Royal Suites Besiktas

Hotell med Rumservice

3 stjärnor
mån 3/8
-
tis 4/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
557 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Standardrum, okänd sängtyp
557 kr
Standardrum, okänd sängtyp
593 kr
Dubbelrum, okänd sängtyp
682 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Om Royal Suites Besiktas, Istanbul

Renlighet
6,5
Plats
8,3
Personal
7,8
Valuta för pengarna
6,9
Övergripande
7,2
Royal Suites Besiktas ligger i stadens välkända turist- och shoppingdistrikt. Den här fastigheten är bekvämt placerad i Beşiktaş. Hotellet erbjuder en alltid öppen reception samt express in- och utcheckning, en simbassäng och valutaväxling. Gratis wifi är tillgängligt för de som behöver koppla upp sig. Royal Suites Besiktas har 10 rum, som alla är utrustade med kylskåp och hårtork. Gäster kan njuta av frukost som serveras alla dagar på Royal Suites Besiktas. Ett brett utbud av kaféer och restauranger kan även hittas i närheten. Lokala sevärdheter som ligger nära detta hotellet inkluderar Yildizpalatset, Dolmabahçepalatset och Yildiz Hamidiye Mosque. Gäster kan även enkelt besöka Yildiz Park.

Rumspriser & erbjudanden för Royal Suites Besiktas

mån 3/8
-
tis 4/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Hotell-bekvämligheter & faciliteter

  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Flygbuss
  • Hårfön
  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt
  • Valutaväxling på plats
  • Kylskåp
  • Luftkonditionering
  • Hiss

Tjänster och bekvämligheter

  • Valutaväxling på plats
  • Rumservice
  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Luftkonditionering

Parkering och transport

  • Flygbuss

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hiss

Badrum

  • Hårfön

Restauranger

  • Kylskåp

Omdömen för Royal Suites Besiktas

7,0
Bra216 verifierade omdömen
6,8Familjer
7,0Par
6,4Vänner
7,4Ensamresande

Rumsbokningsinformation för Royal Suites Besiktas

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 11:30

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Vanliga frågor

  • Hur långt är det mellan Royal Suites Besiktas och Istanbul Sabiha Gokcen?

    Om du planerar att ta dig direkt från Istanbul Sabiha Gokcen till Royal Suites Besiktas kan du förvänta dig en körning på 55 min då avståndet är 30,0 km.

  • Hur tar man sig bäst till Royal Suites Besiktas från Istanbul Sabiha Gokcen?

    Ett väldigt populärt alternativ bland gäster som bor på Royal Suites Besiktas är att ta en taxi eller samåkningstjänst från Istanbul Sabiha Gokcen direkt till hotellet.

  • Finns det olika matalternativ på Royal Suites Besiktas?

    Om du bor på Royal Suites Besiktas är du mer än välkommen att beställa mat via hotellets rumsservicemeny.

  • Har Royal Suites Besiktas pool?

    Enligt våra uppgifter finns det ingen pool på Royal Suites Besiktas, men ibland gör hotellen ändringar utan att uppdatera oss. Vi rekommenderar därför att du ringer till Royal Suites Besiktas på +90 212 236 4422.

  • Hur nära ligger Royal Suites Besiktas från centrum i Istanbul?

    Den närmsta stadskärnan från Royal Suites Besiktas är Istanbul, som ligger 3,2 km från hotellets entré. Där kan du bland annat se Türk Musevileri Müzesi som är en populär sevärdhet i området.

  • Vilket är telefonnumret till Royal Suites Besiktas?

    För att få hjälp av personal på Royal Suites Besiktas kan du ringa +90 212 236 4422.

  • Har Royal Suites Besiktas Wi-Fi?

    Ja, Royal Suites Besiktas erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Royal Suites Besiktas?

    Standard utcheckningstiden på Royal Suites Besiktas är 11:30. Gäster kan checka in efter 14:00.

  • Vad är avståndet från Royal Suites Besiktas, Istanbul till Taksim Square?

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Istanbul?

    Antalet tillgängliga leverantörer av hotell i Istanbul var 8 385 i juli 2026.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Istanbul?

    Priserna för hotell i Istanbul uppdateras dagligen.

Intressanta platser nära Royal Suites Besiktas

Sevärdheter i Istanbul, Turkiet utvalda av momondo

Här ligger Royal Suites Besiktas: Cihannuma Mah., Bostancibasi Sok., No.11, Besiktas, Istanbul 34353

Mest populära sevärdheterna

Bosporenbron1,9 km
Taksim Square2,0 km
Istiklal Avenue2,7 km
Topkapipalatset4,1 km
Istanbul Archaeology Museum4,2 km
Konstantinopels murar4,4 km

momondos favorithotell i Istanbul

Istanbul Marriott Hotel Pendik

Camcesme Mah., Tevfik Ileri Cad. No 209, Istanbul

8,3
5 stjärnor

811 kr

Ramada Plaza by Wyndham Istanbul City Center

Halaskargazi Street No 63, Istanbul

8,8
5 stjärnor

959 kr

Melas Hotel Istanbul

1 Profesör Doktor Bülent Tarcan Caddesi, Istanbul

9,2
5 stjärnor

994 kr

Hilton Istanbul Bakirkoy

Sakizagaci Mahallesi Kennedy Cd. No:103, Istanbul

9,2
5 stjärnor

1 476 kr

DoubleTree by Hilton Istanbul Gayrettepe

Büyükdere Cd. No:117, Istanbul

8,6
5 stjärnor

816 kr

Ottoman's Life Hotel Deluxe Istanbul

Molla Gurani Mah. Molla Gurani Cad. No:8/16 Fatih, 5, Istanbul

8,7
5 stjärnor

922 kr

All Seasons Hotel Istanbul

Molla Gurani Cad, Emin Ali Yesim Sk No5, Istanbul

7,8
4 stjärnor

495 kr

The Green Park Pendik

Kaynarca Mah. Erol Kaya Cad. No:204 Pendik, Istanbul

7,9
5 stjärnor

626 kr

Sura Hagia Sophia Hotel

Divanyolu Cd. Alemdar Mh. Ticarethane Sk. No:10 Sultanahmet, Istanbul

8,5
5 stjärnor

1 458 kr

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Istanbul

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
mån 3/8
tis 4/8

Hitta bättre resultat för din vistelse i Istanbul

Populära städer i Turkiet