Havana Hotel Cairo

Hotell med Restaurang

3 stjärnor
7,7
Bra
baserat på 323 omdömen
323 verifierade omdömen
tors 29/10
-
fre 30/10
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
379 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Standardrum, okänd sängtyp
379 kr
Dubbelrum, okänd sängtyp
491 kr
Dubbelrum, okänd sängtyp
643 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

About Havana Hotel Cairo, Kairo

Renlighet
7,9
Bekvämlighet
7,8
Plats
8,5
Tjänster
7,8
Personal
8,8
Valuta för pengarna
7,7
Havana Hotel Cairo är ett hotell där gäster erbjuds tillgång till en restaurang, en bar/lounge och ett kafé. Dessutom erbjuds gratis frukostbuffé, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och gratis mottagning. Dessutom erbjuds kaffe i allmänt utrymme, rumsservice dygnet runt och conciergetjänster. Havana Hotel Cairo erbjuder 25 luftkonditionerade rum med minibar och värdeförvaringsskåp. LCD-tv finns på rummen. Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Boendet tillhandahåller telefon; gratis lokalsamtal ingår (restriktioner kan förekomma). Städning sker dagligen.

Havana Hotel Cairo room price & deals

tors 29/10
-
fre 30/10
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Hotell Amenities & Facilities

  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Café
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Gratis toalettartiklar

Havana Hotel Cairo Reviews

7,7
Bra
323 verifierade omdömen
Fantastiskt
138
Utomordentligt
33
Bra
52
Okej
22
Till belåtenhet
16
Mediokert
15
Dåligt
47
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Havana Hotel Cairo room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Frequently asked questions

  • Hur står sig Havana Hotel Cairo jämfört med andra 3-stjärniga hotell i Kairo?

    Havana Hotel Cairo är 60 kr billigare än genomsnittet för ett 3-stjärnigt hotell i Kairo. Du kan ofta hitta ett pris på 495 kr per natt för Havana Hotel Cairo.

  • Hur långt är det mellan Havana Hotel Cairo och Kairos internationella?

    Om du planerar att ta dig direkt från Kairos internationella till Havana Hotel Cairo kan du förvänta dig en körning på 40 min då avståndet är 21,9 km.

  • Hur tar man sig bäst till Havana Hotel Cairo från Kairos internationella?

    Om du letar efter ett enkelt sätt att ta dig från Kairos internationella till Havana Hotel Cairo kan det vara värt att ringa en taxi eller beställa en samåkningstjänst som tar dig till hotellet, och runt i staden under din vistelse.

  • Finns det olika matalternativ på Havana Hotel Cairo?

    Havana Hotel Cairo har en restaurang som kan besökas av hotellets gäster. Du kan äta i restaurangen eller beställa mat att ta med dig. Ring receptionen på +20 233 388 051 för att ta reda på kökets öppettider. Om du bor på Havana Hotel Cairo är du mer än välkommen att beställa mat via hotellets rumsservicemeny.

  • Har Havana Hotel Cairo pool?

    Tyvärr visar inte våra uppgifter om det finns en pool på Havana Hotel Cairo. Vi rekommenderar därför att du ringer till hotellets reception för att ta reda på det. Telefonnumret till Havana Hotel Cairo är +20 233 388 051.

  • Vilket är telefonnumret till Havana Hotel Cairo?

    Du kan ringa direkt till hotellet på +20 233 388 051.

  • Har Havana Hotel Cairo Wi-Fi?

    Ja, Havana Hotel Cairo erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Havana Hotel Cairo?

    Tiden för utcheckning är 12:00. Det är en god idé att planera i enlighet med detta innan din avresa för att undvika eventuella avgifter.

  • Vad är priset för ett rum på Havana Hotel Cairo?

    Priserna kan variera beroende på rumstyp, datum och tillgänglighet. Just nu kan du hitta fantastiska rumserbjudanden för Havana Hotel Cairo mellan 437 kr och 601 kr per natt. Ange önskade datum i formuläret ovan för att se de bästa erbjudandena för dig.

  • Finns det tvättservice i Havana Hotel Cairo?

    Ja, du kan få dina kläder tvättade med tvättservicen på Havana Hotel Cairo, Kairo.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Kairo?

    Det finns 7 498 bolag tillgängliga för hotell i Kairo från och med oktober 2026.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Kairo?

    Priserna för hotell i Kairo uppdaterades senast idag.

Places of interest near Havana Hotel Cairo

Attractions in Kairo, Egypten curated by momondo
Här ligger Havana Hotel Cairo: 26 Syria Street, Mohandesin, Kairo 12411

Top landmarks

  • Gezira2.5 km
  • Cairo Tower2.7 km
  • Qasr al-Nil Bridge3.3 km
  • Egyptian Museum3.6 km
  • Tahrir Square3.8 km
  • Downtown Cairo4 km
  • Manial Palace and Museum4.2 km
  • Rhoda4.5 km
  • Mosque of Ibn Tulun5.7 km
  • Khan el-Khalili6.3 km
  • Al-Hussein Mosque6.4 km
  • Mosque of Muhammad Ali6.6 km

momondo’s favorite Kairo hotels

Holidays Express Hotel

2 Gamaat El Dowal El Arabia Street, Kairo

7,1
4 stjärnor

336 kr

Swiss Inn Nile Hotel

110 El Bahr El Azzam Street, Corniche El Nil, Kairo

6,9
3 stjärnor

503 kr

Novotel Cairo Airport

Salah Salem Highway, Po Box 8, Kairo

7,6
4 stjärnor

1 098 kr

Radisson Blu Hotel, Cairo Heliopolis

Abdel Hamid Badawy St, Po Box 114 Rawda Alsheraton, Kairo

8,1
4 stjärnor

1 266 kr

Triumph Plaza Hotel

El Khlifa El Maamoun Street, Heliopolis, 4, Kairo

8,6
4 stjärnor

881 kr

Steigenberger Hotel El Tahrir

2, Kasr El Nil Street, Kairo

9,3
4 stjärnor

1 830 kr

Novotel Cairo El Borg

3 Saraya El Gezira street, Kairo

8,5
4 stjärnor

2 118 kr

Tolip El Galaa Hotel Cairo

40 El Orouba Street, Heliopolis, Kairo

8,0
5 stjärnor

940 kr

Al Masa Hotel Nasr City

Abdel Aziz El Shennawy Street, Kairo

8,1
5 stjärnor

985 kr

Nearby accommodation in Kairo

Abdeen

See more

City Palace Hotel

1 El Amir Qadadar Street, Tahrir Sq., Kairo

7,5
4 stjärnor

306 kr

Visa erbjudanden för hotell

Cairo Paradise Hotel

41 Sherif street, Kairo

7,4
3 stjärnor

218 kr

Visa erbjudanden för hotell

Montana Hotel

25 Sherif Basha, Kairo

8,2
3 stjärnor

216 kr

Visa erbjudanden för hotell

Grand City Hotel

Bostan Ibn Al Quraish El Tahrir Square, Cairo, Cairo Governorate, Egipto Bostan Ibn Al Quraish El Tahrir Square, Cairo, 002, Kairo

7,4
3 stjärnor

276 kr

Visa erbjudanden för hotell

New Grand Royal Hotel

Talaat Harb Square, Kairo

5,4
3 stjärnor

228 kr

Visa erbjudanden för hotell

Mar Charbel Hotel Cairo

29 El Falaki Street, Kairo

7,7
4 stjärnor

890 kr

Visa erbjudanden för hotell

Miramar Talaat Harb Square

8 Talaat Harb, Kairo

6,5
3 stjärnor

317 kr

Visa erbjudanden för hotell

New Panorama Hotel

42 Talaat.Harb, Kairo

8,2
2 stjärnor

247 kr

Visa erbjudanden för hotell

New Midtown

8 Gawad Housny forth floor, Kairo

8,7
3 stjärnor

229 kr

Visa erbjudanden för hotell

Al Maadi

See more

Maadi Hotel

19 Misr Helwan Road, Kairo

7,6
3 stjärnor

613 kr

Visa erbjudanden för hotell

Pearl Hotel

32 Rd. 7 Intersection Of Rd. 82 Beside Banque Misr, Maadi, Kairo

7,3
3 stjärnor

505 kr

Visa erbjudanden för hotell

Royal Maadi Hotel

11, Rd.18, Sarayat El Maadi, Kairo

8,2
3 stjärnor

886 kr

Visa erbjudanden för hotell

Holiday Inn Cairo Maadi By IHG

29 A Cornish El Nil Maadi, Kairo

8,3
5 stjärnor

1 725 kr

Visa erbjudanden för hotell

Villa Belle Epoque

Road 13, Villa 63, Kairo

6,7
4 stjärnor

1 698 kr

Visa erbjudanden för hotell

Nile View

Corniche El Maadi, Kairo

7,9
2 stjärnor

346 kr

Visa erbjudanden för hotell

Loaloa Nile Maadi Hotel

Maadi, Kornish Elnil, Kairo

6,8
3 stjärnor

811 kr

Visa erbjudanden för hotell

Holiday Inn & Suites Cairo Maadi By IHG

29A Nile Corniche, Maadi, Kairo

8,7
5 stjärnor

1 793 kr

Visa erbjudanden för hotell

Nile Club Maadi Hotel

Nile Corniche, Kairo

7,5
3 stjärnor

1 098 kr

Visa erbjudanden för hotell

Ramses Hilton

1115 Corniche El Nile, Kairo

8,7
5 stjärnor

1 751 kr

Visa erbjudanden för hotell

Fairmont Nile City

Nile City Towers - 2005 B, Kairo

8,5
5 stjärnor

2 930 kr

Visa erbjudanden för hotell

Prime Residence Arkadia

Kairo

8,5

831 kr

Visa erbjudanden för hotell

The St. Regis Cairo

1189 Corniche El Nil, Downtown Cairo, Kairo

9,3
5 stjärnor

6 021 kr

Visa erbjudanden för hotell

Cairo World Trade Center Hotel & Residences

1191 Courniche El Nile Street, Kairo

7,7
4 stjärnor

1 682 kr

Visa erbjudanden för hotell

Brassbell l Downtown l Maspero

Kairo

8,1

870 kr

Visa erbjudanden för hotell

Conrad Cairo

1191 Corniche El Nil, Kairo

6,8
5 stjärnor

2 008 kr

Visa erbjudanden för hotell

Luxury 4000sq flat direct Nile view+Fairmont view

Kairo

3 025 kr

Visa erbjudanden för hotell

Sofitel Cairo Downtown Nile

1191 Corniche El Nil, Kairo

8,7
5 stjärnor

2 241 kr

Visa erbjudanden för hotell

Al Zamalek

See more

Hilton Cairo Zamalek Residences

21 Mohamed Mazhar Street, Kairo

8,3
4 stjärnor

2 354 kr

Visa erbjudanden för hotell

Cairo Marriott Hotel

16 Saray El Gezira, Kairo

8,6
5 stjärnor

2 968 kr

Visa erbjudanden för hotell

Om Kolthoom Hotel

5 Abu El Feda Street, Kairo

7,1
4 stjärnor

663 kr

Visa erbjudanden för hotell

The President Hotel Cairo

22 Taha Hussein Street, Kairo

8,8
3 stjärnor

1 187 kr

Visa erbjudanden för hotell

Golden Tulip Flamenco Hotel Cairo

2 El Gezira El Wosta Street, Kairo

8,1
4 stjärnor

1 051 kr

Visa erbjudanden för hotell

New Star Zamalek Hotel

34B Yehia Ibrahim, Kairo

7,3
3 stjärnor

524 kr

Visa erbjudanden för hotell

Jewel Zamalek Hotel

26th of July Street, Zamalek, Kairo

7,6
4 stjärnor

898 kr

Visa erbjudanden för hotell

Lacasa Zamalek

15 Ismail Mohammed, Kairo

9,8

871 kr

Visa erbjudanden för hotell

New President Hotel Cairo

20 Taha Hussein Street, Kairo

8,8
2 stjärnor

1 086 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Kairo

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
tors 29/10
fre 30/10

Hitta bättre resultat för din vistelse i Kairo

Populära städer i Egypten