The Cottage Suvarnabhumi

Hotell med Utomhuspool

3 stjärnor
fre 10/7
-
lör 11/7
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
206 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Superior-rum, okänd sängtyp
206 kr
Superior-rum, okänd sängtyp
215 kr
Superior-rum, okänd sängtyp
219 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats
Utsedd till vinnare av Europas bästa reseapp 2023

Om The Cottage Suvarnabhumi, Bangkok

Renlighet
8,4
Bekvämlighet
8,5
Plats
8,7
Tjänster
8,3
Personal
9,0
Valuta för pengarna
8,7
The Cottage Suvarnabhumi är ett hotell där gäster erbjuds tillgång till en utomhuspool, en restaurang och en bar vid poolen. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds business-service, ett mötesrum och conciergetjänster. The Cottage Suvarnabhumi erbjuder 104 rum med värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. Rummen har balkonger. Sängarna har duntäcken. LCD-tv med satellitkanaler. Badrummen har dusch, bidéer, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Detta hotell i Bangkok erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Boendet tillhandahåller skrivbord, skrivbordsstolar och telefon. Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och mörkläggningsgardiner. Städning sker dagligen. Detta hotell har bland annat en utomhuspool.

Rumspriser & erbjudanden för The Cottage Suvarnabhumi

fre 10/7
-
lör 11/7
Typ av boende
Bokningslänk
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 2 enkelsängar
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 2 enkelsängar
Dubbelrum, 2 enkelsängar
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 enkelsäng
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 enkelsäng
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, 1 queen size-säng
Queensize-rum, 1 queen size-säng
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Priserna är baserade på 1 natt, inklusive avgifter men exklusive skatter.

Hotell-bekvämligheter & faciliteter

  • Utomhuspool
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Kaffemaskin
  • Gratis parkering
  • Affärscentrum
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar

Tjänster och bekvämligheter

  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Kassaskåp
  • Valutaväxling på plats
  • Rumservice
  • Utflyktsdisk
  • Nyckelåtkomst
  • Vattenflaska
  • Reception dygnet runt

Badrum

  • Dusch
  • Ytterligare toalett
  • Bidé
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Morgonrock
  • Privat badrum
  • Walk-in-dusch

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Inpackade luncher
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Vattenkokare
  • Kylskåp
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Kaffemaskin
  • Matbord

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Övre våningar nås med hiss
  • Rökningsområden

Allmänt

  • Familjerum
  • Vardagsrum
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Telefon
  • Stadsutsikt
  • Utsikt över poolen
  • Förvaring

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Strandstolar
  • Strandhanddukar
  • Balkong
  • Trädgård

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Kassaskåp

Parkering och transport

  • Flygbuss
  • Gratis parkering
  • Privat parkering
  • Transferservice (mot extra avgift)

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Delat lounge/TV-område
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Fax
  • Skrivbord

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice

Saker att göra

  • Presentbutik
  • Biljardbord

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnvänlig buffé

Pool

  • Utomhuspool
  • Poolhanddukar

Omdömen för The Cottage Suvarnabhumi

8,4
Utomordentligt9 945 verifierade omdömen

Rumsbokningsinformation för The Cottage Suvarnabhumi

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Vanliga frågor

  • Hur står sig The Cottage Suvarnabhumi jämfört med andra 3-stjärniga hotell i Bangkok?

    I genomsnitt kostar The Cottage Suvarnabhumi mindre än andra 3-stjärniga hotell i Bangkok. Kostnaden för en natt på The Cottage Suvarnabhumi är generellt 204 kr, jämfört med 216 kr mer för andra hotell i Bangkok.

  • Hur långt är det mellan The Cottage Suvarnabhumi och Bangkok Suvarnabhumi flygplats?

    The Cottage Suvarnabhumi ligger 4,3 km från Bangkok Suvarnabhumi flygplats. Du kan förvänta dig att körningen från The Cottage Suvarnabhumi till Bangkok Suvarnabhumi flygplats kommer ta ungefär 8 min. Det kan vara värt att kolla upp vilka tider det är rusningstrafik om du vill spara tid.

  • Hur tar man sig bäst till The Cottage Suvarnabhumi från Bangkok Suvarnabhumi flygplats?

    Om du har för avsikt att hyra en bil och ta dig från Bangkok Suvarnabhumi flygplats till hotellet slipper du leta efter parkeringsplats eftersom The Cottage Suvarnabhumi har parkering för sina gäster. Att hyra en vanlig bil i området kostar generellt 153 kr per dag. Om du letar efter ett enkelt sätt att ta dig från Bangkok Suvarnabhumi flygplats till The Cottage Suvarnabhumi kan det vara värt att ringa en taxi eller beställa en samåkningstjänst som tar dig till hotellet, och runt i staden under din vistelse.

  • Finns det olika matalternativ på The Cottage Suvarnabhumi?

    Ja, The Cottage Suvarnabhumi har en restaurang där du kan äta på plats eller beställa mat att ta med dig. Det finns även många andra högkvalitativa alternativ då det kommer till mat i Bangkok för den som letar efter något annat. Om du bor på The Cottage Suvarnabhumi är du mer än välkommen att beställa mat via hotellets rumsservicemeny.

  • Har The Cottage Suvarnabhumi pool?

    The Cottage Suvarnabhumi har en pool som hotellets gäster kan använda. Tänk på att många hotell ofta har regler då det kommer till användning av poolen. momondo råder dig att prata med receptionen innan du tar ett dopp.

  • Hur nära ligger The Cottage Suvarnabhumi från centrum i Bangkok?

    När du bor på The Cottage Suvarnabhumi har du endast 21,1 km mellan dig och stadskärnan i Bangkok. På vägen in till centrum i Bangkok kan du planera att se Thailand Cultural Center samt besöka flertalet butiker och restauranger.

  • Vilket är telefonnumret till The Cottage Suvarnabhumi?

    Det bästa numret att nå The Cottage Suvarnabhumi på är +66 2 727 5858.

  • Har The Cottage Suvarnabhumi Wi-Fi?

    Ja, The Cottage Suvarnabhumi erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för The Cottage Suvarnabhumi?

    Utcheckningstiden på The Cottage Suvarnabhumi är 12:00. Sen utcheckning kan vara möjlig vid förfrågan i receptionen.

  • Vad är priset för ett rum på The Cottage Suvarnabhumi?

    Priserna kan variera beroende på rumstyp, datum och tillgänglighet. Just nu kan du hitta fantastiska rumserbjudanden för The Cottage Suvarnabhumi mellan 173 kr och 306 kr per natt. Ange önskade datum i formuläret ovan för att se de bästa erbjudandena för dig.

  • Finns det tvättservice i The Cottage Suvarnabhumi?

    Ja, du kan tvätta på The Cottage Suvarnabhumi.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Bangkok?

    Antalet tillgängliga leverantörer av hotell i Bangkok var 8 497 i juli 2026.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Bangkok?

    Priserna för hotell i Bangkok uppdaterades senast idag.

Intressanta platser nära The Cottage Suvarnabhumi

Sevärdheter i Bangkok, Thailand utvalda av momondo

Här ligger The Cottage Suvarnabhumi: 888/8 Lat Krabang Soi 20/2, Lat Krabang Road, Bangkok, Bangkok 10520

Mest populära sevärdheterna

Siam Park City10,1 km
Terminal 2117,8 km
Thao Maha Phrom Shrine20,0 km
CentralWorld20,2 km
Pratunam20,2 km
Siam Paragon20,6 km
Victory Monument20,6 km

momondos favorithotell i Bangkok

Furamaxclusive Sathorn, Bangkok

59 Silom Soi 3 (Piphat 2), Silom Road, Bangkok

8,2
4 stjärnor

329 kr

The Landmark Bangkok

138 Sukhumvit Road, Bangkok

9,0
5 stjärnor

1 003 kr

Kingston Suites Bangkok

39/3-7 Sukhumvit 15, Bangkok

7,8
4 stjärnor

291 kr

Shangri-La Bangkok

89 Soi Wat Suan Plu, New Road, Bangkok

8,8
5 stjärnor

1 476 kr

Golden Foyer Suvarnabhumi Airport Hotel

541/8 Luangphaeng Road,Tub-Yao, Bangkok

8,2
4 stjärnor

252 kr

Prince Palace Hotel Bangkok

488/800 Bo Bae Tower, Bangkok

7,8
4 stjärnor

281 kr

imm hotel Ladprao Bangkapi Bangkok

3191/1-428,127 Ladprao Road, Klongchan, 3191, Bangkok

7,6
4 stjärnor

184 kr

Hotel Muse Bangkok, Autograph Collection

55/555 Langsuan Road, Bangkok

8,6
5 stjärnor

1 047 kr

Millennium Hilton Bangkok

123 Charoennakorn Road, Bangkok

9,1
5 stjärnor

1 339 kr

Närliggande boenden i Bangkok

Watthana

Visa mer

Beat Hotel Bangkok

5/4-5 Soi Preedeepanomyong 1, Bangkok

8,3
3 stjärnor

242 kr

Visa erbjudanden för hotell

Jasmine Resort

1511 Sukhumvit Road, Sukhumvit 67-69, Bangkok

8,7
5 stjärnor

597 kr

Visa erbjudanden för hotell

Avani Sukhumvit Bangkok Hotel

2089 Sukhumvit Road, Bangkok

9,0
5 stjärnor

736 kr

Visa erbjudanden för hotell

Qiu Hotel Sukhumvit

9 Soi Sukhumvit 79, Phrakhanong Nua, Bangkok

8,4
4 stjärnor

327 kr

Visa erbjudanden för hotell

Backpack Station - Hostel

Sukhumvit 71 Road 24-24/1, Bangkok

8,1
2 stjärnor

107 kr

Visa erbjudanden för hotell

Somerset Sukhumvit 71 Bangkok

1015/29 Soi Pridi Banomyong 45, Sukhumvit 71 Road, Khlong Tan Nuea, Wattana, Bangkok Thailand, Bangkok

8,5
4 stjärnor

562 kr

Visa erbjudanden för hotell

Bangkok Oriental Hotel

168 Soi Ekkamai 12, Bangkok

7,4
5 stjärnor

446 kr

Visa erbjudanden för hotell

Somerset Ekamai Bangkok

Bangkok

8,7

643 kr

Visa erbjudanden för hotell

Goose Living

3/6-7 Pridibanomyong 1 Sukhumvit 71 Prakanongnue Wattana, Bangkok

8,9
3 stjärnor

281 kr

Visa erbjudanden för hotell

Phaya Thai

Visa mer

Elizabeth Hotel

169/51 Pradiphat Road, Bangkok

8,0
3 stjärnor

262 kr

Visa erbjudanden för hotell

Nice Palace Hotel

72/54 Soi Inthamara 1/1, Bangkok

7,3
2 stjärnor

165 kr

Visa erbjudanden för hotell

Gold Orchid Bangkok Hotel

375 Vibhavadi Rangsit Road, Playa Thai, Bangkok

7,9
4 stjärnor

243 kr

Visa erbjudanden för hotell

T Hostel @ Victory Monument

156/3 Phahonyothin Road, Bangkok

9,0
2 stjärnor

204 kr

Visa erbjudanden för hotell

Capital Mansion

1371 Phaholyothin rd., Samsennai, Phayathi, Bangkok

8,2
3 stjärnor

494 kr

Visa erbjudanden för hotell

Pillow & Bread Hostel

4 Intamara 3, Sutthisarn-Vinijchai Road, Samsen Nai, Phaya Thai, Bangkok, Bangkok

8,8
2 stjärnor

136 kr

Visa erbjudanden för hotell

SureStay by Best Western Iconic Ari-Jatujak

23/1 Soi Inthamara 3, Bangkok

8,3
4 stjärnor

271 kr

Visa erbjudanden för hotell

Siam Palace hotel

3 Soi Pradiphat 10, Phaya Thai, Bangkok

8,1
3 stjärnor

194 kr

Visa erbjudanden för hotell

The Quarter Saphankhwai

Soi Pradipat 15, Bangkok

8,7
4 stjärnor

300 kr

Visa erbjudanden för hotell

Sathon

Visa mer

Grande Centre Point Lumphini Bangkok

1188 Thanon Rama IV, Bangkok

9,5
5 stjärnor

1 235 kr

Visa erbjudanden för hotell

Aetas Lumpini

1030/4 Rama 4 Road, Tungmahamek, Bangkok

8,8
5 stjärnor

630 kr

Visa erbjudanden för hotell

Oakwood Hotel & Residence Bangkok

143 South Sathorn Road, Bangkok

8,2
4 stjärnor

378 kr

Visa erbjudanden för hotell

Banyan Tree Bangkok

21/100 South Sathon Road, Bangkok

9,0
5 stjärnor

1 240 kr

Visa erbjudanden för hotell

Eastin Grand Hotel Sathorn

33/1 South Sathorn Road Yannawa, Bangkok

9,4
5 stjärnor

844 kr

Visa erbjudanden för hotell

Jc Kevin Sathorn Bangkok Hotel

36 Narathiwat Ratchanakarin Rd, Bangkok

7,9
4 stjärnor

465 kr

Visa erbjudanden för hotell

U Sathorn Bangkok

105, 105/1 Soi Ngam Duphli, Bangkok

9,0
5 stjärnor

856 kr

Visa erbjudanden för hotell

Le D'tel Bangkok

269/1 Suanplu Soi 6, Tungmahamek, Sathorn, Bangkok

8,4
4 stjärnor

282 kr

Visa erbjudanden för hotell

Four Seasons Hotel Bangkok at Chao Phraya River

300/1 Charoen Krung Road, Sathorn, Bangkok

9,6
5 stjärnor

3 954 kr

Visa erbjudanden för hotell

Chinatown

Visa mer

The Krungkasem Srikrung Hotel

1860 Krungkasem Rd., Pomprab, Bangkok

8,4
3 stjärnor

242 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Royal Bangkok

409-421/4 Yaowarat Road, Bangkok

8,7
4 stjärnor

310 kr

Visa erbjudanden för hotell

Shanghai Mansion Bangkok

479-481 Yaowarat Road, Bangkok

8,9
4 stjärnor

513 kr

Visa erbjudanden för hotell

The Quarter Hualamphong By Uhg

23/34-35 Traimit Road, Taladnoy, Bangkok

8,2
4 stjärnor

296 kr

Visa erbjudanden för hotell

Grand China Bangkok

215 Yaowarat Road, Bangkok

8,4
4 stjärnor

301 kr

Visa erbjudanden för hotell

Arawana Express Chinatown

204-208 Soi Charoenkrung 14, Bangkok

8,1
3 stjärnor

165 kr

Visa erbjudanden för hotell

The Motuga Hostel Bangkok

156 Soi Charoen Phanit, Bangkok

7,8
3 stjärnor

107 kr

Visa erbjudanden för hotell

Asai Bangkok Chinatown

531 Charoen Krung Road, Bangkok

8,9
4 stjärnor

406 kr

Visa erbjudanden för hotell

Exoresidence The Heart Of Chinatown

Charoen Krung Road Station One Yaowarat 5 Floors, Bangkok

8,0
5 stjärnor

291 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Bangkok

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
fre 10/7
lör 11/7

Hitta bättre resultat för din vistelse i Bangkok

Populära städer i Thailand