Estanplaza Nações Unidas

Hotell med Inomhuspool

4 stjärnor
8,4
Utomordentligt
baserat på 2441 omdömen
2 441 verifierade omdömen
lör 24/10
-
sön 25/10
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
893 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Standardrum, okänd sängtyp
893 kr
Queensize-rum, okänd sängtyp
1 006 kr
Standardrum, okänd sängtyp
1 011 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

About Estanplaza Nações Unidas, Sao Paulo

Renlighet
8,5
Bekvämlighet
8,6
Plats
9,1
Tjänster
8,1
Personal
9,2
Valuta för pengarna
8,1
Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med en inomhuspool, en restaurang och ett fitnesscenter. Gratis frukostbuffé och gratis wi-fi i allmänna utrymmen erbjuds dessutom. Här erbjuds dessutom bland annat en bar/lounge, en bastu och en takterrass. Begränsad tillgång till städning. Estanplaza Nacoes Unidas erbjuder 98 luftkonditionerade rum med minibar och värdeförvaringsskåp. Rummen har balkonger. Rummen har separat middagsplats. 65-tums smart-tv med kabelkanaler. Badrummen har gratis toalettartiklar och hårtorkar. Detta hotell i São Paulo erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker dagligen. Detta hotell har bland annat en inomhuspool, bastu och fitnesscenter.

Estanplaza Nações Unidas room price & deals

lör 24/10
-
sön 25/10
Typ av boende
Bokningslänk
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, 1 dubbelsäng
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Hotell Amenities & Facilities

  • Inomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Café
  • Parkeringsservice
  • Affärscentrum
  • Wifi tillgängligt i alla områden

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Balsam

Tjänster och bekvämligheter

  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Kassaskåp
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Expressutcheckning
  • Flexibelt evenemangsutrymme
  • Reception dygnet runt

Allmänt

  • Familjerum
  • Vardagsrum
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Bäddsoffa
  • Skåp
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Förvaring

Restauranger

  • Minibar
  • Matsal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Café
  • Matplats

Tillgänglighet och lämplighet

  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Hiss
  • Flerspråkig personal
  • Nås via hiss
  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde

Badrum

  • Dusch
  • Badmössa
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Pool och spa

  • Takpool
  • Spa
  • Inomhuspool
  • Bastu

Parkering och transport

  • Parkering
  • Flygbuss
  • Parkeringsservice
  • Privat parkering

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Kassaskåp

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Smart-TV
  • Kabel- eller satellit-TV

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice

Utomhus

  • Balkong

Sovrum

  • Garderob eller klädkammare

Arbetsyta

  • Skrivbord

Familjevänligt

  • Gratis frukost

Fitness

  • Träningslokal

Estanplaza Nações Unidas Reviews

8,4
Utomordentligt2 441 verifierade omdömen

Estanplaza Nações Unidas room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Frequently asked questions

  • Hur står sig Estanplaza Nações Unidas jämfört med andra 4-stjärniga hotell i Sao Paulo?

    I Sao Paulo ligger genomsnittspriset på 4-stjärniga hotell på 1 552 kr per natt. Estanplaza Nações Unidas är 532 kr billigare än stadens genomsnitt med endast 1 020 kr per natt.

  • Hur långt är det mellan Estanplaza Nações Unidas och São Paulo-Congonhas?

    Körningen från São Paulo-Congonhas till Estanplaza Nações Unidas med avståndet 4,7 km kommer ta dig cirka 8 min beroende på trafiken. Hotell i mer tätbebyggda områden göra att din resetid blir längre.

  • Hur tar man sig bäst till Estanplaza Nações Unidas från São Paulo-Congonhas?

    Ett annat mer vanligt alternativ är att helt enkelt ta en taxi eller använda sig av en samåkningstjänst för att ta sig från flygplatsen till Estanplaza Nações Unidas. Den närmsta flygplatsen från hotellet är São Paulo-Congonhas.

  • Är Estanplaza Nações Unidas djurvänligt?

    Husdjur tillåts på Estanplaza Nações Unidas.

  • Finns det olika matalternativ på Estanplaza Nações Unidas?

    Estanplaza Nações Unidas har en restaurang som både gäster och icke-gäster kan besöka. Fråga om kökets öppettider i receptionen eller ring Estanplaza Nações Unidas på +55 113 055 0000. Gäster som bor på Estanplaza Nações Unidas kan beställa mat direkt från köket upp till sina rum.

  • Har Estanplaza Nações Unidas pool?

    Ja. Många av momondos användare som reser till Sao Paulo letar specifikt efter hotell med pool. Estanplaza Nações Unidas kan ha regler och riktlinjer för användning av poolen, så se till att fråga receptionen om poolens öppettider och andra detaljer.

  • Vilket är telefonnumret till Estanplaza Nações Unidas?

    Du kan ringa direkt till hotellet på +55 113 055 0000.

  • Har Estanplaza Nações Unidas Wi-Fi?

    Ja, Estanplaza Nações Unidas erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller ett fitness-center tillgängligt för gäster som bor på Estanplaza Nações Unidas?

    Det finns ett gym tillgängligt för de gäster som bor på Estanplaza Nações Unidas. De flesta hotellgym är inte öppna dygnet runt, så se till att fråga i receptionen om gymmets öppettider.

  • Vilken tid är utcheckningen för Estanplaza Nações Unidas?

    Planera att anlända efter 14:00 för incheckning. Utcheckningstiden är 12:00. Vi rekommenderar att du informerar receptionen om eventuella önskemål så tidigt som möjligt.

  • Vad är priset för ett rum på Estanplaza Nações Unidas?

    De billigaste erbjudandena som hittats ligger på endast 632 kr per natt. Medelpriset för ett rum på Estanplaza Nações Unidas ligger för närvarande runt 1 777 kr/natt. Ange dina datum i formuläret ovan för mer information.

  • Finns det tvättservice i Estanplaza Nações Unidas?

    Boendet erbjuder tvättservice för alla gäster.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Sao Paulo?

    Från och med oktober 2026 finns det 13 479 bolag att välja mellan för hotell i Sao Paulo.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Sao Paulo?

    Priser för hotell i Sao Paulo uppdateras varje dag.

Places of interest near Estanplaza Nações Unidas

Attractions in Sao Paulo, Brasilien curated by momondo

Här ligger Estanplaza Nações Unidas: Rua Guararapes, 1889 - Brooklin Novo, Sao Paulo 0

Mest populära sevärdheterna

Ponte Octávio Frias de Oliveira1,2 km
Estádio Cícero Pompeu de Toledo2,7 km
Ema Gordon Klabin Cultural Foundation3,7 km
Parque Ibirapuera4,0 km

momondo’s favorite Sao Paulo hotels

Blue Tree Premium Paulista

Rua Peixoto Gomide 707, Sao Paulo

8,4
4 stjärnor

977 kr

San Raphael

Largo do Arouche,150, Sao Paulo

8,1
4 stjärnor

406 kr

Transamerica Executive Bela Cintra Paulista

Rua Bela Cintra, 1356, Sao Paulo

8,5
4 stjärnor

916 kr

Intercity São Paulo Nações Unidas

Rua Fernandes Moreira, 1371, Sao Paulo

8,4
4 stjärnor

723 kr

Tivoli Mofarrej São Paulo Hotel

Alameda Santos 1437, Cerqueira César, Sao Paulo

9,0
5 stjärnor

3 697 kr

Hotel Trianon Paulista

Alameda Casa Branca, 355, Sao Paulo

8,7
4 stjärnor

926 kr

Hotel Unique

Avenida Brigadeiro Luis Antônio, 4700, Sao Paulo

9,3
5 stjärnor

4 112 kr

Rojas All Suites

Avenida Sao Joao 1399, Sao Paulo

8,5
3 stjärnor

406 kr

Hotel Normandie by Easy Plus

Avenida Ipiranga, 1187, Centro, Sao Paulo

8,7
4 stjärnor

479 kr

Nearby accommodation in Sao Paulo

Pinheiros

See more

Uniclass Hotel Pinheiros

Av. Pedroso de Morais, 569, Sao Paulo

7,9
3 stjärnor

519 kr

Visa erbjudanden för hotell

Quality Hotel Faria Lima

Rua Diogo Moreira 247, Sao Paulo

8,3
3 stjärnor

936 kr

Visa erbjudanden för hotell

George V Alto De Pinheiros

Praca Roquete Pinto No: 9, Sao Paulo

9,0
5 stjärnor

2 066 kr

Visa erbjudanden för hotell

O de Casa Hostel Bar

Rua Inácio Pereira da Rocha, 385, Sao Paulo

9,1
3 stjärnor

696 kr

Visa erbjudanden för hotell

Golden Tower Pinheiros by Fênix Hotéis

Rua Deputado Lacerda Franco 148, Sao Paulo

8,1
4 stjärnor

666 kr

Visa erbjudanden för hotell

Ibis Styles SP Faria Lima

Rua Tavares Cabral, 61, Sao Paulo

8,3
3 stjärnor

691 kr

Visa erbjudanden för hotell

Pulso Hotel Faria Lima

Rua Henrique Monteiro 154, Sao Paulo

9,1
5 stjärnor

4 871 kr

Visa erbjudanden för hotell

Consolação - Higienópolis

See more

INNSiDE São Paulo Higienópolis

Rua Maranhao 371, Sao Paulo

8,3
4 stjärnor

1 242 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Heritage Sao Paulo

Rua Fernando de Albuquerque, 122, Sao Paulo

8,6
4 stjärnor

1 142 kr

Visa erbjudanden för hotell

Braston Augusta

Rua Augusta, 467, Sao Paulo

7,6
3 stjärnor

382 kr

Visa erbjudanden för hotell

Capsula Hotel Sao Paulo - Paulista

1813 R. da Consolação, Sao Paulo

8,0
2 stjärnor

344 kr

Visa erbjudanden för hotell

ibis budget São Paulo Paulista

Rua da Consolacao 2303, Sao Paulo

7,6
3 stjärnor

555 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel San Gabriel

Rua Frei Caneca 1006, Sao Paulo

8,4
3 stjärnor

724 kr

Visa erbjudanden för hotell

Ape Metro Higienopolis Mackenzie

Sao Paulo

7,5

289 kr

Visa erbjudanden för hotell

Ape Metro Paulista

Sao Paulo

8,6

400 kr

Visa erbjudanden för hotell

Ape Smart Av Paulista Haddock Lobo

Sao Paulo

8,7

587 kr

Visa erbjudanden för hotell

Ipiranga

See more

Hospedaria Ipiranga

R. Bom Pastor, 1438, Sao Paulo

8,4
2 stjärnor

485 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel City Sacomã

Cipriano Siqueira 77, Sao Paulo

6,1
2 stjärnor

267 kr

Visa erbjudanden för hotell

OYO Hotel Dom Pedro, São Paulo

Av. Dom Pedro I, 854 - Vila Monumento, Sao Paulo

3,1
3 stjärnor

219 kr

Visa erbjudanden för hotell

Studio Piscina e Coworking 50m do Metrô

Sao Paulo

10,0

406 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Park's Ipiranga

Av. Nazaré, 136, Sao Paulo

5,9
2 stjärnor

238 kr

Visa erbjudanden för hotell

Gold Star Hotel

Avenida Dr Ricardo Jafet, 366, Sao Paulo

7,7
1 stjärna

357 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hospedaria Integracao Dom Pedro B

254 Rua Professor Adalgiso Pereira, Sao Paulo

7,7
1 stjärna

248 kr

Visa erbjudanden för hotell

Living in Nova Klabin

Sao Paulo

552 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hospedaria Monumento

Rua Sargento Mor João de Souza 38, Sao Paulo

7,8
2 stjärnor

277 kr

Visa erbjudanden för hotell

Santo Amaro

See more

Estanplaza International

Rua Fernandes Moreira 1293, Sao Paulo

8,7
4 stjärnor

933 kr

Visa erbjudanden för hotell

Novotel São Paulo Berrini

Avenida Henri Dunant 792, Sao Paulo

8,6
4 stjärnor

1 051 kr

Visa erbjudanden för hotell

Mercure Sao Paulo Nacoes Unidas

Avenida Cecilia Lottenberg, 104, Sao Paulo

8,0
3 stjärnor

850 kr

Visa erbjudanden för hotell

Intercity São Paulo Nações Unidas

Rua Fernandes Moreira, 1371, Sao Paulo

8,4
4 stjärnor

723 kr

Visa erbjudanden för hotell

São Paulo Naçoes Unidas Affiliated by Meliá

Rua Fernandes Moreira 1264, Sao Paulo

8,5
4 stjärnor

850 kr

Visa erbjudanden för hotell

Blue Tree Premium Verbo Divino

Rua Verbo Divino, 1323, Sao Paulo

7,6
4 stjärnor

624 kr

Visa erbjudanden för hotell

Transamerica Executive Chácara Santo Antônio

Rua Américo Brasiliense, 2163, Sao Paulo

8,6
4 stjärnor

802 kr

Visa erbjudanden för hotell

360 Nacoes Unidas

Sao Paulo

8,1

367 kr

Visa erbjudanden för hotell

JW Marriott Hotel Sao Paulo

Av Nacoes Unidas 14 401, Sao Paulo

9,3
5 stjärnor

3 222 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Sao Paulo

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
lör 24/10
sön 25/10

Hitta bättre resultat för din vistelse i Sao Paulo

Populära städer i Brasilien