Hotel Haubach

Hotell med Gratis WiFi

2 stjärnor
7,0
Bra
baserat på 1050 omdömen
1 050 verifierade omdömen
sön 27/9
-
mån 28/9
2 gäster, 1 rum
Leverantör
Leverantör för Hotel Haubach
Leverantör för Hotel Haubach
Leverantör för Hotel Haubach
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

About Hotel Haubach, Berlin

Renlighet
6,0
Plats
8,0
Personal
8,0
Valuta för pengarna
8,0
Övergripande
7,0
Hotel Haubach ligger i Berlin, en kort promenad från sevärdheter såsom Deutsche Oper Berlin. Gäster kan även nyttja gratis trådlöst internet under vistelsen. Hotellet erbjuder en 24-timmars öppen reception samt rumsväckning, express in- och utcheckning och bagageförvaring. Hiss finns också att tillgå. Det finns 30 rum på Hotel Haubach som alla erbjuder de bekvämligheter som krävs för att garantera en härlig vistelse. Detta hotellet ligger nära butiker, matställen och Berlins nattliv. Gäster kan även besöka Scharf-Gerstenberg Collection, Berggruen Museum och Charlottenburg Palace.

Hotel Haubach room price & deals

sön 27/9
-
mån 28/9

Hotell Amenities & Facilities

  • Gratis WiFi
  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt
  • Hiss
  • Förvaring

Tjänster och bekvämligheter

  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hiss

Allmänt

  • Förvaring

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi

Hotel Haubach Reviews

7,0
Bra1 050 verifierade omdömen
7,2Vänner
6,9Par
6,9Ensamresande
7,1Familjer

Hotel Haubach room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 13:00, utcheckning när som helst före 11:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Frequently asked questions

  • Hur står sig Hotel Haubach jämfört med andra 2-stjärniga hotell i Berlin?

    Det finns en skillnad på 619 kr per natt i genomsnittspriset för 2-stjärniga hotell i Berlin (2 447 kr per natt) och den genomsnittliga kostnaden per natt på Hotel Haubach (1 828 kr per natt).

  • Hur långt är det mellan Hotel Haubach och Berlin Brandenburg flygplats?

    Körningen från Berlin Brandenburg flygplats till Hotel Haubach med avståndet 21,7 km kommer ta dig cirka 40 min beroende på trafiken. Hotell i mer tätbebyggda områden göra att din resetid blir längre.

  • Hur tar man sig bäst till Hotel Haubach från Berlin Brandenburg flygplats?

    Ett annat mer vanligt alternativ är att helt enkelt ta en taxi eller använda sig av en samåkningstjänst för att ta sig från flygplatsen till Hotel Haubach. Den närmsta flygplatsen från hotellet är Berlin Brandenburg flygplats.

  • Har Hotel Haubach pool?

    Våra uppgifter visar att det för närvarande visar inte finns någon pool på Hotel Haubach. Dock gör hotellen ibland större förändringar, och det är därför bäst att ringa hotellet direkt på +49 30 5587 2980 och fråga om saken.

  • Hur nära ligger Hotel Haubach från centrum i Berlin?

    7,2 km skiljer Hotel Haubach och stadskärnan i Berlin där du kan upptäcka mängder av restauranger, shopping och Checkpoint Charlie, ett av de populära landmärkena i Berlin.

  • Vilket är telefonnumret till Hotel Haubach?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse på Hotel Haubach kan du ringa +49 30 5587 2980 för att prata med en receptionist.

  • Har Hotel Haubach Wi-Fi?

    Ja, Hotel Haubach erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Hotel Haubach?

    Utcheckningstiden på Hotel Haubach är 11:00. Sen utcheckning kan vara möjlig vid förfrågan i receptionen.

  • Vad är avståndet från Hotel Haubach, Berlin till Aquarium Berlin?

  • Ligger Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche, Berlin nära Hotel Haubach?

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Berlin?

    Det finns 3 651 bolag tillgängliga för hotell i Berlin från och med september 2026.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Berlin?

    Priserna för hotell i Berlin uppdaterades senast idag.

Places of interest near Hotel Haubach

Attractions in Berlin, Tyskland curated by momondo

Här ligger Hotel Haubach: Haubachstraße 22, 10585 Berlin

Mest populära sevärdheterna

Charlottenburgs slott0,8 km
Kurfürstendamm2,3 km
Zoologiska trädgården2,6 km
Berlins Olympiastadion4,3 km
Berlinmuren5,0 km
Brandenburger Tor5,0 km

momondo’s favorite Berlin hotels

Campanile Berlin Brandenburg Airport

Hans-Grade-Allee 18, Berlin

7,7
3 stjärnor

679 kr

Ocak Hotel

Behmstrasse 27, Berlin

8,2
4 stjärnor

950 kr

Good Morning + Berlin City East

Ruschestrasse 45, Berlin

7,4
3 stjärnor

704 kr

Meininger Hotel Berlin Airport

Alexander-Meißner-Str. 1, Berlin

8,2
3 stjärnor

592 kr

Upper Room

Rankestraße 3, Berlin

7,1
3 stjärnor

734 kr

aletto Hotel Kudamm

Hardenbergstrasse 21, Berlin

8,3
3 stjärnor

757 kr

Intercontinental Hotels Berlin By IHG

Budapester Str. 2, Berlin

8,8
5 stjärnor

1 354 kr

Scandic Berlin Kurfurstendamm

Augsburger Str. 5, Berlin

8,2
4 stjärnor

876 kr

Radisson Collection Hotel, Berlin

Karl-Liebknecht-Str. 3, Berlin

8,7
5 stjärnor

1 973 kr

Nearby accommodation in Berlin

Meininger Hotel Berlin Hauptbahnhof

Ella-Trebe-Straße 9, Berlin

7,6
3 stjärnor

674 kr

Visa erbjudanden för hotell

The Social Hub Berlin

Alexanderstrasse 40, Berlin

8,6
4 stjärnor

905 kr

Visa erbjudanden för hotell

Maritim Proarte Hotel Berlin

Friedrichstrasse 151, Berlin

8,6
4 stjärnor

1 120 kr

Visa erbjudanden för hotell

H4 Hotel Berlin Alexanderplatz

Karl Liebknecht Strasse 32, Berlin

8,4
4 stjärnor

1 066 kr

Visa erbjudanden för hotell

Novotel Berlin Mitte

Fischerinsel 12, Berlin

8,5
4 stjärnor

1 191 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hampton by Hilton Berlin City Centre Alexanderplatz

Otto-Braun-Strasse 69, Berlin

8,1
3 stjärnor

1 302 kr

Visa erbjudanden för hotell

Park Inn by Radisson Berlin Alexanderplatz

Alexanderplatz 7, Berlin

8,1
4 stjärnor

1 208 kr

Visa erbjudanden för hotell

Motel One Berlin-Alexanderplatz

Grunerstrasse 11, Berlin

8,7
3 stjärnor

1 056 kr

Visa erbjudanden för hotell

Eurostars Berlin

Friedrichstr. 99, Berlin

8,7
5 stjärnor

1 342 kr

Visa erbjudanden för hotell

Prenzlauer Berg

See more

Hotel Avalex

Greifswalder Str. 225, Berlin

8,0
2 stjärnor

753 kr

Visa erbjudanden för hotell

Victor Apos S Residenz Hotel Berlin

Am Friedrichshain 17, Berlin

8,4
4 stjärnor

1 109 kr

Visa erbjudanden för hotell

Meininger Hotel Berlin Alexanderplatz

Schönhauser Allee 19, Berlin

8,3
3 stjärnor

768 kr

Visa erbjudanden för hotell

Vienna House Easy Berlin

Storkower Strasse, 162, Berlin

8,4
4 stjärnor

1 366 kr

Visa erbjudanden för hotell

ibis Berlin Mitte

Prenzlauer Allee 4, Berlin

8,1
3 stjärnor

952 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Transit Loft

Immanuelkirchstr. 14 A, Berlin

8,0
2 stjärnor

979 kr

Visa erbjudanden för hotell

Holiday Inn Berlin City Center East P-Berg By IHG

Prenzlauer Allee 169, Berlin

8,7
4 stjärnor

1 267 kr

Visa erbjudanden för hotell

Old Town Hotel

Greifswalder Str 211, Berlin

8,5
3 stjärnor

953 kr

Visa erbjudanden för hotell

smartments Berlin Prenzlauer Berg

Storkower Straße 156A, Berlin

8,2
3 stjärnor

827 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Berlin

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
sön 27/9
mån 28/9

Hitta bättre resultat för din vistelse i Berlin

Populära städer i Tyskland