Green World Zhongxiao

Hotell med Restaurang

4 stjärnor
8,3
Utomordentligt
baserat på 3811 omdömen
3 811 verifierade omdömen
ons 28/10
-
tors 29/10
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
457 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Standardrum, 1 dubbelsäng
457 kr
Standardrum, okänd sängtyp
488 kr
Standardrum, okänd sängtyp
493 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

About Green World Zhongxiao, Taipei

Renlighet
8,4
Bekvämlighet
8,4
Plats
9,3
Tjänster
8,1
Personal
8,4
Valuta för pengarna
8,3
Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med en restaurang, kemtvätt och tvättmöjligheter. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds dygnet runt-öppen reception, ett värdeförvaringsskåp i receptionen och flerspråkig personal. Green World Hotels ZhongXiao erbjuder 150 luftkonditionerade rum med värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. 43-tums LCD-tv med kabelkanaler och Netflix. Badrummen har badkar och dusch, tofflor och hårtorkar. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Skrivbord och telefon finns. Städning sker dagligen.

Green World Zhongxiao room price & deals

ons 28/10
-
tors 29/10
Typ av boende
Bokningslänk
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, 2 enkelsängar
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, 1 king size-säng
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, 1 king size-säng
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, 1 king size-säng
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 dubbelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 dubbelsäng
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, 1 king size-säng
Executive-rum, 2 enkelsängar
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Hotell Amenities & Facilities

  • Restaurang
  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Internet
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Tvättstuga
  • Hårfön

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Flerspråkig personal
  • Duschstol
  • Nås via hiss
  • Anpassat bad
  • Rökning förbjuden
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås med hiss

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Brandvarnare
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar

Allmänt

  • Familjerum
  • Tofflor
  • Bäddsoffa
  • Skåp
  • Telefon
  • Stadsutsikt
  • Förvaring

Tjänster och bekvämligheter

  • Väckningsservice
  • Kassaskåp
  • Valutaväxling på plats
  • Utflyktsdisk
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Vattenflaska
  • Reception dygnet runt

Badrum

  • Dusch
  • Badkar
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Kassaskåp

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Sovrum

  • Kudde med fjäderstoppning
  • Uttag nära sängen
  • Klädhängare

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Restaurang
  • Vattenkokare

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Parkering och transport

  • Flygbuss (tilläggsavgift)

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga

Green World Zhongxiao Reviews

8,3
Utomordentligt3 811 verifierade omdömen

Green World Zhongxiao room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 11:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Licensnummer: 臺北市旅館567號

Frequently asked questions

  • Hur står sig Green World Zhongxiao jämfört med andra 4-stjärniga hotell i Taipei?

    Det finns en skillnad på 2 347 kr per natt i genomsnittspriset för 4-stjärniga hotell i Taipei (2 959 kr per natt) och den genomsnittliga kostnaden per natt på Green World Zhongxiao (611 kr per natt).

  • Hur långt är det mellan Green World Zhongxiao och Taipei Sung Shan?

    Körningen från Taipei Sung Shan till Green World Zhongxiao med avståndet 2,5 km kommer ta dig cirka 4 min beroende på trafiken. Hotell i mer tätbebyggda områden göra att din resetid blir längre.

  • Hur tar man sig bäst till Green World Zhongxiao från Taipei Sung Shan?

    Om du letar efter ett enkelt sätt att ta dig från Taipei Sung Shan till Green World Zhongxiao kan det vara värt att ringa en taxi eller beställa en samåkningstjänst som tar dig till hotellet, och runt i staden under din vistelse.

  • Finns det olika matalternativ på Green World Zhongxiao?

    Ja, Green World Zhongxiao har en restaurang där du kan äta på plats eller beställa mat att ta med dig. Det finns även många andra högkvalitativa alternativ då det kommer till mat i Taipei för den som letar efter något annat.

  • Har Green World Zhongxiao pool?

    Enligt våra uppgifter finns det ingen pool på Green World Zhongxiao, men ibland gör hotellen ändringar utan att uppdatera oss. Vi rekommenderar därför att du ringer till Green World Zhongxiao på +886 227 116 869.

  • Vilket är telefonnumret till Green World Zhongxiao?

    För att få hjälp av personal på Green World Zhongxiao kan du ringa +886 227 116 869.

  • Har Green World Zhongxiao Wi-Fi?

    Ja, Green World Zhongxiao erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Green World Zhongxiao?

    På Green World Zhongxiao är den obligatoriska utcheckningstiden 11:00. Incheckning kan finnas tillgänglig från 15:00. Kontakta receptionen för särskilda önskemål.

  • Vad är priset för ett rum på Green World Zhongxiao?

    De billigaste erbjudandena som hittats ligger på endast 531 kr per natt. Medelpriset för ett rum på Green World Zhongxiao ligger för närvarande runt 1 373 kr/natt. Ange dina datum i formuläret ovan för mer information.

  • Finns det tvättservice i Green World Zhongxiao?

    Boendet erbjuder tvättservice för alla gäster.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Taipei?

    Från och med oktober 2026 finns det 1 482 bolag att välja mellan för hotell i Taipei.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Taipei?

    Priserna för hotell i Taipei uppdaterades senast idag.

Places of interest near Green World Zhongxiao

Attractions in Taipei, Taiwan curated by momondo

Här ligger Green World Zhongxiao: No.180, Section. 4, Zhongxiao East Road, Taipei 106

Mest populära sevärdheterna

Sun Yat-Sen Memorial Hall0,9 km
The Taipei Jianguo Jade & Flower Market1,4 km
Taipei 1011,6 km
Daan Forest Park2,0 km
National Chiang Kai-shek Memorial Hall3,1 km

momondo’s favorite Taipei hotels

Miramar Garden Taipei

No. 83, Civic Boulevard, Taipei

8,9
5 stjärnor

1 010 kr

Yomi Hotel

No.28 Sec. 1, Minsheng E. Road, Taipei

8,2
3 stjärnor

453 kr

Beauty Hotels Taipei - Hotel Bchic

No.25, Sec. 2, Xinsheng N. Rd., Taipei

8,1
3 stjärnor

406 kr

New World Hotel

No.141, Kunming St., Wanhua Dist., Taipei

8,3
3 stjärnor

406 kr

Regent Taipei

No.3, Ln.39, Sec.2 Zhongshan N. Rd., Taipei

9,1
5 stjärnor

1 763 kr

Spring City Resort

No. 18, Youya Rd., Beitou Dist., Taipei

8,4
4 stjärnor

1 119 kr

Ark Hotel - Dongmen

No.255, Sec. 2, Xinyi Rd., Taipei

8,0
3 stjärnor

495 kr

Caesar Metro Taipei

No.167, Bangka Blvd., Wanhua Dist., Taipei

8,7
5 stjärnor

794 kr

Home Hotel

No 90 Songren Road Xinyi District, Taipei

8,6
4 stjärnor

1 714 kr

Nearby accommodation in Taipei

Beitou District

See more

On My Way Taipei Youth Hostel

No.82 Guangming Road, Beitou District, Taipei

8,6
2 stjärnor

356 kr

Visa erbjudanden för hotell

Beitou Sweetme Hotspring Resort

No.224, Guangming Rd., Taipei

8,5
3 stjärnor

1 407 kr

Visa erbjudanden för hotell

Grand Pleasure Spring Hotel

No. 26, Zhongshan Rd. Beitou, Taipei, Taipei

8,1
3 stjärnor

477 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spring City Resort

No. 18, Youya Rd., Beitou Dist., Taipei

8,4
4 stjärnor

1 119 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Royal Beitou

No.2, Zhonghe St., Taipei

9,0
4 stjärnor

2 280 kr

Visa erbjudanden för hotell

Radium Kagaya Taipei

No.236, Guangming Road, Taipei

9,0
4 stjärnor

3 039 kr

Visa erbjudanden för hotell

Wellspring By Silks Beitou

Quanyuan Road 19, Beitou District, Taipei

9,1
5 stjärnor

2 729 kr

Visa erbjudanden för hotell

Grand View Resort Beitou

No. 30, Youya Rd., Beitou Dist., Taipei

9,3
5 stjärnor

3 744 kr

Visa erbjudanden för hotell

Aloft Taipei Beitou

No 1 Lane 300 Daye Road Beitou District, Taipei

8,6
4 stjärnor

1 166 kr

Visa erbjudanden för hotell

Zhongshan District

See more

Vip Hotel

No. 4, Lane 23, Jingzhou Street, Taipei

8,3
3 stjärnor

376 kr

Visa erbjudanden för hotell

Beauty Hotels - Roumei Boutique

No. 9, 64 Alley Jianguo North Road, Taipei

8,4
4 stjärnor

680 kr

Visa erbjudanden för hotell

Miramar Garden Taipei

No. 83, Civic Boulevard, Taipei

8,9
5 stjärnor

1 010 kr

Visa erbjudanden för hotell

Yomi Hotel

No.28 Sec. 1, Minsheng E. Road, Taipei

8,2
3 stjärnor

453 kr

Visa erbjudanden för hotell

Beauty Hotels Taipei - Hotel Bchic

No.25, Sec. 2, Xinsheng N. Rd., Taipei

8,1
3 stjärnor

406 kr

Visa erbjudanden för hotell

Green World Grand Nanjing

No. 8, Section 3, Nanjing East Road, Taipei

8,5
4 stjärnor

667 kr

Visa erbjudanden för hotell

The Grand Hotel

1 Zhongshan N Road Sec 4, Taipei

8,8
5 stjärnor

1 242 kr

Visa erbjudanden för hotell

Fx Hotel Taipei Nanjing East Road Branch

No. 131, Sec. 3, Nanjing E. Rd., Taipei

8,2
4 stjärnor

485 kr

Visa erbjudanden för hotell

Royal Inn Taipei Linsen

4F, No. 83, Linsen North Road, Taipei

8,6
3 stjärnor

803 kr

Visa erbjudanden för hotell

Shilin District

See more

Beauty Hotels-Star Beauty Resort

38-1, Qiangang St., Shilin District, Taipei

8,2
3 stjärnor

455 kr

Visa erbjudanden för hotell

Yusense Hotel

No.55 Section 2 Zhishan Road, Taipei

8,9
4 stjärnor

982 kr

Visa erbjudanden för hotell

Dandy Hotel - Tianmu Branch

No.2, Ln. 728, Sec. 6, Zhongshan N. Rd., Taipei

9,1
3 stjärnor

780 kr

Visa erbjudanden för hotell

CHECK inn Select Taipei Yamgmingshan

No. 237, Gezhi Rd., Shilin Dist., Taipei

7,4
4 stjärnor

760 kr

Visa erbjudanden för hotell

Boutech Jiantan Hotel

No. 250, Sec. 4, Chengde Rd, Taipei

8,7
4 stjärnor

622 kr

Visa erbjudanden för hotell

Renaissance Taipei Shihlin Hotel

No 8 Ln 470, Section 5, Taipei

8,4
4 stjärnor

1 926 kr

Visa erbjudanden för hotell

Royal Jade Boutique Hotel

No.2-3, Ln14, Sec.7, Zhongshan N. Rd., Taipei

8,2
3 stjärnor

733 kr

Visa erbjudanden för hotell

The Tango Taipei Jiantan

No 16-6, Jihe Road, Taipei

8,8
3 stjärnor

921 kr

Visa erbjudanden för hotell

Datong District

See more

Santos Hotel

No. 49, Sec. 3, Cheng De Road, Taipei

8,1
4 stjärnor

510 kr

Visa erbjudanden för hotell

If Inn

No.195-2 2 Sec Yanping North Road, Taipei

8,4
3 stjärnor

1 178 kr

Visa erbjudanden för hotell

T.O. Hotel Chengde

No.28 Section 2 Chengde Road, Taipei

7,5
2 stjärnor

445 kr

Visa erbjudanden för hotell

V-one Vogue Hotel

No. 197, Section 2, Yenping North Road, Taipei

8,0
3 stjärnor

506 kr

Visa erbjudanden för hotell

Cu Hotel Taipei

No 198, Minsheng W Rd., Datong Dist., Taipei

8,3
3 stjärnor

436 kr

Visa erbjudanden för hotell

V-one Hotel - Ningxia No. 2 Inn

No.2, Ningxia Rd., Taipei

8,1
3 stjärnor

485 kr

Visa erbjudanden för hotell

Bridge Living

2F.,No.29, Sec. 3, Chongqing N. Rd, Taipei

8,0
3 stjärnor

386 kr

Visa erbjudanden för hotell

Corner Hostel & Cafe

No.33, Minzu West Road, Datong District, Taipei

8,9
2 stjärnor

386 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Taipei

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
ons 28/10
tors 29/10

Hitta bättre resultat för din vistelse i Taipei

Populära städer i Taiwan