Hotel Donatello

Hotell med Restaurang

3 stjärnor
tis 14/7
-
ons 15/7
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
839 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Klassiskt rum, okänd sängtyp
839 kr
Standardrum, okänd sängtyp
915 kr
Klassiskt rum, okänd sängtyp
922 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats
Utsedd till vinnare av Europas bästa reseapp 2023

Om Hotel Donatello, Rom

Renlighet
8,2
Bekvämlighet
8,1
Plats
7,9
Tjänster
7,7
Personal
9,0
Valuta för pengarna
7,9
Rökfria Hotel Donatello är ett hotell med parkeringsservice, conciergetjänster och dygnet runt-öppen reception. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds limousine- och taxibokning, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och en trädgård. Hotel Donatello erbjuder 40 luftkonditionerade rum med värdeförvaringsskåp och hårtork. Rummen är individuellt inredda. Platt-tv med digitalkanaler. Badrummen har badkar eller dusch, bidéer och gratis toalettartiklar. Detta hotell i Rom erbjuder wi-fi mot en tilläggsavgift. Skrivbord och telefon finns. Städning sker dagligen.

Rumspriser & erbjudanden för Hotel Donatello

tis 14/7
-
ons 15/7
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Priserna är baserade på 1 natt, inklusive avgifter men exklusive skatter.

Hotell-bekvämligheter & faciliteter

  • Restaurang
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Mötesrum
  • Internet
  • Parkering

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Gratis toalettartiklar
  • Värme
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar

Tjänster och bekvämligheter

  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Kassaskåp
  • Valutaväxling på plats
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Utflyktsdisk
  • Reception dygnet runt

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Hiss
  • Rökning förbjuden
  • Övre våningar nås med hiss

Allmänt

  • Familjerum
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Ljudisolerade rum
  • Ljudisolering
  • Telefon
  • Kakel/marmorgolv
  • Förvaring

Badrum

  • Badkar
  • Bidé
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Parkering och transport

  • Parkering
  • Flygbuss (tilläggsavgift)
  • Privat parkering
  • Transferservice (mot extra avgift)

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Restaurang
  • Vattenkokare
  • Kylskåp

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Balkong
  • Trädgård

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Fax
  • Skrivbord

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV

Sovrum

  • Bäddsoffa
  • Garderob eller klädkammare

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Kassaskåp

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnvakt (tilläggsavgift)

Tvättstuga

  • Tvätt-/kemtvättsservice

Omdömen för Hotel Donatello

7,9
Bra1 149 verifierade omdömen

Rumsbokningsinformation för Hotel Donatello

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 12:00, utcheckning när som helst före 11:30

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Licensnummer: IT058091A1UEHQLKWD

Vanliga frågor

  • Hur står sig Hotel Donatello jämfört med andra 3-stjärniga hotell i Rom?

    I Rom ligger genomsnittspriset på 3-stjärniga hotell på 1 739 kr per natt. Hotel Donatello är 794 kr billigare än stadens genomsnitt med endast 945 kr per natt.

  • Hur långt är det mellan Hotel Donatello och Rom-Ciampino?

    Det är 12,3 km mellan Rom-Ciampino och Hotel Donatello. Att köra mellan flygplatsen och hotellet tar cirka 22 min, beroende på trafiken. Ta hänsyn till rusningstrafiken, speciellt nära storstadsområdena.

  • Hur tar man sig bäst till Hotel Donatello från Rom-Ciampino?

    Om du har för avsikt att hyra en bil och ta dig från Rom-Ciampino till hotellet slipper du leta efter parkeringsplats eftersom Hotel Donatello har parkering för sina gäster. Att hyra en vanlig bil i området kostar generellt 116 kr per dag. Om du letar efter ett enkelt sätt att ta dig från Rom-Ciampino till Hotel Donatello kan det vara värt att ringa en taxi eller beställa en samåkningstjänst som tar dig till hotellet, och runt i staden under din vistelse.

  • Är Hotel Donatello djurvänligt?

    Husdjur tillåts på Hotel Donatello.

  • Finns det olika matalternativ på Hotel Donatello?

    Hotel Donatello har en restaurang som både gäster och icke-gäster kan besöka. Fråga om kökets öppettider i receptionen eller ring Hotel Donatello på +39 067 010 833. Gäster som bor på Hotel Donatello kan beställa mat direkt från köket upp till sina rum.

  • Har Hotel Donatello pool?

    Tyvärr visar inte våra uppgifter om det finns en pool på Hotel Donatello. Vi rekommenderar därför att du ringer till hotellets reception för att ta reda på det. Telefonnumret till Hotel Donatello är +39 067 010 833.

  • Hur nära ligger Hotel Donatello från centrum i Rom?

    Den närmsta stadskärnan från Hotel Donatello är Rom, som ligger 2,4 km från hotellets entré. Där kan du bland annat se Spanska trappan som är en populär sevärdhet i området.

  • Vilket är telefonnumret till Hotel Donatello?

    Om du har frågor om Hotel Donatello eller din bokning kan du ringa direkt till receptionen på +39 067 010 833.

  • Har Hotel Donatello Wi-Fi?

    Ja, Hotel Donatello erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken tid är utcheckningen för Hotel Donatello?

    Standard utcheckningstiden på Hotel Donatello är 11:30. Gäster kan checka in efter 12:00.

  • Vad är priset för ett rum på Hotel Donatello?

    Priserna kan variera beroende på rumstyp, datum och tillgänglighet. Just nu kan du hitta fantastiska rumserbjudanden för Hotel Donatello mellan 857 kr och 1 293 kr per natt. Ange önskade datum i formuläret ovan för att se de bästa erbjudandena för dig.

  • Finns det tvättservice i Hotel Donatello?

    Boendet erbjuder tvättservice för alla gäster.

  • Vad är avståndet från Hotel Donatello, Rom till Spanska trappan?

  • Ligger Trevi Fountain, Rom nära Hotel Donatello?

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Rom?

    Från och med juli 2026 finns det 29 734 bolag att välja mellan för hotell i Rom.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Rom?

    Priserna för hotell i Rom uppdaterades senast idag.

Intressanta platser nära Hotel Donatello

Sevärdheter i Rom, Italien utvalda av momondo

Här ligger Hotel Donatello: Via Di Porta Maggiore 83, 00185 Rom

Mest populära sevärdheterna

Coliseum1,8 km
Foro Romano2,3 km
Circus Maximus2,4 km
Trevi Fountain2,7 km
Spanska trappan2,9 km

momondos favorithotell i Rom

Hotel Priscilla

Via Calabria 17, Rom

7,5
3 stjärnor

786 kr

Hotel Genova

Via Cavour 25, Rom

8,4
4 stjärnor

1 918 kr

Raeli Hotel Siracusa

Via Marsala 50, Rom

7,9
3 stjärnor

877 kr

Bettoja Hotel Massimo d'Azeglio

Via Cavour 18, Rom

8,6
4 stjärnor

1 770 kr

La Griffe Hotel Roma

Via Nazionale 13, Rom

7,7
4 stjärnor

1 368 kr

Best Western Hotel Piccadilly

Via Magna Grecia 122, Rom

8,2
4 stjärnor

1 418 kr

The Guardian

Via Palestro 13, Rom

8,3
4 stjärnor

1 613 kr

Grand Hotel Colony

Via Monterosi, 18, Rom

6,3
3 stjärnor

726 kr

Jo&joe Roma

113 Via Delle Quattro Fontane, Rom

8,8
3 stjärnor

1 476 kr

Närliggande boenden i Rom

Tiburtina

Visa mer

Hotel Torre di Pratolungo

Via Nazareno Gianni 2, Rom

7,4
3 stjärnor

836 kr

Visa erbjudanden för hotell

Cervara Park Hotel

Via di Tor Cervara 126, Rom

7,2
4 stjärnor

858 kr

Visa erbjudanden för hotell

Dazio Exclusive Rooms

1204 Via Nomentana, Rom

5,7
3 stjärnor

714 kr

Visa erbjudanden för hotell

Oc Hotel

Via Tiburtina 1352, Settecamini, Rome

8,5
4 stjärnor

1 138 kr

Visa erbjudanden för hotell

Ela Guest House

Via Umberto Calosso, 18 Int.15 - Piano 8, Rom

9,0
3 stjärnor

964 kr

Visa erbjudanden för hotell

Rogiual

Via Virgilio Melandri 24, Rom

9,2
3 stjärnor

945 kr

Visa erbjudanden för hotell

B&B Casa Magini

Via Di Casal Bianco 93, Rom

8,2
4 stjärnor

1 040 kr

Visa erbjudanden för hotell

Loto Business Hotel

Via Tiburtina 1182, Rom

8,7
4 stjärnor

1 240 kr

Visa erbjudanden för hotell

Al Casaletto Hotel

Via Settecamini 3, Settecamini, Rome

8,1
3 stjärnor

1 456 kr

Visa erbjudanden för hotell

Campitelli

Visa mer

Vita Lux Vatican Suites

Via Innocenzo XI, 8, Roma, Rom

9,0
5 stjärnor

964 kr

Visa erbjudanden för hotell

Rome Downtown Suite Bed and Breakfast Aracoeli

Piazza d'Aracoeli, 6, Rom

8,5
2 stjärnor

2 134 kr

Visa erbjudanden för hotell

Bella Nonna

Via Dei Foraggi 91b, Rom

9,0
5 stjärnor

2 775 kr

Visa erbjudanden för hotell

Foro Romano Luxury Suites

89 Piazza della Consolazione, Rom

9,5
3 stjärnor

2 333 kr

Visa erbjudanden för hotell

Loft 5c - Palatino

Rom

8,7

1 874 kr

Visa erbjudanden för hotell

The Forum at Circo Massimo

Rom

8,8

1 762 kr

Visa erbjudanden för hotell

Elegant Apartment Behind The Colosseum

Rom

7,8

1 499 kr

Visa erbjudanden för hotell

Appia Antica

Visa mer

Locanda Delle Corse

Via Appia Nuova 1260, Rom

7,8
3 stjärnor

800 kr

Visa erbjudanden för hotell

San Giovanni/Cinecittà

Visa mer

Hotel Meeting

Via Pier Vittorio Aldini 38a, Rom

8,2
3 stjärnor

1 312 kr

Visa erbjudanden för hotell

Mercure Roma Cinecittà

Via Filippo Caruso 7, Rom

4 stjärnor

1 059 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Piccolo Borgo

Via Delle Capannelle 134, Rom

8,1
3 stjärnor

966 kr

Visa erbjudanden för hotell

325 Tor Vergata

Via Di Tor Vergata 325, Rom

8,4
3 stjärnor

832 kr

Visa erbjudanden för hotell

ibis Styles Roma Vintage

Via Torre Di Mezzavia 25, Rom

7,5
4 stjärnor

772 kr

Visa erbjudanden för hotell

Hotel Giardino D'Europa

Via Lucrezia Romana 120/c, Rom

8,0
3 stjärnor

786 kr

Visa erbjudanden för hotell

Movie Movie Hotel

9 Largo Dei Caduti di El Alamein, Cinecitta', Rom

8,5
4 stjärnor

1 156 kr

Visa erbjudanden för hotell

Travelershome Morena Guesthouse

Via delle Vigne di Morena 13/B, Rom

8,7
3 stjärnor

750 kr

Visa erbjudanden för hotell

Casa Vacanze Cinecitta'Est

Rom

9,6

1 051 kr

Visa erbjudanden för hotell

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Rom

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
tis 14/7
ons 15/7

Hitta bättre resultat för din vistelse i Rom

Populära städer i Italien