B&B HOTEL Katowice Centrum

Hotell med Bar/lounge

2 stjärnor
8,6
Utomordentligt
baserat på 4633 omdömen
4 633 verifierade omdömen
lör 3/10
-
sön 4/10
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
501 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Standardrum, okänd sängtyp
501 kr
Standardrum, okänd sängtyp
512 kr
Standardrum, okänd sängtyp
544 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

About B&B HOTEL Katowice Centrum, Katowice

Renlighet
8,7
Bekvämlighet
8,6
Plats
9,4
Tjänster
8,4
Personal
9,1
Valuta för pengarna
8,5
B&B Hotel Katowice Centrum är ett hotell där gäster erbjuds tillgång till en bar/lounge, parkering och dygnet runt-öppen reception. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Här har gäster även tillgång till en tv i allmänt utrymme, bankomat/banktjänster och flerspråkig personal. B&B Hotel Katowice Centrum erbjuder 105 luftkonditionerade rum med hårtork. Smart-tv finns på rummen. Badrummen har dusch. Detta hotell i Katowice erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker dagligen.

B&B HOTEL Katowice Centrum room price & deals

lör 3/10
-
sön 4/10
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 queen size-säng
Standardrum, 1 queen size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 queen size-säng
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Hotell Amenities & Facilities

  • Bar/lounge
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Internet
  • Parkering
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Smart-TV
  • Hårfön

B&B HOTEL Katowice Centrum Reviews

8,6
Utomordentligt
4633 verifierade omdömen
Fantastiskt
2482
Utomordentligt
1130
Bra
600
Okej
184
Till belåtenhet
135
Mediokert
44
Dåligt
65
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Alla omdömen

6.0
Okej
Stephen, jan. 2024
Detta är ett genomsnittligt hotell med bara ben.

B&B HOTEL Katowice Centrum room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Frequently asked questions

  • Hur långt är det mellan B&B HOTEL Katowice Centrum och Katowice-Pyrzowice?

    Det är 24,2 km mellan Katowice-Pyrzowice och B&B HOTEL Katowice Centrum. Att köra mellan flygplatsen och hotellet tar cirka 45 min, beroende på trafiken. Ta hänsyn till rusningstrafiken, speciellt nära storstadsområdena.

  • Hur tar man sig bäst till B&B HOTEL Katowice Centrum från Katowice-Pyrzowice?

    Ett annat mer vanligt alternativ är att helt enkelt ta en taxi eller använda sig av en samåkningstjänst för att ta sig från flygplatsen till B&B HOTEL Katowice Centrum. Den närmsta flygplatsen från hotellet är Katowice-Pyrzowice.

  • Är B&B HOTEL Katowice Centrum djurvänligt?

    Husdjur tillåts på B&B HOTEL Katowice Centrum.

  • Har B&B HOTEL Katowice Centrum pool?

    Tyvärr visar inte våra uppgifter om det finns en pool på B&B HOTEL Katowice Centrum. Vi rekommenderar därför att du ringer till hotellets reception för att ta reda på det. Telefonnumret till B&B HOTEL Katowice Centrum är +48 327 005 088.

  • Vilket är telefonnumret till B&B HOTEL Katowice Centrum?

    Det bästa numret att nå B&B HOTEL Katowice Centrum på är +48 327 005 088.

  • Har B&B HOTEL Katowice Centrum Wi-Fi?

    Ja, B&B HOTEL Katowice Centrum erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för B&B HOTEL Katowice Centrum?

    På B&B HOTEL Katowice Centrum är den obligatoriska utcheckningstiden 12:00. Incheckning kan finnas tillgänglig från 14:00. Kontakta receptionen för särskilda önskemål.

  • Vad är priset för ett rum på B&B HOTEL Katowice Centrum?

    De billigaste erbjudandena som hittats ligger på endast 599 kr per natt. Medelpriset för ett rum på B&B HOTEL Katowice Centrum ligger för närvarande runt 867 kr/natt. Ange dina datum i formuläret ovan för mer information.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Katowice?

    Från och med september 2026 finns det 1 051 bolag att välja mellan för hotell i Katowice.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Katowice?

    Priserna för hotell i Katowice uppdaterades senast idag.

Places of interest near B&B HOTEL Katowice Centrum

Attractions in Katowice, Polen curated by momondo
Här ligger B&B HOTEL Katowice Centrum: Sokolska 4, 40-086 Katowice, Schlesien

Top landmarks

  • Silesian Philharmonic16 m
  • Goldstein Palace188 m
  • Silesian Theatre0.6 km
  • Silesian Museum0.6 km
  • Slaski Teatr Lalki i Aktora Ateneum0.6 km
  • Katowice City Centre0.7 km
  • Altus Tower0.7 km
  • Drapacz Chmur0.7 km
  • University of Silesia0.9 km
  • Spodek1 km
  • Cathedral of Christ the King1.1 km
  • Historical Museum of Katowice1.2 km

momondo’s favorite Katowice hotels

Quality Silesian Hotel

ul. Szybowcowa 1a, Katowice, Schlesien

8,2
3 stjärnor

545 kr

Hotel Marysin Dwór

Pukowca 17A, Katowice, Schlesien

8,8
2 stjärnor

585 kr

Hotel Monopol

Ul. Dworcowa 5, Katowice, Schlesien

8,5
5 stjärnor

1 586 kr

Q Hotel Plus Katowice

Ul. Wojewódzka 12, Katowice, Schlesien

9,0
4 stjärnor

833 kr

Vienna House Easy Katowice

Sokolska 24, Katowice, Schlesien

9,1
4 stjärnor

942 kr

Voco Katowice by IHG

Al. Korfantego 9, Katowice, Schlesien

9,4
4 stjärnor

833 kr

Campanile Katowice

ul. Sowinskiego 48, Katowice, Schlesien

8,4
3 stjärnor

526 kr

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Katowice

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
lör 3/10
sön 4/10

Hitta bättre resultat för din vistelse i Katowice

Populära städer i Polen