Semesterboende med Utomhuspool
Jalan Gunung Sahari Raya No 1, Jakarta 14420
+62 216 231 2800baserat på 1 038 omdömen
Är det verkligen det billigaste?
Vi söker igenom stora bokningssidor och enskilda hotell så att du kan jämföra de bästa erbjudandena för rum på Novotel Jakarta Mangga Dua Square.
Hälsa och säkerhet
Allmänt
Tjänster och bekvämligheter
Grundläggande bekvämligheter
Badrum
Restauranger
Pool och spa
Tillgänglighet och lämplighet
Familjevänligt
Parkering och transport
Media och underhållning
Tvättstuga
Sovrum
Utomhus
Arbetsyta
Saker att göra
Fitness
Här ligger Novotel Jakarta Mangga Dua Square: Jalan Gunung Sahari Raya No 1, Jakarta 14420
Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 12:00
Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Det finns en skillnad på 109 kr per natt i genomsnittspriset för 4-stjärniga hotell i Jakarta (663 kr per natt) och den genomsnittliga kostnaden per natt på Novotel Jakarta Mangga Dua Square (554 kr per natt).
Körningen från Jakarta Halim Perdana Kusuma till Novotel Jakarta Mangga Dua Square med avståndet 15,7 km kommer ta dig cirka 29min beroende på trafiken. Hotell i mer tätbebyggda områden göra att din resetid blir längre.
Om du letar efter ett enkelt sätt att ta dig från Jakarta Halim Perdana Kusuma till Novotel Jakarta Mangga Dua Square kan det vara värt att ringa en taxi eller beställa en samåkningstjänst som tar dig till hotellet, och runt i staden under din vistelse.
Ja, Novotel Jakarta Mangga Dua Square har en restaurang där du kan äta på plats eller beställa mat att ta med dig. Det finns även många andra högkvalitativa alternativ då det kommer till mat i Jakarta för den som letar efter något annat. Gäster som bor på Novotel Jakarta Mangga Dua Square kan beställa mat direkt från köket upp till sina rum.
Novotel Jakarta Mangga Dua Square har en pool som hotellets gäster kan använda. Tänk på att många hotell ofta har regler då det kommer till användning av poolen. momondo råder dig att prata med receptionen innan du tar ett dopp.
Du kan ringa direkt till hotellet på +62 216 231 2800.
Ja, Novotel Jakarta Mangga Dua Square erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.
Det finns ett fitness-center tillgängligt för gäster som bor på Novotel Jakarta Mangga Dua Square.
Utcheckningstiden på Novotel Jakarta Mangga Dua Square är 12:00. Sen utcheckning kan vara möjlig vid förfrågan i receptionen.
Gäster kan för närvarande räkna med att betala 622 kr i genomsnitt för en natt på Novotel Jakarta Mangga Dua Square, Jakarta. Ange önskade resedatum i formuläret ovan för att hitta erbjudanden från 501 kr per natt.
Ja, du kan tvätta på Novotel Jakarta Mangga Dua Square. Behöver du stryka dina kläder? Det finns både strykbräda och strykjärn på boendet.
Antalet tillgängliga bolag för hotell i Jakarta är 8 556 från och med december. 2023.
Priser för hotell i Jakarta uppdateras varje dag.