Hotel

Carsi Mah. Kemal Ozbayri Sk.no:1, 1, Alanya

9,1
4 stjärnor

1 255 kr

Visa erbjudanden för hotell

Castle's Light Boutique Hotel

Sultan Alaaddin Cd. 81, Alanya

8,1
1 stjärna

544 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Alanya

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
ons 5/8
tors 6/8

Hitta bättre resultat för din vistelse i Alanya

Populära städer i Turkiet