Hi Hotel - Wellness & Spa

Hotell med Utomhuspool

3 stjärnor
tis 15/9
-
ons 16/9
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
838 kr
/Billigaste Pris per natt
Rumstyp
Leverantör
Per natt totalt
Dubbelrum, okänd sängtyp
838 kr
Standardrum, okänd sängtyp
887 kr
Standardrum, okänd sängtyp
1 007 kr
Om
Rum
Faciliteter
Omdömen
Plats

About Hi Hotel - Wellness & Spa, Trento

Renlighet
9,1
Bekvämlighet
9,1
Plats
9,3
Tjänster
8,8
Personal
9,2
Valuta för pengarna
8,4
Detta hotell är en rökfri anläggning med ett fullständigt spa såväl som en inomhuspool och en utomhuspool. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som ett fitnesscenter, en bastu och parkering. Hi Hotel - Wellness & Spa Adults Only erbjuder 59 luftkonditionerade rum med värdeförvaringsskåp och hårtork. 32-centimeters LED-tv med digitalkanaler. Badrummen har dusch. Detta hotell i Trento erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker dagligen. Här hittar du 2 bubbelpooler, en inomhuspool och en utomhuspool. Här finns även bastu och fitnesscenter. Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Hi Hotel - Wellness & Spa room price & deals

tis 15/9
-
ons 16/9
Typ av boende
Bokningslänk
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Hotell Amenities & Facilities

  • Utomhuspool
  • Inomhuspool
  • Träningslokal
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Internet

Hi Hotel - Wellness & Spa Reviews

8,7
Utomordentligt
4394 verifierade omdömen
Fantastiskt
2129
Utomordentligt
1029
Bra
648
Okej
242
Till belåtenhet
184
Mediokert
88
Dåligt
74
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hi Hotel - Wellness & Spa room booking info

Icheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 11:00

Avbokning/förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Licensnummer: IT022205A1T7OP62UI, N126

Frequently asked questions

  • Hur långt är det mellan Hi Hotel - Wellness & Spa och Bolzano?

    Körningen från Bolzano till Hi Hotel - Wellness & Spa med avståndet 45,6 km kommer ta dig cirka 1 tim 25 min beroende på trafiken. Hotell i mer tätbebyggda områden göra att din resetid blir längre.

  • Hur tar man sig bäst till Hi Hotel - Wellness & Spa från Bolzano?

    Ett annat mer vanligt alternativ är att helt enkelt ta en taxi eller använda sig av en samåkningstjänst för att ta sig från flygplatsen till Hi Hotel - Wellness & Spa. Den närmsta flygplatsen från hotellet är Bolzano.

  • Är Hi Hotel - Wellness & Spa djurvänligt?

    Gäster på Hi Hotel - Wellness & Spa är välkomna att ta med sina hundar under sin vistelse.

  • Finns det olika matalternativ på Hi Hotel - Wellness & Spa?

    Om du bor på Hi Hotel - Wellness & Spa är du mer än välkommen att beställa mat via hotellets rumsservicemeny.

  • Har Hi Hotel - Wellness & Spa pool?

    Ja. Många av momondos användare som reser till Trento letar specifikt efter hotell med pool. Hi Hotel - Wellness & Spa kan ha regler och riktlinjer för användning av poolen, så se till att fråga receptionen om poolens öppettider och andra detaljer.

  • Vilket är telefonnumret till Hi Hotel - Wellness & Spa?

    Du kan ringa +39 046 152 6489 om du har frågor om hotellet eller din vistelse på Hi Hotel - Wellness & Spa.

  • Har Hi Hotel - Wellness & Spa Wi-Fi?

    Ja, Hi Hotel - Wellness & Spa erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller ett fitness-center tillgängligt för gäster som bor på Hi Hotel - Wellness & Spa?

    Det finns ett fitness-center tillgängligt för gäster som bor på Hi Hotel - Wellness & Spa.

  • Vilken tid är utcheckningen för Hi Hotel - Wellness & Spa?

    Utcheckningstiden på Hi Hotel - Wellness & Spa är 11:00. Sen utcheckning kan vara möjlig vid förfrågan i receptionen.

  • Vad är priset för ett rum på Hi Hotel - Wellness & Spa?

    Gäster kan för närvarande räkna med att betala 2 618 kr i genomsnitt för en natt på Hi Hotel - Wellness & Spa, Trento. Ange önskade resedatum i formuläret ovan för att hitta erbjudanden från 1 106 kr per natt.

  • Hur många bolag söker momondo igenom efter hotell i Trento?

    Från och med september 2026 finns det 462 bolag att välja mellan för hotell i Trento.

  • När uppdaterade momondo senast priserna för hotell för Trento?

    Priser för hotell i Trento uppdateras varje dag.

Places of interest near Hi Hotel - Wellness & Spa

Attractions in Trento, Italien curated by momondo
Här ligger Hi Hotel - Wellness & Spa: Via Torre D'Augusto 25, 38122 Trento, Trento

Top landmarks

  • Castello del Buonconsiglio260 m
  • Torre Aquila362 m
  • Buonconsiglio Castle399 m
  • Palazzo Salvadori0.5 km
  • Torre Civica0.7 km
  • Museo Tridentino di Scienze Naturali0.8 km
  • Trento Cathedral0.8 km
  • Fiera di Trento1.2 km
  • Briamasco Stadium1.4 km
  • Santa Chiara Hospital1.9 km
  • Cantine Ferrari3.4 km
  • Palaghiaccio3.6 km

momondo’s favorite Trento hotels

Lainez Rooms & Suites

Piazzetta Lainez 1, Trento, Trento

8,6
2 stjärnor

969 kr

Hotel Montana

Strada Di Vason 70, Trento, Trento

9,1
4 stjärnor

1 448 kr

Hotel Everest

Corso Alpini 14, Trento, Trento

8,4
3 stjärnor

1 045 kr

Hotel Alpine Mugon

Strada di Vason, 118, Trento, Trento

8,3
4 stjärnor

1 026 kr

Brenta Dolomites

Strada di Vason, 64, Trento, Trento

8,1
4 stjärnor

1 180 kr

Hotel Karinhall

Localita I Grezzi 17, Trento, Trento

8,6
3 stjärnor

1 045 kr

Best Western Hotel Adige

Via Pomeranos 10, Trento, Trento

8,3
4 stjärnor

1 017 kr

B&B Al Cavour 34

Via Cavour 34, Trento, Trento

9,2
3 stjärnor

1 218 kr

Spara pengar när du bokar hotell med momondo

De bästa hotellerbjudandena

De bästa hotellerbjudandena

Se erbjudanden från över tre miljoner hotell och boenden på ett och samma ställe.

Gratis avbokning

Gratis avbokning

Använd våra filter för att hitta boenden med gratis avbokning.

Miljontals omdömen

Miljontals omdömen

Kontrollera betyg baserat på miljontals gästomdömen.

Prisbevakning

Prisbevakning

Inte redo att boka? Skapa en för att hålla koll på priserna.

Ett enklare sätt att hantera din resa till Trento

Vi gör det superenkelt att schemalägga, organisera och resa med vänner och familj. Trips är gratis – och tillgängligt för dig att använda oavsett var du bokar.

Bli meddelad när priserna sjunker

Dagliga prisförändringar i din inkorg – endast med Prisbevakning.
2 gäster, 1 rum
tis 15/9
ons 16/9

Hitta bättre resultat för din vistelse i Trento

Populära städer i Italien