Hotel Christian

Hotell med Privat strand

3 stjärnor
7,5
Bra
baserat på 1990 omdömen
1 990 verifierade omdömen
tis 27/10
-
ons 28/10
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
293 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Dubbelrum, okänd sängtyp
293 kr
Klassiskt rum, okänd sängtyp
429 kr
Dubbelrum, okänd sängtyp
466 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

About Hotel Christian, Jesolo

Renlighet
7,7
Bekvämlighet
7,6
Plats
8,6
Tjänster
7,4
Personal
8,4
Valuta för pengarna
8,3
Hotel Christian är beläget i Jesolo och har , 3-stjärniga boenden, liksom privat strand och utomhuspool. Boende har möjlighet att använda kostnadsfritt internet. Hotel Christian är försedd med 6 rum, där alla är utrustade med flertalet bekvämligheter för att försäkra sig om att gästerna har en angenäm vistelse. Boende på detta hotellet kan njuta av en tillfredställande frukost varje dag morgon. Ett stort urval av kaféer och restauranger finns även intill. Venice Marco Polo flygplats ligger 45-minuters biltur från Hotel Christian. För de med bil finns parkering tillgängligt och Eraclea är en kort bilfärd från hotellet.

Hotel Christian room price & deals

tis 27/10
-
ons 28/10
Typ av boende
Bokningslänk
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, 1 enkelsäng
Klassiskt rum, 1 enkelsäng
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Hotell Amenities & Facilities

  • Privat strand
  • Utomhuspool
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Flygbuss

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Luftkonditionering
  • Handdukar/lakan (extra kostnad)

Tjänster och bekvämligheter

  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Kassaskåp
  • Valutaväxling på plats
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Reception dygnet runt

Parkering och transport

  • Parkering
  • Gatuparkering
  • Flygbuss
  • Privat parkering

Tillgänglighet och lämplighet

  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Hiss
  • Rökning förbjuden
  • Övre våningar nås med hiss

Badrum

  • Dusch
  • Hårfön
  • Toalett
  • Privat badrum

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Strandstolar
  • Balkong
  • Privat strand

Allmänt

  • Familjerum
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Förvaring

Familjevänligt

  • Barnvakt eller crèche
  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnmåltider
  • Lekplats

Media och underhållning

  • Delat lounge/TV-område
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Restauranger

  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Restaurang
  • Bar/lounge

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet

Sovrum

  • Väckarklocka

Arbetsyta

  • Skrivbord

Saker att göra

  • Cykeluthyrning

Pool

  • Utomhuspool

Hotel Christian Reviews

7,5
Bra1 990 verifierade omdömen

Hotel Christian room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 14:00, utcheckning när som helst före 10:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Licensnummer: IT027019A14MGPUA9M

Frequently asked questions

  • Hur långt är det mellan Hotel Christian och Venedig Marco Polo?

    Körningen från Venedig Marco Polo till Hotel Christian med avståndet 26,5 km kommer ta dig cirka 49 min beroende på trafiken. Hotell i mer tätbebyggda områden göra att din resetid blir längre.

  • Hur tar man sig bäst till Hotel Christian från Venedig Marco Polo?

    Ett väldigt populärt alternativ bland gäster som bor på Hotel Christian är att ta en taxi eller samåkningstjänst från Venedig Marco Polo direkt till hotellet.

  • Är Hotel Christian djurvänligt?

    Ja, hundar och husdjur är välkomna till Hotel Christian.

  • Finns det olika matalternativ på Hotel Christian?

    Ja, Hotel Christian har en restaurang där du kan äta på plats eller beställa mat att ta med dig. Det finns även många andra högkvalitativa alternativ då det kommer till mat i Jesolo för den som letar efter något annat.

  • Har Hotel Christian pool?

    Hotel Christian har en pool som hotellets gäster kan använda. Tänk på att många hotell ofta har regler då det kommer till användning av poolen. momondo råder dig att prata med receptionen innan du tar ett dopp.

  • Vilket är telefonnumret till Hotel Christian?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse på Hotel Christian kan du ringa +39 042 136 2264 för att prata med en receptionist.

  • Har Hotel Christian Wi-Fi?

    Ja, Hotel Christian erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Hotel Christian?

    Standard utcheckningstiden på Hotel Christian är 10:00. Gäster kan checka in efter 14:00.

  • Vad är priset för ett rum på Hotel Christian?

    Kostnaden varierar beroende på vilket typ av rum du föredrar och dina resedatum. Genomsnittspriset per natt på Hotel Christian, Jesolo ligger på 457 kr, men du kan hitta bra erbjudanden för så lite som 303 kr. Du kan se alla priserna för din resa i formuläret ovan.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Jesolo?

    Från och med oktober 2026 finns det 697 bolag att välja mellan för hotell i Jesolo.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Jesolo?

    Priserna för hotell i Jesolo uppdaterades senast idag.

Places of interest near Hotel Christian

Attractions in Jesolo, Italien curated by momondo

Här ligger Hotel Christian: Via Olanda, 150, 30016 Jesolo, Veneto

Mest populära sevärdheterna

Jesolo Spiaggia2,8 km
SEA LIFE Jesolo3,6 km
New Jesolandia4,0 km
Tropicarium Park4,1 km
Pista Azzurra4,2 km

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Jesolo

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
tis 27/10
ons 28/10

Hitta bättre resultat för din vistelse i Jesolo

Populära städer i Italien