Polaroid Siesta Hostel Granada

Hotell med Gratis WiFi

2 stjärnor
8,1
Utomordentligt
baserat på 283 omdömen
283 verifierade omdömen
lör 31/10
-
sön 1/11
2 gäster, 1 rum
Leverantör
Leverantör för Polaroid Siesta Hostel Granada
Leverantör för Polaroid Siesta Hostel Granada
Leverantör för Polaroid Siesta Hostel Granada
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Polaroid Siesta Hostel Granada room price & deals

lör 31/10
-
sön 1/11

Vandrarhem Amenities & Facilities

  • Gratis WiFi
  • Luftkonditionering
  • Förvaring

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Luftkonditionering

Allmänt

  • Förvaring

Polaroid Siesta Hostel Granada Reviews

8,1
Utomordentligt283 verifierade omdömen
7,2Par
8,1Familjer
8,2Ensamresande
8,1Vänner

Polaroid Siesta Hostel Granada room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 13:00, utcheckning när som helst före 11:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Frequently asked questions

  • Hur står sig Polaroid Siesta Hostel Granada jämfört med andra 2-stjärniga hotell i Granada?

    Polaroid Siesta Hostel Granada ligger generellt under genomsnittspriset för 2-stjärniga hotell i Granada. I genomsnitt kan du förvänta dig att få betala 1 766 kr per natt i Granada. Polaroid Siesta Hostel Granada kostar generellt 305 kr per natt, vilket är 1 461 kr billigare än genomsnittet i Granada.

  • Hur långt är det mellan Polaroid Siesta Hostel Granada och Granada?

    Köravståndet mellan Granada och Polaroid Siesta Hostel Granada är 15,7 km och tar generellt 29 min att köra. Körtiden kan variera beroende på tid på dygnet och trafiken.

  • Hur tar man sig bäst till Polaroid Siesta Hostel Granada från Granada?

    Ett väldigt populärt alternativ bland gäster som bor på Polaroid Siesta Hostel Granada är att ta en taxi eller samåkningstjänst från Granada direkt till hotellet.

  • Har Polaroid Siesta Hostel Granada pool?

    Tyvärr visar inte våra uppgifter om det finns en pool på Polaroid Siesta Hostel Granada. Vi rekommenderar därför att du ringer till hotellets reception för att ta reda på det. Telefonnumret till Polaroid Siesta Hostel Granada är +34 858 981 040.

  • Hur nära ligger Polaroid Siesta Hostel Granada från centrum i Granada?

    Att ta sig till stadskärnan i Granada är enkelt då den endast ligger 0,7 km från Polaroid Siesta Hostel Granada. I stadskärnan i Granada finner du sevärdheter som Alhambra och andra populära attraktioner och aktiviteter.

  • Vilket är telefonnumret till Polaroid Siesta Hostel Granada?

    Du kan ringa +34 858 981 040 om du har frågor om hotellet eller din vistelse på Polaroid Siesta Hostel Granada.

  • Har Polaroid Siesta Hostel Granada Wi-Fi?

    Ja, Polaroid Siesta Hostel Granada erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Polaroid Siesta Hostel Granada?

    På Polaroid Siesta Hostel Granada är den obligatoriska utcheckningstiden 11:00. Incheckning kan finnas tillgänglig från 13:00. Kontakta receptionen för särskilda önskemål.

  • Vad är avståndet från Polaroid Siesta Hostel Granada, Granada till Alhambra?

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Granada?

    Från och med oktober 2026 finns det 2 770 bolag att välja mellan för hotell i Granada.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Granada?

    Priserna för hotell i Granada uppdateras dagligen.

Places of interest near Polaroid Siesta Hostel Granada

Attractions in Granada, Spanien curated by momondo

Här ligger Polaroid Siesta Hostel Granada: Frailes 28, 18001 Granada, Andalusien

Mest populära sevärdheterna

Capilla Real0,6 km
Science Park1,1 km

momondo’s favorite Granada hotels

B&b Hotel Granada Estación

Avenida De Juan Pablo Ii, 35, Granada, Andalusien

8,7
4 stjärnor

557 kr

ibis Granada

Calle Graham Bell, 3, Granada, Andalusien

8,5
1 stjärna

580 kr

Hotel Porcel Sabica

Pedro Antonio De Alarcon 10, Granada, Andalusien

8,5
4 stjärnor

571 kr

Dwo Urban Granada

Camino De Ronda 107, Granada, Andalusien

8,2
4 stjärnor

496 kr

Macia Condor

Av Constitucion 6, Granada, Andalusien

8,0
4 stjärnor

675 kr

Hotel Turia Granada

Avenida Constitucion 21, Granada, Andalusien

8,8
4 stjärnor

695 kr

Checkin Camino de Granada

Ctra. Antigua de Malaga Km 29, Granada, Andalusien

7,5
4 stjärnor

486 kr

Eurostars San Anton

San Anton, 74, Granada, Andalusien

9,3
4 stjärnor

743 kr

Vincci Albayzin Hotel

Carrera De La Virgen, 48, Granada, Andalusien

8,9
4 stjärnor

1 098 kr

Nearby accommodation in Granada

Realejo

See more

Crisol Guadalupe

Paseo de la Sabica, 30, Granada, Andalusien

8,6
3 stjärnor

524 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Porcel Navas

Calle Navas, 24, Granada, Andalusien

9,1
3 stjärnor

606 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Porcel Alixares

Paseo de la Sabica 40, Granada, Andalusien

8,6
4 stjärnor

576 kr

Visa erbjudanden för hotell

Barceló Carmen Granada

Acera del Darro 62, Granada, Andalusien

8,9
4 stjärnor

1 008 kr

Visa erbjudanden för hotell

Sercotel Palacio de los Gamboa

Plaza de Gamboa, s/n, Granada, Andalusien

8,9
4 stjärnor

677 kr

Visa erbjudanden för hotell

Aurea Washington Irving by Eurostars Hotel Company

Paseo Del Generalife N.10, Granada, Andalusien

9,2
5 stjärnor

1 096 kr

Visa erbjudanden för hotell

Melia Granada Hotel

Angel Ganivet 7, Granada, Andalusien

8,8
4 stjärnor

1 125 kr

Visa erbjudanden för hotell

Vincci Albayzin Hotel

Carrera De La Virgen, 48, Granada, Andalusien

8,9
4 stjärnor

1 098 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Los Angeles Granada

Cuesta Escoriaza, 17, Granada, Andalusien

8,2
4 stjärnor

536 kr

Visa erbjudanden för hotell

Figares

See more

Senator Granada Hotel

Paseo Del Violon, Granada, Andalusien

8,4
4 stjärnor

689 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Porcel Sabica

Pedro Antonio De Alarcon 10, Granada, Andalusien

8,5
4 stjärnor

571 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Reino de Granada

Calle Recogidas 53, Granada, Andalusien

8,3
3 stjärnor

2 492 kr

Visa erbjudanden för hotell

Barceló Granada Congress

Maestro Montero 12, Granada, Andalusien

8,9
5 stjärnor

774 kr

Visa erbjudanden för hotell

Occidental Granada

Alhamar 46-48, Granada, Andalusien

8,9
4 stjärnor

693 kr

Visa erbjudanden för hotell

Eurostars San Anton

San Anton, 74, Granada, Andalusien

9,3
4 stjärnor

743 kr

Visa erbjudanden för hotell

Broz Hostel

Calle Azhuma nº30, Granada, Andalusien

8,5
2 stjärnor

397 kr

Visa erbjudanden för hotell

Casa Azul

Granada, Andalusien

8,2

496 kr

Visa erbjudanden för hotell

Dreaming Agustina 3

Granada, Andalusien

8,9

675 kr

Visa erbjudanden för hotell

San Ildefonso

See more

Catalonia Granada

Avenida De Madrid 10, Granada, Andalusien

9,2
4 stjärnor

955 kr

Visa erbjudanden för hotell

Macia Condor

Av Constitucion 6, Granada, Andalusien

8,0
4 stjärnor

675 kr

Visa erbjudanden för hotell

Apartamento Sol Diamond

Granada, Andalusien

7,3

536 kr

Visa erbjudanden för hotell

Camino de Ronda

See more

Ana María

Camino De Ronda, 101, Granada, Andalusien

7,9
3 stjärnor

526 kr

Visa erbjudanden för hotell

Dwo Urban Granada

Camino De Ronda 107, Granada, Andalusien

8,2
4 stjärnor

496 kr

Visa erbjudanden för hotell

Gran Hotel Luna de Granada

Plaza Manuel Cano, 2 (Esquina Arabial), Granada, Andalusien

8,7
4 stjärnor

576 kr

Visa erbjudanden för hotell

Don Juan

Calle Martinez De La Rosa, 9, Granada, Andalusien

8,1
3 stjärnor

409 kr

Visa erbjudanden för hotell

AB Pension Granada

Calle Infanta Beatriz, 3, Granada, Andalusien

7,7
1 stjärna

351 kr

Visa erbjudanden för hotell

Arc House Granada

Calle Sol 27, Granada, Andalusien

6,7
3 stjärnor

327 kr

Visa erbjudanden för hotell

Lemon & Green Guesthouse

Calle Cañaveral 5, 1, Granada, Andalusien

8,3
3 stjärnor

825 kr

Visa erbjudanden för hotell

Casa Jazmin by Blossom Hotels

Calle Pedro Antonio de Alarcón 85, Granada, Andalusien

8,0
3 stjärnor

516 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hostal Al-Andalus

Sol 27, Granada, Andalusien

6,7
2 stjärnor

357 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Granada

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
lör 31/10
sön 1/11

Hitta bättre resultat för din vistelse i Granada

Populära städer i Spanien