Semesterboende med Spa & friskvårdscenter
Napoles 62 Col Juarez, 06600 Mexico City, Mexico City Federal District
+52 555 533 0535baserat på 1 438 omdömen
per natt
Är det verkligen det billigaste?
Vi söker igenom stora bokningssidor och enskilda hotell så att du kan jämföra de bästa erbjudandena för rum på Hotel Clé Reforma Insurgentes.
Hälsa och säkerhet
Tjänster och bekvämligheter
Grundläggande bekvämligheter
Restauranger
Tillgänglighet och lämplighet
Badrum
Allmänt
Parkering och transport
Tvättstuga
Media och underhållning
Sovrum
Arbetsyta
Utomhus
Saker att göra
Familjevänligt
Spa
Fitness
Här ligger Hotel Clé Reforma Insurgentes: Napoles 62 Col Juarez, 06600 Mexico City, Mexico City Federal District
Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 12:00
Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Det finns en skillnad på 255 kr per natt i genomsnittspriset för 3-stjärniga hotell i Mexico City (1 171 kr per natt) och den genomsnittliga kostnaden per natt på Hotel Clé Reforma Insurgentes (916 kr per natt).
Om det är lite trafik tar de 9,2 km mellan Mexico City Juarez Intl och Hotel Clé Reforma Insurgentes ungefär 17min att köra. Om ditt hotell ligger i ett storstadsområde kan du förvänta dig längre körtid på grund av mer trafik.
Om du har för avsikt att hyra en bil och ta dig från Mexico City Juarez Intl till hotellet slipper du leta efter parkeringsplats eftersom Hotel Clé Reforma Insurgentes har parkering för sina gäster. Att hyra en vanlig bil i området kostar generellt 259 kr per dag. Om du letar efter ett enkelt sätt att ta dig från Mexico City Juarez Intl till Hotel Clé Reforma Insurgentes kan det vara värt att ringa en taxi eller beställa en samåkningstjänst som tar dig till hotellet, och runt i staden under din vistelse.
Ja, Hotel Clé Reforma Insurgentes har en restaurang där du kan äta på plats eller beställa mat att ta med dig. Det finns även många andra högkvalitativa alternativ då det kommer till mat i Mexico City för den som letar efter något annat. Ett av de enklaste alternativen för gäster i Mexico City som bor på Hotel Clé Reforma Insurgentes är att beställa upp mat till rummet vilket är ett alternativ som finns tillgängligt för alla hotellgäster.
Våra uppgifter visar att det för närvarande visar inte finns någon pool på Hotel Clé Reforma Insurgentes. Dock gör hotellen ibland större förändringar, och det är därför bäst att ringa hotellet direkt på +52 555 533 0535 och fråga om saken.
Om du har frågor om Hotel Clé Reforma Insurgentes eller din bokning kan du ringa direkt till receptionen på +52 555 533 0535.
Ja, Hotel Clé Reforma Insurgentes erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.
Hotel Clé Reforma Insurgentes har ett fitness-center tillgängligt för gäster som vill använda det under sin vistelse.
Standard utcheckningstiden på Hotel Clé Reforma Insurgentes är 12:00. Gäster kan checka in efter 15:00.
Just nu är ett bra genomsnittspris 1 319 kr/natt, och vissa användare har till och med hittat erbjudanden som börjar från endast 754 kr/natt. Priserna kan dock ändras beroende på vilken tid på året du bokar, vilken typ av rum du föredrar etc. Fyll i formuläret ovan för att få erbjudanden för din resa.
Det finns tvättservice på Hotel Clé Reforma Insurgentes. Kontakta boendets reception för mer information. Gästerna kan också använda boendets strykjärn och strykbräda antingen på rummet eller i tvättstugan.
Av september 2023 finns det 5 682 bolag att välja mellan för hotell i Mexico City.
Priserna för hotell i Mexico City uppdaterades senast idag.