Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles

Hotell med Träningslokal

4 stjärnor
8,5
Utomordentligt
baserat på 4204 omdömen
4 204 verifierade omdömen
lör 3/10
-
sön 4/10
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
1 275 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Superior-rum, 1 queen size-säng
1 275 kr
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
1 317 kr
Superior-rum, 1 bäddsoffa
1 382 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles room price & deals

lör 3/10
-
sön 4/10
Typ av boende
Bokningslänk
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 queen size-säng
Superior-rum, 1 bäddsoffa
Superior-rum, 1 queen size-säng
Superior-rum, 1 queen size-säng
Superior-rum, 1 queen size-säng
Superior-rum, 1 queen size-säng
Superior-rum, 1 queen size-säng
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 queen size-säng
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 queen size-säng
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 queen size-säng
Superior-rum, 1 bäddsoffa
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 bäddsoffa
Superior-rum, 1 dubbelsäng
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 dubbelsäng
Superior-rum, 1 bäddsoffa
Superior-rum, 1 bäddsoffa
Superior-rum, 1 queen size-säng
Superior-rum, 1 dubbelsäng
Superior-rum, 1 bäddsoffa
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 queen size-säng
Superior-rum, 1 dubbelsäng
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 queen size-säng
Executive-rum, 1 enkelsäng
Executive-rum, 1 dubbelsäng
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, 1 dubbelsäng
Executive-rum, 1 dubbelsäng
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, 1 dubbelsäng
Executive-rum, 1 dubbelsäng
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, 1 dubbelsäng
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, 1 queen size-säng
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, 1 dubbelsäng
Executive-rum, 1 dubbelsäng
Executive-rum, 1 dubbelsäng
Executive-rum, 1 dubbelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Hotell Amenities & Facilities

  • Träningslokal
  • Bar/lounge
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Café
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Minibar
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Mikrovågsugn
  • Bar/lounge
  • Te/kaffebryggare
  • Vattenkokare
  • Kontinental frukost
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Kaffemaskin
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Café
  • Försäljningsautomat (snacks)
  • Matplats
  • Matbord

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Rökning förbjuden
  • Lägre badrumsvask
  • Fjäderfri kudde
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås med hiss

Allmänt

  • Familjerum
  • Vardagsrum
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolerade rum
  • Ljudisolering
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Stadsutsikt
  • Förvaring

Badrum

  • Dusch
  • Högre toalett
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum
  • Walk-in-dusch

Tjänster och bekvämligheter

  • Väckningsservice
  • Kassaskåp
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Delat lounge/TV-område
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Sovrum

  • Extra långa sängar (> 2 meter)
  • Uttag nära sängen
  • Bäddsoffa
  • Garderob eller klädkammare

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Kassaskåp

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Kassaskåp för laptop

Saker att göra

  • Cykeluthyrning
  • Spelrum

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnvagnar

Fitness

  • Gym
  • Träningslokal

Utomhus

  • Trädgård

Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles Reviews

8,5
Utomordentligt4 204 verifierade omdömen

Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 12:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Frequently asked questions

  • Hur står sig Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles jämfört med andra 4-stjärniga hotell i Paris?

    Det finns en skillnad på 3 205 kr per natt i genomsnittspriset för 4-stjärniga hotell i Paris (5 087 kr per natt) och den genomsnittliga kostnaden per natt på Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles (1 882 kr per natt).

  • Hur långt är det mellan Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles och Paris-Orly?

    Om det är lite trafik tar de 12,1 km mellan Paris-Orly och Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles ungefär 22 min att köra. Om ditt hotell ligger i ett storstadsområde kan du förvänta dig längre körtid på grund av mer trafik.

  • Hur tar man sig bäst till Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles från Paris-Orly?

    Ett annat mer vanligt alternativ är att helt enkelt ta en taxi eller använda sig av en samåkningstjänst för att ta sig från flygplatsen till Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles. Den närmsta flygplatsen från hotellet är Paris-Orly.

  • Är Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles djurvänligt?

    Ta gärna med dig din hund under din vistelse på Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles.

  • Har Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles pool?

    Enligt våra uppgifter finns det ingen pool på Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles, men ibland gör hotellen ändringar utan att uppdatera oss. Vi rekommenderar därför att du ringer till Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles på +33 1 71 25 47 37.

  • Hur nära ligger Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles från centrum i Paris?

    När du bor på Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles har du endast 4,6 km mellan dig och stadskärnan i Paris. På vägen in till centrum i Paris kan du planera att se Notre-Dame de Paris samt besöka flertalet butiker och restauranger.

  • Vilket är telefonnumret till Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles?

    Det bästa numret att nå Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles på är +33 1 71 25 47 37.

  • Har Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles Wi-Fi?

    Ja, Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller ett fitness-center tillgängligt för gäster som bor på Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles?

    Ja. Om du letar efter ett hotell som har ett fitness-center är Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles ett bra alternativ.

  • Vilken tid är utcheckningen för Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles?

    Planera att anlända efter 14:00 för incheckning. Utcheckningstiden är 12:00. Vi rekommenderar att du informerar receptionen om eventuella önskemål så tidigt som möjligt.

  • Vad är priset för ett rum på Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles?

    Priserna kan variera beroende på rumstyp, datum och tillgänglighet. Just nu kan du hitta fantastiska rumserbjudanden för Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles mellan 1 346 kr och 3 143 kr per natt. Ange önskade datum i formuläret ovan för att se de bästa erbjudandena för dig.

  • Finns det tvättservice i Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles?

    Boendet erbjuder tvättservice för alla gäster.

  • Vad är avståndet från Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles, Paris till Tour Montparnasse?

  • Ligger Luxemburgtradgarden, Paris nära Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles?

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Paris?

    Antalet tillgängliga leverantörer av hotell i Paris var 19 084 i september 2026.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Paris?

    Priser för hotell i Paris uppdateras varje dag.

Places of interest near Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles

Attractions in Paris, Frankrike curated by momondo

Här ligger Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles: 4 Boulevard Brune, 75014 Paris

Mest populära sevärdheterna

Eiffeltornet3,6 km
Pantheon3,7 km
Musée d’Orsay3,9 km
Notre-Dame de Paris4,3 km
Louvren4,4 km

momondo’s favorite Paris hotels

B&B HOME Paris Nord 18

1 Impasse Marteau, Paris

7,9
4 stjärnor

1 120 kr

NH Paris Gare de l'Est

5 Rue du 8 Mai 1945, Paris

8,4
4 stjärnor

1 641 kr

Hotel De Castiglione

40 Rue du Faubourg Saint-Honoré, Paris

7,3
4 stjärnor

2 191 kr

Campanile Prime - Paris 14 Maine Montparnasse

146 Avenue du Maine, Paris

8,4
3 stjärnor

1 276 kr

ibis Styles Paris 15 Lecourbe

192 Rue de La Croix Nivert, Paris

8,0
3 stjärnor

1 650 kr

Novotel Paris 17

34 Avenue de la Porte d Asnieres, Paris

8,1
4 stjärnor

1 599 kr

Novotel Suites Paris Montreuil Vincennes

22 Avenue du Professeur Lemierre, Paris

7,2
4 stjärnor

1 152 kr

Maxim Quartier Latin

28 Rue Censier, Paris

8,6
3 stjärnor

1 723 kr

The Originals Boutique, Hôtel Maison Montmartre Paris Les Puces

32 Avenue de la Porte de Montmartre, Paris

7,8
4 stjärnor

960 kr

Nearby accommodation in Paris

La Chapelle

See more

Auberge de Jeunesse HI Paris Yves Robert

20 esplanade Nathalie Sarraute, Paris

7,2
2 stjärnor

500 kr

Visa erbjudanden för hotell

B&B HOME Paris Nord 18

1 Impasse Marteau, Paris

7,9
4 stjärnor

1 120 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hôtel de Bellevue Paris Gare du Nord

67 Rue Philippe De Girard, Paris

8,1
3 stjärnor

1 198 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel De La Poste

94 rue Riquet, Paris

6,2
3 stjärnor

642 kr

Visa erbjudanden för hotell

Merryl Hotel

7 Rue Pajol, Paris

7,1
3 stjärnor

1 079 kr

Visa erbjudanden för hotell

Chambre à Montmartre Atelier architecte

55 Rue Pajol, Paris

6,1

909 kr

Visa erbjudanden för hotell

ibis Budget Paris porte de la Chapelle - Aréna

7 Impasse Marteau, Paris

6,9
2 stjärnor

769 kr

Visa erbjudanden för hotell

Simon's Boutique Hotel

69 Rue Riquet, Paris

8,1
3 stjärnor

1 356 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Paris

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
lör 3/10
sön 4/10

Hitta bättre resultat för din vistelse i Paris

Populära städer i Frankrike